Jump to content
Dogomania

Czy husky będzie u mnie szczęśliwy?


czarny07z

Recommended Posts

Witam!
Na początku się przywitam, gdyż jestem tu nowy ;).
Od 2 dni trapi mnie WIELKA chęć zakupu pieska rasy husky. :)
Naczytałem się jednak ostatnio, że taki piesek to nie lada wyzwanie. Po przeanalizowaniu sprawy myślę, że maksymalny czas przez jaki piesek by był sam w domu wynosiłby jakieś 3-4h. Dziennie mógłbym zapewnić mu 2-3 spacery (te rowerowe :cool3:) po 10-15km. Czy to wystarczy? Oczywiście o towarzystwie ludzi itp nie mówię- to jest chyba oczywiste ;)
Czy husky są naprawdę takie straszne?
Wydaje mi się że po prostu trzeba je umieć pokochać, mam nadzieję że mi się uda.. cierpliwości mi nie brakuje :). Przemyślę jeszcze sprawę i za 2-3dni pewnie kupie huskiego.



Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Do huskych potrzeba cierpliwosci i umiejetnosci w prowadzeniu psow. Husky jest psem indywidualista, kiedy nie chce czegos zrobic lub mu sie to nie oplaca to tego nie zrobi i KONIEC...
Poza tym Husky lubi ucieczki, np dzis moja sunia pobiegla za tropem zwierzyny i nie bylo jej 2,5 godziny-szczerze powiem ze byla to jej pierwsza tak powazna ucieczka. Niestety z instynktem nie wygram :shake: Pomimo, ze cal7y czas od pol roku chodze z nia na szkolenie, moge ja puszczac itd ale w lesie jest to duze ryzyko bo zyje tu duzo dzikich zwierzat i niektore "wypady" haszczaka moga sie zle skonczyc. Ja mojej nie puszczam w lesie (a przynajmniej robie to rzadko) i tak tez bylo dzis, tyle ze zerwala mi linke od szelek i pobiegla w sina dal :roll:
Husky rowniez poluje, moj pare dni temu dopadl kota :-( Oczywiscie jesli kot bedzie w domu pierwszy niz pies, a pies bedzie od szczeniaka to sie przyzwyczai i nie zrobi mu krzywdy.

I na koniec: mam nadzieje ze masz zamiar kupic haszczaka z prawdziwej hodowli(czyli tam gdzie psy sa z rodowodami), a nie z hodofli gdzie czesto psy sa zaniedbane i chore.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze dodam, zebys poczytal sobie troche watki na tym forum. Poza tym odsylam do [COLOR=SeaGreen][URL="http://www.bezdomne.szpice.zahoryzontem.org/sh.html"]TEJ[/URL] [/COLOR]strony oraz:
-[URL="http://www.bezdomne.szpice.zahoryzontem.org/portal.php?show=1"]TEJ[/URL]
-i [URL="http://www.ols.vectranet.pl/%7Ehusky/husky.htm"]TEJ[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Co do zakupu pieska.. szczerze, to miałem na myśli np tego [URL]http://allegro.pl/item211919042_sliczne_pieski_siberian_husky_.html[/URL] :).
Najprościej mówiąc- na pieska z rodowodem (patrząc na allegro 1-2tyś) po prostu mnie nie stać :(.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarny07z']
Najprościej mówiąc- na pieska z rodowodem (patrząc na allegro 1-2tyś) po prostu mnie nie stać :(.[/quote]
Jak dobrze poszukasz to mozes kupic psiaka z rodowodem nawet za 500zl:cool3: Po prostu nie bedzie nadawal sie na wystawy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarny07z']Kurcze.. chciałbym takiego z rodowodem, lecz nie mam tyle pieniędzy na pieska:-(. Biorąc takiego bez rodowodu jest wysokie prawdopodobieństwo jakiś chorób itd?[/quote]


