Jump to content
Dogomania

Cookie & Joy


KarolinaK

Recommended Posts

Słodkie te twoje skrzaty, chociaż miniaturki nadal się nie otwierają. :)

 

Magię też mam od szczeniaka i też sama wybrałam jej imię - doskonale do niej pasuje, bo to magiczny pies. Magia niczego się nie boi, a jak coś ją z zaskoczenia wystraszy to odskoczy, ale z warczeniem :lol: Na burzę nie reaguje, fajerwerków nienawidzi - wtedy biega po domu i nerwowo szczeka. Na inne podobne hałasy reaguje tak samo. Raz na wystawie psów w pobliżu były pokazy lotnicze i Magia cały czas na ringu szczekała na przelatujące nisko samoloty. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Słodkie te twoje skrzaty, chociaż miniaturki nadal się nie otwierają. :)

Magię też mam od szczeniaka i też sama wybrałam jej imię - doskonale do niej pasuje, bo to magiczny pies. Magia niczego się nie boi, a jak coś ją z zaskoczenia wystraszy to odskoczy, ale z warczeniem :lol: Na burzę nie reaguje, fajerwerków nienawidzi - wtedy biega po domu i nerwowo szczeka. Na inne podobne hałasy reaguje tak samo. Raz na wystawie psów w pobliżu były pokazy lotnicze i Magia cały czas na ringu szczekała na przelatujące nisko samoloty. :lol:


Wstawilam zdjecia z innego miejsca, mam nadzieje ze teraz sie otwieraja?
A to Magia jest faktycznie dzielna! Wiesz juz chyba wolalabym zeby szczekal niz bal sie tak jak teraz. Szkoda mi go bo poza tym to jest pierwszy do wszystkiego. Jedynie te wystrzały teraz. A najgorsze w tym wszystkim jest to ze to była nawet nie nasza wina bo nie było żadnej informacji o tych fakerwerkach a chcieliśmy dobrze. Jestem tylko zła na tych ktorzy to zorganizowali bez powiadomienia w sąsiedztwie bo huk był straszny.
A braliście udział w wystawach. Zawsze mnie interesowało jak to wyglada ale nigdy nie myslalam zeby Brać udział. Chociaż domyślam sie ze dla niektórych zabawa moze byc tak samo interesująca jak dla nas agility. Cookie ostatnio niesamowicie sie poprawił, wczoraj spotkaliśmy znajomego z kursu ze swoim psem ktory przedstawił swojej zonie Cookie'go jako najlepszego "ucznia" w psiej szkółce ;D. Jest najbardziej skoncentrowany na nas i nie robi toru na oślep. Wszyscy sie śmieją ze to dzieki konkurencji z Joy bo ta robi skandal kiedy ja albo maz zajmujemy sie Cookie'm, Zazdrosnica mała. Ale juz od dzis rozpoczęliśmy osobne spacery. Ostatnio mam troszkę wiecej czasu wiec mam nadzieje ze uda nam sie zmienic jej zachowanie.
Nadal wystawiasz Magię?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No teren idealny na kopanie :D. Jak Cookie ńie kopie w ogrodzie tak jak tam idziemy to zawsze znajedzie jakiegoś kreta co to trzeba go wywęszyc. Tak ze az musze go zabierać do domu na rękach :).
To jest morze ale prawie ocean. Także jak pada to wcale nie jest tak kolorowo. Ale jak pogoda jest taka jak dzis to jest bardzo przyjemńie ;). Ale juz teraz zaczynamy porę zimowa no i bedzie szaro, buro i deszczowo...
Wstawiam jeszcze jedno zdjęcie z przypomnienia wiosny ;). Nasza ścieżkę spacerowa. Teraz ciezko tam sie dostac bo jest samo błoto.
No mieszkam prawie na końcu swiata ;D...

