Jump to content
Dogomania

bzik


Bzikowa

Recommended Posts

  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Bzikowa']
Aż sprawdziłam. Też mam kartę 2gb. Normalnych zdjęć (large fine) mogę zrobić 380. Jakbym miała ustawione na same rawy - 120... :roll: A raw+jpg - 91 :roll: Tobie starcza na 351 RAWów?? :O Może kupię sobie drugą taką samą kartę, droga nie jest a jak będę chciała się na jakichś zawodach powyżywać i robić w normalnym dużym formacie to te 380 to jest mało bo ja zwykle siekę na ilość i nie chce mi się kasować :P Dopiero w domu robię przesiew;)[/QUOTE]
tyle że ja mam pikseli 4, a ty pewnie 8-10 ;)
karty mam dwie, ale chyba ze 3 razy zdarzyło mi się, że miałam obydwie zapchane :cool3:

Link to comment
Share on other sites

No tak, ja mam 10 megapixeli...
W takim razie jak to się ma do jakości skoro Twój aparat jest lepszy? :hmmmm:

Ja w Sopocie zmieściłam jakieś 1000 zdjęć i nie wiedziałam jak to możliwe, dopiero potem zauważyłam, że było ustawione na średni rozmiar zdjęć ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']No tak, ja mam 10 megapixeli...
W takim razie jak to się ma do jakości skoro Twój aparat jest lepszy? :hmmmm:

Ja w Sopocie zmieściłam jakieś 1000 zdjęć i nie wiedziałam jak to możliwe, dopiero potem zauważyłam, że było ustawione na średni rozmiar zdjęć ;)[/QUOTE]
mój aparat chyba nie jest lepszy :diabloti: ale piksele i tak nijak się mają do jakości, no chyba że się ucina nie wiadomo ile, to wtedy więcej się przydaje ;) przy czym liczy się wielkość matrycy etc.

mi się wydaje że średni do takich zdjęć codziennych wystarczy, przecież nie będziesz nie wiadomo czego z nimi robić ;) a to będzie pewnie 6-7px, czyli i tak więcej niż ja mam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']mój aparat chyba nie jest lepszy :diabloti: ale piksele i tak nijak się mają do jakości, no chyba że się ucina nie wiadomo ile, to wtedy więcej się przydaje ;) przy czym liczy się wielkość matrycy etc.

mi się wydaje że średni do takich zdjęć codziennych wystarczy, przecież nie będziesz nie wiadomo czego z nimi robić ;) a to będzie pewnie 6-7px, czyli i tak więcej niż ja mam[/QUOTE]

Cena wskazuje na co innego:P
No w sumie masz rację, może jak będę potrzebowała więcej miejsca to będę focić na medium...

[quote name='Kisses']Przyszłam! I doszłam do wniosku, że nie opłaca mi się jechać na niedziele, skoro nie jestem zgłoszona ]:->[/QUOTE]

:watpliwy::obrazic:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Cena wskazuje na co innego:P
No w sumie masz rację, może jak będę potrzebowała więcej miejsca to będę focić na medium...
[/QUOTE]
jaka cena :hmmmm: mój aparat ma już koło 6 lat : P i kupiłam go za 750zł : P
tak teraz zerknęłam do specyfikacji- jednak jest 6px ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']jaka cena :hmmmm: mój aparat ma już koło 6 lat : P i kupiłam go za 750zł : P
tak teraz zerknęłam do specyfikacji- jednak jest 6px ;)[/QUOTE]

Serio? To nie wiedziałam. Ale Nikony chyba ogólnie są lepsze niż Olki. Plus lepszy obiektyw niż mój kit :evil_lol:

[quote name='Kisses']ALE może będę w Wa-wie :D[/QUOTE]

Phi[IMG]http://www.dogomania.pl/../images/smilies/obrazic.gif[/IMG]W lipcu czy we wrześniu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Serio? To nie wiedziałam. Ale Nikony chyba ogólnie są lepsze niż Olki. Plus lepszy obiektyw niż mój kit :evil_lol: [/QUOTE]
serio serio :diabloti: nie powiedziałabym że są lepsze ;) generalnie ciężko jest porównywać, bo jeden ma coś, czego nie ma drugi. Ale spójrz na fory erii- ona foci olympusem ;)
no i znowu cię zmartwię, obiektyw mój to najtańszy obiektyw jaki mogłam dostać :diabloti: a kity olympusowe są podobno super ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']serio serio :diabloti: nie powiedziałabym że są lepsze ;) generalnie ciężko jest porównywać, bo jeden ma coś, czego nie ma drugi. Ale spójrz na fory erii- ona foci olympusem ;)
no i znowu cię zmartwię, obiektyw mój to najtańszy obiektyw jaki mogłam dostać :diabloti: a kity olympusowe są podobno super ;)[/QUOTE]