Zacytuje ze strony [URL]http://rodowod.republika.pl/[/URL]

[quote]Małe pieski są najczęściej sprzedawane dużo wcześniej niż w licencjonowanych hodowlach, przed 7 tygodniem (w celu obniżenia kosztów), co ma duży wpływ na ich psychikę i późniejszą socjalizację z człowiekiem. Rodzice szczeniaków nie mają żadnych badań, nie zostali przez nikogo ocenieni pod względem przydatności do hodowli. W tym momencie nie możemy mieć żadnej pewności, że szczenię będzie zdrowe fizycznie i psychicznie, ani, że będzie przypominało określoną rasę.[/quote]

i

[QUOTE]Jeżeli nie mamy aspiracji wystawowych, możemy kupić pieska, który z jakichś powodów nie nadaje się na wystawy. Część hodowców dzieli pieski na te wystawowe oraz nie wystawowe, które są nieraz połowę tańsze. Można kupić dużo taniej pieska z rodowodem (a więc w pełni rasowego), który ma np. wady w umaszczeniu, wadę zgryzu (przodozgryz, tyłozgryz), wadę ogona (kink tail - złamany ogon, za krótki ogon), brak jądra itp. Często też można kupić dużo taniej, szczeniaka starszego ok. 6-7 mies., który został w hodowli.
Jak widać bardzo często można kupić psa z rodowodem w cenie nie rodowodowego, trzeba tylko poszukać.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarny07z']A właśnie.. Gdzie mam szukać pieska? Jestem z Warszawy (okolice) a na allegro dużo huskich z tych okolic nie ma ;)[/quote]

Kolo Warszawy jest kilka swietnych hodowli
Poza tym, jesli szukasz hodowli z Twojeo regionu, zajrzyj [URL="http://www.ols.vectranet.pl/%7Ehusky/hodowle.htm"]tutaj [/URL]i poszukaj

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarny07z']Tak, ale gdzie tych piesków szukać?[/quote]
Najpierw poszukaj hodowli ktore Cie interesuja, a pozniej zadzwon lub napisz do nich czy mieliby takiego pieska ktory kosztowalby mniej bo nie jest wystawowy... ;)
Pzdr i dobranoc-na kolejne posty odpowiem jutro (tzn dzis:evil_lol: pozniej)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanko... czy można stwierdzić po zdjęciu (chodzi o tą aukcję [url]http://allegro.pl/item211919042_sliczne_pieski_siberian_husky_.html[/url]) czy piesek nie będzie jakimś pół kundelkiem pół huskim? :roll: Bo strasznie mi się ten z aukcji spodobał.. Jak myślicie, czy wybór tego pieska będzie prawidłowy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarny07z']Jeszcze jedno pytanko... czy można stwierdzić po zdjęciu (chodzi o tą aukcję [URL]http://allegro.pl/item211919042_sliczne_pieski_siberian_husky_.html[/URL]) czy piesek nie będzie jakimś pół kundelkiem pół huskim? :roll:
Bo strasznie mi się ten z aukcji spodobał.. Jak myślicie, czy wybór tego pieska będzie prawidłowy?[/quote]

Ten z aukcji wygląda na rasowego, ale nie ma rodowodu, więc moim zdaniem to nie jest dobry wybór... ;)

Napisalam Ci coś bardzo ważnego i pilnego na PW. Jeśli się zdecydujesz szybko daj mi znać:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Jak stwierdzić? Poprostu kupić psiaka z rodowodem.

Nie kupuj psa bez rodowodu! To jest napędzanie kasy rozmnażaczom. Kupując takiego psa nigdy nie będziesz miał pewności co z niego wyrośnie nawet jeśli pseudohodowca powie Ci, że szczenię jest po rodowodowych rodzicach (no bo jaką da gwarancję, że to akurat ten pies jest ojcem?).
W dodatku nie będziesz miał pewności, czy szczeniak nie ma chorób dziedzicznych np. dysplazji czy chorób oczu. Takie psy nie mają robionych żadnych badań pod tym kątem co zwiększa ryzyko chorób.