Link to comment
Share on other sites

To dołączam jeszcze kilka fotek. Joy rośnie jak na drożdżach. I coraz bardziej sie rozjaśnia. Jest szczerbata ;). Wypadły jej juz dwie jedynki :D. Ale nowe rosną z prędkością światła. Dlatego zaczęła gryzc. Wczoraj rozgryzla wycieraczkę. Daje jej kostki lodu ale zdaje sie ze swędzi ja dosyc mocno bo prawie non stop gryzie gryzaki.
Aha no i Cookie w akcji z sobotniego agility.
A poza tym to na spokojnie witamy jesień ;).

Link to comment
Share on other sites

jakie papuzki. :) http://www.dogomania.com/forum/uploads/monthly_11_2014/post-73097-0,99473800-1415027758.jpg
u siebie "pod domem" macie te agility?


Joy bardzo nacika ma kontakt z Cookie'm i czesto kładzie sie koło niego. A agility to w psiej szkółce 30 km dalej chociaz chciałabym miec u siebie to miejsca nie mam wystarczajaco duzo :(.
Joy dzisiaj wskoczyła do stawu bo myślała ze to trawa. Biedna bardzo sie trzęsła z zimna kiedy wracałyśmy do domu. Teraz odsypia poranna przygodę ;).
Link to comment
Share on other sites

O rety biedaczysko! Kiedyś tez mialam podobna sytuacje, moa kolezanka rzucila patyk swojej suce, troche zle wymierzylo bo on polecial do takiego zielonego wlasnie stawu,a ta labradorka jak wskoczyla do niego, to tez nie wiedziala o co chodzi! Nie dosc ze smierdziala od tej wody, to wyglada jak zombi. Na szczescie to bylo lato.

Cookie chyba niezle idzie w agility?

Link to comment
Share on other sites

Widze, że Magia jest bardzo podobna do Joy nie tylko z wyglądu (na 3 fotce na legowisku i z zieloną brodą  wygląda identycznie), ale z zachowania. Magia też jako szczeniak wskoczyła do rzeki, za kaczkami. Niestety u nas trafiło na zime i mnóz. Do domu miałyśmy daleko, ale spotkałyśmy kolegę, z którym Magia całą drogę powrotną szalała, wiec nie zmarzła - obyło się bez przeziębienia. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

phase Cookie bardzo lubi agility ale to tez zalezy od dnia. Zwykle na zajeciech robimy po trzy razy caly tor. Zwykle pierwsza rundka wychodzi mu super a pozniejsze troche gorzej. W zeszla sobote na przyklad zdecydowal ze nie bedzie robil agility :megagrin:. Wiec skonczylismy w srodku toru i wyszlismy. I ciezko powiedziec czemu. Padalo, obiekty byly sliskie no i bylo mnostwo zapachow ktore go rozpraszaly. Nie wiem moze ktorys wczeniejszy pies poznaczyl teren :niewiem:. À le jak ma dobry dzien to kiedy przeskakuje przez przeszkody to wyglada jaky sie na moment zatrzymywal w powietrzu. Bardzo fajnie to wyglada wlasnie szczegolnie u malych ras :laugh2_2:

 

katik Joy coraz bardziej sie rozjasnia. Teraz jest bardzo prazkowana (czarno biala) wyglada jak maly tygrys ;). w sloncy czasami wyglada jakby byla niebieska :megagrin:. Wczoraj na spacerze ktos myslal z daleka ze to kot :jumpie: wlasnie przez te prazki...

 

Na szczescie nie przeziebila sie po ostatnim razie. Zeby wymienia i jest szczerbata. a poza tym to maly diabelek. Charatkerek to ona ma silniejszy od Cookiego i przepieknie potrafi grac zeby tylko nam sie przypodobac. ale jest bardzo kochana :loveu:. Bardzo ciekawie jest wylapywac ich roznice w charakterze. No i zdecydowanie mniej gryzie od Cookiego. Gryzie jedynie zabawki, na szczescie...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...