Twój obiektyw na pewno jest jaśniejszy ;)
No to w takim razie wychodzi na to, że jestem beztalenciem :P
Idę zobaczyć foty Erii i się załamać ;)

[B]Iza[/B] - znajdź :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Twój obiektyw na pewno jest jaśniejszy ;)
No to w takim razie wychodzi na to, że jestem beztalenciem :P
Idę zobaczyć foty Erii i się załamać ;)

[B]Iza[/B] - znajdź :evil_lol:[/QUOTE]
f/ 4.-5.6 :diabloti:
eee no, mi się twoje zdjęcia podobają ;) mi np. zupełnie nie wychodzą agilitowe... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']sliczny Bezik :D czekam na wiecej zdjec! WIOSENNYCH! :D[/QUOTE]

Na razie nie ma co liczyć :P

[quote name='Unbelievable']f/ 4.-5.6 :diabloti:
eee no, mi się twoje zdjęcia podobają ;) mi np. zupełnie nie wychodzą agilitowe... :roll:[/QUOTE]

O kurde, przegrywam :evil_lol: Mój tak samo.
No dobrze ale jednak uważam, że Twoje zdjęcia, bez względu na to co focisz, są lepsze i mi taka jakość nie wychodzi. Więc albo to kwestia Nikon vs Olympus... Albo moich umiejętności ;) No ale cóż, trening czyni mistrza. Pocieszyłaś mnie ;) Myślałam, że masz jakiś mega wypasiony aparat i obiektyw :evil_lol:
Jak to agilitowe Ci nie wychodzą? Bezikowe wyszły Ci super, moim aparatem przy takiej pogodzie jak była, nie wyszły by zupełnie ;)

[quote name='Iza.']może innym razem :evil_lol:[/QUOTE]

Phiii :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']
O kurde, przegrywam :evil_lol: Mój tak samo.
No dobrze ale jednak uważam, że Twoje zdjęcia, bez względu na to co focisz, są lepsze i mi taka jakość nie wychodzi. Więc albo to kwestia Nikon vs Olympus... Albo moich umiejętności ;) No ale cóż, trening czyni mistrza. Pocieszyłaś mnie ;) Myślałam, że masz jakiś mega wypasiony aparat i obiektyw :evil_lol:
Jak to agilitowe Ci nie wychodzą? Bezikowe wyszły Ci super, moim aparatem przy takiej pogodzie jak była, nie wyszły by zupełnie ;)
[/QUOTE]
:diabloti:
to może chodzi o obróbkę? na prawdę lepsze zdjęcia są z nefów, chociaż zajmują dużo miejsca i trzeba się trochę napracować żeby je wszystkie obrobić, ale można zmieniać suwaczkami wszystko z mniejszym spadkiem jakości niż w jpegu ;)
żeby mieć super wypasiony sprzęt trzeba mieć kasę :evil_lol: a ledwo uciułałam na drugi obiektyw :diabloti:
bezik jest biały więc wyszedł : P ale całą resztę którą próbowałam ufocić wywaliłam do kosza ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']
Phiii :evil_lol:[/QUOTE]

Daj jakies łatwiejsze foty to spróbuje :evil_lol:


A tak apropo dyskusji lustrzankowej ;P
o Wam dziewczyny zazdroszczę, ze macie sprzęt i mozecie się rozwijać, a ze swoim złomkiem wiele zrobic nie mogę.
Ale w sumie tak jak mi przypomniała ostanio Agacia wybrałam psa ;P Miałam już większosc kasy na aparat, ale wybrałam Buenosa, teraz zamin znowu nazbieram to 100 lat minie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']:diabloti:
to może chodzi o obróbkę? na prawdę lepsze zdjęcia są z nefów, chociaż zajmują dużo miejsca i trzeba się trochę napracować żeby je wszystkie obrobić, ale można zmieniać suwaczkami wszystko z mniejszym spadkiem jakości niż w jpegu ;)
żeby mieć super wypasiony sprzęt trzeba mieć kasę :evil_lol: a ledwo uciułałam na drugi obiektyw :diabloti:
bezik jest biały więc wyszedł : P ale całą resztę którą próbowałam ufocić wywaliłam do kosza ;)[/QUOTE]

No dobra, ale obróbkę też trzeba umieć zrobić :lol: Ale suwaczki brzmią kusząco... :diabloti:
Z nefów? w sensie o rawy ci chodzi? :oops:
Ja na razie chcę opanować wszystko co mam do opanowania w tym aparacie z tym obiektywem, dopiero później będę się rzucać na lepsze i droższe. A że brak kasy to inna sprawa :evil_lol:

[quote name='Iza.']Daj jakies łatwiejsze foty to spróbuje :evil_lol:


A tak apropo dyskusji lustrzankowej ;P
o Wam dziewczyny zazdroszczę, ze macie sprzęt i mozecie się rozwijać, a ze swoim złomkiem wiele zrobic nie mogę.
Ale w sumie tak jak mi przypomniała ostanio Agacia wybrałam psa ;P Miałam już większosc kasy na aparat, ale wybrałam Buenosa, teraz zamin znowu nazbieram to 100 lat minie :evil_lol:[/QUOTE]

Jakbym miała dylemat pies czy aparat - nie wahałabym się ani sekundy, uwierz ;) Ewentualnie mogłam te pieniądze odłożyć na jeszcze później aż szczeniak zacznie wchodzić w grę - ale obawiam się, że dłuuugo by sobie poleżały bo na razie sprawa szczeniakowa została zawieszona. I nie wnikajmy ;)

A tak to przynajmniej mam fajną zabawkę i mój pies ma ładniejsze zdjęcia :evil_lol: A kto wie może kiedyś się mocniej wkręcę w focenie bo na razie to owszem, lubię to ale niespecjalnie chce mi się dużo na ten temat czytać itd ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']
Jakbym miała dylemat pies czy aparat - nie wahałabym się ani sekundy, uwierz ;) Ewentualnie mogłam te pieniądze odłożyć na jeszcze później aż szczeniak zacznie wchodzić w grę - ale obawiam się, że dłuuugo by sobie poleżały bo na razie sprawa szczeniakowa została zawieszona. I nie wnikajmy ;)

A tak to przynajmniej mam fajną zabawkę i mój pies ma ładniejsze zdjęcia :evil_lol: A kto wie może kiedyś się mocniej wkręcę w focenie bo na razie to owszem, lubię to ale niespecjalnie chce mi się dużo na ten temat czytać itd ;)[/QUOTE]

Ja też się nie wahałam, dlatego mam Buenoska a nie aparat :evil_lol: Choc na aparacie strasznie mi zależało, części kasy jeszcze mi została moze kiedyś wygram w totka, alebo co innego nieprawdopodobnego i kupie sobie aparat :evil_lol:

a focenie jest super :loveu: szkoda, że nie masz gdzieś tam blisko znajomych wkręconych w foto, bo tez raz dwa byś się wkręciła :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']No dobra, ale obróbkę też trzeba umieć zrobić :lol: Ale suwaczki brzmią kusząco... :diabloti:
Z nefów? w sensie o rawy ci chodzi? :oops:
Ja na razie chcę opanować wszystko co mam do opanowania w tym aparacie z tym obiektywem, dopiero później będę się rzucać na lepsze i droższe. A że brak kasy to inna sprawa :evil_lol:


Jakbym miała dylemat pies czy aparat - nie wahałabym się ani sekundy, uwierz ;) [/QUOTE]
jak nie zaczniesz robić to się nie nauczysz :evil_lol:
tak tak, w nikonie rawy to nefy, z rozpędu napisałam ;)

ja też bym się nie wahała, szczególnie gdybym mogła mieć psa takiego jakiego chcę- tzn rasa, hodowla, rodzice, etc ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza.']Ja też się nie wahałam, dlatego mam Buenoska a nie aparat :evil_lol: Choc na aparacie strasznie mi zależało, części kasy jeszcze mi została moze kiedyś wygram w totka, alebo co innego nieprawdopodobnego i kupie sobie aparat :evil_lol:

a focenie jest super :loveu: szkoda, że nie masz gdzieś tam blisko znajomych wkręconych w foto, bo tez raz dwa byś się wkręciła :eviltong:[/QUOTE]

No i Buenosek lepsiejszy niż jakaś czarna puszka :eviltong:

Ale ja mam znajomych, którzy się bardziej niż ja jarają fotografią, a fotografia teraz jest modna więc każdy kto ma aparat a już zwłaszcza lustro, twierdzi, że jest PRO :diabloti: A ja po prostu chciałam mieć lepsze zdjęcia swojego psa... :lol::lol::lol:

[quote name='Unbelievable']jak nie zaczniesz robić to się nie nauczysz :evil_lol:
tak tak, w nikonie rawy to nefy, z rozpędu napisałam ;)

ja też bym się nie wahała, szczególnie gdybym mogła mieć psa takiego jakiego chcę- tzn rasa, hodowla, rodzice, etc ;)[/QUOTE]

Musiałabym skądś wykombinować PS-a a frajerem nie jestem żeby kupować oryginalnego :lol: Nawet moja uczelnia miała pirackie wersje :lol:

Noooo...:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Aniu ja myślę jednak że bardzo dużo zależy od umiejętności. Dobry fotograf zrobi Ci super fotkę nawet analogowym. Ja za to jestem totalnym matołem co do aparatu. A już największy problem jest focić białasa, oczywiście bez użycia lampy bo z nią to się wszystko odbija....na wystawie wszystko działo się pod okno.....koszmar

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...