W dodatku kupując psa bez rodowodu po cześci przyczyniamy siędo wzrostu bezdomności psów. Bo kupując takiego psa utwierdzamy pseudohodowcę w tym, że psy warto rozmnażać bo są na nie chętni. W Polsce jest zbyt wiele huskych, wiele z nich ląduje w schroniskach, na łańcuchu a wiekszość jest w nieodpowiednich rękach.

Rodowód to nie jest głupi papierek!

Jeżeli chcesz psa bez rodowodu to proszę bardzo: [URL]http://bezdomne.szpice.zahoryzontem.org/[/URL]

Psów od koloru do wyboru. Młode, stare, czarne, brązowe... z niebieskimi oczami, brązowymi, suczki psy... wszystkie kiedyś były właśnie takimi puchatymi kuleczkami, które ktoś kupił za "300" zł od pseudohodowcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarny07z']Jeśli cena tego pieska [URL]http://www.huskyteam.pl/haukenn/[/URL] [B]nie będzie wysoka[/B], moze nawet dzis po niego pojade :cool3:[/quote]

...wątpię.
Odpisalam Ci na PW. Jeżeli się zdecydujesz to jutro rano jedziemy. Czekam na wiadomość. Zaraz napiszę do hodowcy.
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

A ja ci radzę, kup sobie chomika. Decyzja o kupnie psa (a zwłaszcza takiego jak husky), to nie jest taki kaprys jak wypad do Castoramy po krzesło, który się planuje w ciągu dwóch dni.

Nic nie wiesz o rasie bo jak sam mówisz od dwóch dni tak cię naszło, być może nic nie wiesz o psach (w ogóle) i tak naprawdę jedynym wyznacznikiem kupna tego psa jest jego wygląd i kasa.

Zainwestuj w coś innego i oszczędź światu kolejnego psiego nieszczęścia.

Link to comment
Share on other sites

W tym momencie wiem już o nich trochę. Mówisz kupić chomika? .. Słuchaj.. to nie jest mój kaprys i nie kupuje go jedynie przez wygląd czy klasę! A moje zainteresowanie huskimi zaczęło się nie od zobaczenia zdjęć, lecz właśnie po przeczytaniu jaki mają harakter, jak się zachowują.. I podkreślam że nie należe do osób nieodpowiedzialnych, czyli wziasc pieska, potraktowac jak zabawke a potem oddac lub wyrzucic! :shake:

Ps: Na każdego tak naskakujesz? Jeśli tak, chciałem ci pogratulować..

Życzę więcej optymizmu w życiu

Link to comment
Share on other sites

No jak to nie jest kaprys? Może mamy różne definicje tego terminu? Od dwóch cię naszło, zakupu musisz dokonać już teraz, najlepiej w okolicach Warszawy i za 500zł.

Tak, [B]harakter[/B] husky mają wyjątkowy. Ale jaki?

Zanim zechcesz spędzić z tą rasą kolejne 15 lat, zrób test który od dawien dawna stosowali moi rodzice gdy chciałem żeby kupili mi psa.

Kupili mi smycz i o 6 rano wywali na godzinny spacer z tą smyczą, to samo robili po południu i wieczorem.

Jeśli po tygodniu będziesz miał ochotę na posiadanie psa, spoko. Jeśli nie kup sobie coś innego.

Link to comment
Share on other sites

Charakter, przepraszam..
Uważasz że z pieskiem nie wyjde? uhh.. mylisz się. Psa mam (kundelka) i wychodzę z nim. Czas na huskiego poświęcał będę, i nie martw się o to. Że jest on żywą istotą wiem, o jego wymaganiach też wiem (a małe nie są ;)). Testów robić nie muszę, biorąc na siebie tą odpowiedzialność jestem świadom co i jak.

