Jump to content
Dogomania

sunia z hodowli z domu lukasa


Marticus

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

b.ważne żebys spytal czy mają tez prześwietlenia stawów łokciowch , dysplazja w/w zdarza sie coraz czesciej . no i podaj nam moze tego zwycięzce czy zwycięzców w rodowodzie których ci podają ,dzieki netowi teraz mozna duzo sprawdzic a nie wierzyc na słowo .

spytaj tez moze tu o donka [url]http://www.jacentus.com/jacentus_hodowla/sprzedam.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

dokladnie.po to jest internet np.zeby wiedizec czego wymagac.onkow duzo,donkow tez i hodowla idzie pelna para.tak wiec wymagania nalezy stawiac.i oczekiwac po hodowcy ze poza stweirdzeniem ze pieski sa sliczne i sa wnukami jakiegos zwyc sw[a ten synek po zwyc to juz tkai ne bardzo moze byc-genetyka to kaprysna pani]w onkach pytac o wyszkolenie,hd,ed-to duzy plus,moim zdaniem powinno byc obowiazkowo wymagane,korung,zuchtwert.dopiero wtedy patrzec na socjal szczeniaka,warunki bytowe bo naprawde nawet w genialnych warunkach psy moga byc niespelniajace wymogow a potem tragedia i smecenie:a w hodowli bylo tak slicznie.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Zakup psa to nie takie latwe. Najpierw musisz wiedziec po co ci ten pies i jakie wymogi masz ty do psa i jaki z tych wymogow mozesz spelnic. Do kochania napewno wystarczy kundelek z schroniska. Jak chcesz ON to powinna byc jakas wiedza na ten temat, aby nie wspierac kupnem produkcji psow. Powazny hodowca ma tylko psy z rodowodem i odpowie na wszystkie twoje pytania. Zakup psa to na lata!!!!!! A na allegro to dobrze kupic ubranie i inne a nie psa

Link to comment
Share on other sites

W FCI nie ma DON. Jest to generalnie wada. Ale sa milosnicy tego gatunku, ktorzy maja nawet swoj klub. Ale to jest tylko ich zabawa. Trzesto sie zdarza ze w powaznych hodowlach rodza sie donki. Lepiej wejsc w kontakt z taka hodowla i troche poczekac. A potem miec psa po zdrowych i normalnych rodzicach (ktore maja badania na ED,HD, potwierdzone DNA oraz wzszkolenie)

Link to comment
Share on other sites

Ayshe prosze podaj mi pełne nazwy szkoleń o które mam pytać.
Mch dziadek suni od strony ojca to dax szenberg a ojciec to lasso od zorby
Axusia uwazasz że ZOND nie spełnia żandych wymagań wsród 3 zrzeszeń które wymieniłaś?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marticus']Ayshe prosze podaj mi pełne nazwy szkoleń o które mam pytać.
Mch dziadek suni od strony ojca to dax szenberg a ojciec to lasso od zorby
Axusia uwazasz że ZOND nie spełnia żandych wymagań wsród 3 zrzeszeń które wymieniłaś?[/quote]


czyli od strony daxa jest ten karly von arminius , ale tak daleko to wiekszosc psów polskich ma dobrych przodków ,potem juz gorzej . dax to pies załozyciela zond i kryje chyba 90 % suk w tej organizacji .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Spełniają wymogi, tak długa siersc, byle jaki rodowod i juz mozesz psa zapisac do zwiazku. Na szkolenia wogle nie kładzie sie nacicku, a powinno bo DON niby jest odmianą ON to znaczy ze powinien byc tak samo uzytkowy.[/quote]

No z tym byle jakim rodowodem to się chyba troszkę rozpędziłaś.

