Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Co prawda na wystawie w Gorzowie będziemy sami w rasie, ale we Wrocławiu będzie aż 5! małych munsterlanderów i aż 3 suczki w naszej klasie.
Nie wróżę nam sukcesu, ponieważ Zayra jeszcze ma ubytki sierści po alergii, ale będzie naprawdę wspaniale spotkać tyle mm w jednym miejscu!
P.S. Mam cichutką nadzieję, że jednak sierść zdąży odrosnąć do przyzwoitego poziomu :)

Link to comment
Share on other sites

Hm...no nie będę jechać 350km z psem, który nie jest w kondycji wystawowej :P

A do Gorzowa mam godzinkę.

 

Ale już wiem o co chodzi z tą sędziną, no nie przypasowała mi.

Ostatecznie ocena dosk., zw.młodzieży

 

I relacja ze Stargardu:

Jestem z sucz bardzo bardzo zadowolona i dumna! Jeżeli chodzi o Speed dog to w pierwszym biegu miała czas 4:14! a założenie było, że jak wybiega 4:30 to będzie super! Dostaliśmy się do finału, ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce :)
Młoda była super grzeczna, pięknie zostawała w klatce, nie zwiewała, ładnie pracowała w rozproszeniu.
Był rozstawiony torek agility, mimo moich obaw o ucieczkę, postanowiłam spróbować i nie żałuję! Zayra pięknie biegała wszystko co jej wymyśliłam i była super grzeczna!
Ktoś mi psa podmienił albo dzieciak dorasta :)

 

I parę fotek z weekendu

 

DSC5438jp_spqennr.jpg

 

DSC5456jp_spqenna.jpg

 

DSC5459jp_spqenep.jpg

 

DSC5473jp_spqener.jpg

 

DSC5532jp_spqenee.jpg

Link to comment
Share on other sites

Co do Prób Pracy.
Jechaliśmy nie wiedząc czego się spodziewać. Zakładałam, że w najgorszym wypadku ogóle nie zaliczymy, w najlepszym będzie do poprawki wiosną.
Ale okazało się (na szczęście!), że jestem okropną pesymistką i nie wierzę w swojego psa...
Zaczęliśmy od próby strzału - zero problemów!
Następnie woda, psy przed nami wykorzystywały swoje 10 minut, a efekty były takie sobie, Zayra weszła najpierw po brzuch, ale chlapnęłam wodą i siup! popłynęła :D woda zaliczona w 2 minuty :))
Nadszedł czas na pole. Zayra nigdy nie miała okazji pracować na żywym bażancie, u nas praktycznie nie występują...
Puszczam młodą, a ona odpaliła torpede w tyłku i zasuwa po tym polu jak dzika. Pierwszy błąd, mijała mnie z tyłu. Ostatecznie odjęli nam po 1 pkt za wiatr, wystawianie i posłuszeństwo. Co dało nam w sumie po przeliczeniu 87/100 pkt, dyplom I stopnia i lokatę 6/18 !!! :D
Taka dumna z dzieciaka!
Ostatnie miesiące trochę zmieniliśmy podejście do naszej współpracy, skupiliśmy się na innych elementach, bardziej zaufałam swojej intuicji i radom hodowczyni, dzięki czemu pracuje nam się znacznie znacznie lepiej!
A próby były doskonałym podsumowaniem naszej pracy, jeszcze trochę nie ufam młodej, ale zupełnie niepotrzebnie bo widzę jak się zmieniła i jak bardzo się stara!

Link to comment
Share on other sites

taa w klatce...albo lepiej w pudelku. to jest juz naprawde totalna zenada organizowac proby na czyms takim. to wyglada tak, ze psa sie po prostu tam podprowadza. bazant w tej klatce jest przerazony, szamocze sie jak glupi, przez co mnostwo psow po prostu od niego odskakuje.

ja nie rozumiem, jak mozna na cos takiego pojechac z psem.

 

 

proby maja byc na naturalnych ptakach. nie wiadomo wtedy, gdzie taki siedzi, bazant moze przejawiac swoj naturalny behawior czyli przemieszczac sie a przede wszystkim moze odleciec.

 

jak dla mnie zaden inny sposob przeprowadzania prob polowych nie powinien miec w ogole miejsca i ja nigdy nie pojade z zadnym z moich psow na taka impreze. tak samo jak na konkursy, gdzie jest "bobrowanie za zywa kaczka", ktora ma podwiazane skrzydelka.

 

zabawa zabawą, ale jednak bez przesady. to nie jest konieczne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...