Link to comment
Share on other sites

Hej!

Chciałam zauważyć, że wmawianie, że jakikolwiek szczeniak z rodowodem jest lepszy niż ten bez rodowodu, jest zwykłym naciąganiem na pieniądze. Prawda jest taka, że w wielu hodowlach 'z rodowodem' nie robi sie wiele więcej niż w zwykłych pseudohodowlach. Ani dla zdrowia ani dla eksterieru ani psychiki. Jesli marzysz o prawdziwym szczeniaku Siberian Husky, znajdz przede wszystkim DOBRA hodowle z rodowodem, gdzie hodowca wyda Ci się osoba kompetentną i godna zaufania. Po drugie , drobiazgowo sprawdź czy rodzice mają wykonane aktualne badania pod kątem chorób dziedzicznych, które najczesciej dotykaja Husky i pod katem ktorych mozemy je wykonywac (sa to badania wykonywane u wyspecjalizowanych weterynarzy i hodowca musi miec na to certyfikat, ktory warto zobaczyc na wlasne oczy). Po trzecie, chcesz Husky czyli chcesz psa zaprzegowego, wiec musisz tez szukac hodowli, w ktorej kladzie sie nacisk nie na ilosc miotow, ale tez na psychike psow. Takie psy na pewno, chociazby dla wlasnego zdrowia, biegaja w zaprzegu czy rekreacyjnie, przy rowerze. Charakter Husky jest dziedziczny, dlatego potomkowie psow od pokolen nie biegajacych, powoli zatracaja te sklonnosci. Niestety, z gory radze wyleczyc sie z przeswiadczenia, ze kazdy hodowca to pasjonat rasy. Trzeba sie przylozyc i dobrze poszukac, aby znalezc dobra hodowle. Dzieki temu masz gwarancje, ze Twoj psiak spelni Twoje oczekiwania, ze hodowca zatroszczy sie o niego i jego rodzenstwo nie tylko w pierwszych tygodniach ich zycia, ale na dlugo przed tym (odpowiednio dobierajac, zywiac, dbajac o rodzicow).
Smutna wiadomosc jest taka, ze w dobrych hodowlach szczenieta nie kosztuja 500zl, nawet watpie w cene 1000zl. Powod jest oczywisty, profesjonalne odchowanie szczeniaka i prowadzenie hodowli, jest sprawa bardzo kosztowna i zapewniam Cie, ze na szczeniakach za 500zl ktos bardzo oszczedzil.. I za te oszczednosc pewnego dnia zaplacic moze Twoj pies swoim zdrowiem a Ty oplatami za leczenie.
Jezeli jestes pewien , ze nie jestes w stanie w ciagu kilku miesiecy uzbierac na szczeniaka ok 1000zl (zastanawiam sie dlaczego w ciagu pol roku nie mozna uzbierac 1200zl skoro miesieczne utrzymanie Husky to ok 200zł) , zamiast dac zarobic 500zl jakiemus naciagaczowi, osobie udajacej hodowce na allegro, moze warto pomyslec o Husky z adopcji? Jest ich tam mnostwo , maja rozne kolory, sa w roznym wieku, i chociaz sa pieknymi Husky, w chwili obecnej niemalze nie mozna im juz znalezc domu. To nie sa psy trudne ani problemowe. Wiekszosc z nich po prostu sie znudzila wlascicielowi lub zostala oddana z powodu wyjazdu. Namawiam Cię na adopcje, w Polsce jest za wiele nie chcianych Husky.. A wszyscy ciągle chcą szczeniaki, kupuja w marnych hodowlach, daja zarabiac namnażaczom, zachecaja ich do dalszego krycia suki, dalszych miotow, nowych szczeniakow... Ktore urosna, zostana sprzedane byle komu, czesc z nich wyladuje w schronisku.. Każdy problem ma gdzies swoje źródło.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...