Link to comment
Share on other sites

a ci zwyc swiata to co?moze dony ha?:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .to ony.i im dalej od tych onow tym gorzej.nie mam nic przeciwko donom.po dobrych rodzicach spelniajacych wymienione przez mnie wymogi+dna ktore mi oczywiscie wylecialo ze lba:evil_lol: .jak sie komus podobaja takie miski to ok.co mi do tego.natomiast hodowla psow z wada wlosa dyskwalifikujaca do hodowli to juz malo jest dla mnie fajna.:angryy: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']czyli od strony daxa jest ten karly von arminius , ale tak daleko to wiekszosc psów polskich ma dobrych przodków ,potem juz gorzej . dax to pies załozyciela zond i kryje chyba 90 % suk w tej organizacji .[/quote]faaaajnie.:shake:

Link to comment
Share on other sites

juz lepiej:p .sprawdz czy suka-matka ma wyszkolenie bo ojciec musi miec ipo1 min.jako rep.i czy maja korung [kkl 1 lub2].oraz zuchtwert.sunia ladna.
swoja droga...nigdy nie zrozumiem tak wysokiej ceny za pety:shake: .trzeba byc konsekwentnym.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, ale konsekwencji czasami brak jak kasa rozum zaćmi:mad:
Generalnie jeśli psiak ma się wychowywać z dzieckiem i na odwyrtkę, to musi mieć prawidłową psychikę, mocna dobrą bo ON-y i czasami DON-y z dobrych skojarzeń taką mają, niektóre, w Polsce, ja bym poszukała u pepików a jak okolice Wrocka to i Niemcy bym brała pod uwagę.
Co do użytkowości DON i ON to jak się rozmnaża to z tego i tego będzie wielkie G, jak się trafi na handlarza co się hodowcą zwie:shake:, aczkolwiek jeśli ktoś jest pasjonatem to peta, bo DON to pet, sprzeda za symboliczną kwotę, mowa o hodowlach z FCI. Nie kupuje się szczeniaka bo okazja, bo blisko, bo śliczny, a potem jest dramat bo pies przejawia nieprawidłowe cechy charakteru , acha i jak dziecko to lepiej suczka.

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie ja chyba stara i gooopia jestem bo wydaje mi sie ze szczenieta z wadami dyskawalifikujacymi do hodowli czyli tzw.pety sprzedaje sie za symboliczna cene a nie "kasa mozg zacmiewa".nie moge kompletnie tego pojac:shake: .niby zond i pkpr tudizez reszta org.beee a jak sie urodzi don w miocie to cene przywala sie z kosmosu.czy jeszcze w jakiejs innej rasie pety sa po takiej cenie?:diabloti: .ech kasa kasa a chyba honoru brak troszke.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co ja mam troszke inne doświadczenia i będeswojego zdania bronić:mad: .Ja sprzedaje Donki i Onki drogo..bo uwazam że jak człowiek zapłaci za psa odpowiednia sumę(adekwantna do jego wartości)to będzie tego psa szanował ..a nie poczeka chwile i bach..szczeniaczki ,albo odda komuś bo zjadł mu ulubione buty itd.
A co do kłaczaków tez mam swoje zdanie i dla mnie one sa pełnowartościowe jak kazde inne..jako pies i nie widze powodu zeby je rozdawać..bo potem własnie trafiaja do takich co chcą tanio kupić..zeby zarobić.

Link to comment
Share on other sites

Narazie wiem tylko tyle matka szczeniąt nie ma dysplazji A - normal , natomiast Gambo Texa A 2 fast normal szkolenia
PT , IPO 1, körung oraz pochodzenie potwierdzone badaniem DNA.
Zastanawiam się jednak dlaczego tak długo facet nie może sprzedać maluchów - ale może właśnie przez tą kosmiczną cenę (one mają ok 17 tyg).
lisica a co do wyjazdów do czech - pomysł dobry ale ja mam b mala wiedze co do wyboru właściwego DOnka powiedzmy z Onków a tu jezyk niby taki sam a innny - bałabym się ze kupie "podróbke" i prawde mówiac nie wiem gdzie szukac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...