Jump to content
Dogomania

Szukam/oferuję psa na JH


agata :)

Recommended Posts

mogę użyczyć suki Swojej-wyłącznie osobą które nie próbują "na siłę" :angryy:pokazywać psa,czyli wieszanie psa na ringówce i itp "manewry" odpadają.

9 miesięczna mini bullka-kuma czacze,wystawia się na piłkę :cool1:

wystawy: Leszno,szczecin

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 741
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

McDzik chyba sobie żartujesz, przecież możesz mieć smakołyki (jak bedziesz sprytna to nawet sędzia nie zobaczy tego a pies tak) i motywować psa na nie albo piłke w kieszeni ale pies wie ze masz i to w obracaniu nie przeszkadza mało który pies pójdzie jak go się bierze bez słowa, psa trzeba motywować i chyba MP powinni to umieć a niestety taka prawda ,ze większość z MP bierze psa od własciciela nawet bez przywitania się z nim, bez słowa i wymaga zeby pies prezentował się a chyba to nie na tym polega...ale o tym już pisałam tu kiedyś.

Link to comment
Share on other sites

suka moją bez piłki czy smaka się wystawi,wystarczy ją trochę zainteresować Swoją osobą czyli pobawic się 3min przed wyjściem na ring,zabieranie psa bez słowa to chyba trochę nie to o co chodzi w MP,to ma być pokazanie kontaktu prezentującego z psem a nie suche ustawianie zwierza...

PS. jeżeli ktoś będzie potrzebował psa a będę na wystawię to służę,zastrzegam sobie odmowe kiedy stwierdze że "nie pasuję" mi sposób podejścia do zwierza mojego.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się co do poprzedniczek, bo nie spotkałam się jeszcze na Mp żeby osoba nie miała nagrody dla psa w postaci smakołyka.
Ja nawet sama ostatnio miałam taką suczkę co wystawiała się na piszczącą świnkę, ale nie wyobrażam sobie za bardzo tego na mp żebym biegała ze świnką i nią piszczała, wiec świnką była w kieszeni, tak że nie było jej widac. przed występem zabawa z psiakiem i dyskretne naciśnięcie na kieszeń żeby raz zapiszczała, a później wystarczał sam gest rękom.

Link to comment
Share on other sites

Macie całkowitą rację. Na wystawie w Warszawie 2 minuty przed MP podesżła do mnie dziewczyna i zapytała "Mogłaby mi pani dać swojego psa, bo widzę, że w miarę znośnie się ustawia?" Tego dnia moja suczka w upale zdobyła CWC. Zapytałam za ile jest MP. "Zaraz". Podziękowałam. Potem widziałam tą dziewczynę z wyżłem. Nie wygrała.
Teraz inna sytuacja. Dziewczyna raz na jakiś czas przyjeżdża do mojego domu, chętnie zajmuje się wszystkimi psami, pomaga szykować je do wystaw. Mimo, że psy ją już kojarzą zawsze tego dnia, kiedy wychodzi na MP z moim psem zajmuje się nim od rana. Jej chętnie daję psa do wystawienia.

Jeśli ktoś potrzebuje psa w Bydgoszczy (16 i 17 maja) na MP to można kontaktować się ze mną na pw ;) lub... szukać rano przy ringu haszczaków :lol:

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie to oczywiste :lol: zawsze długo przed MP zajmuję się "rozparcelowywaniem" psa do pokazania, biegam z nim, zapoznaję się, ustawiam, nawet mu smaki daje, żeby troche przekupić :eviltong: ... raz w życiu przed samym MP w Kielcach musiałam zmienić psa ze względu na to jak się czasowo zmieniały oceny ringowe, ale dostałam pełną "instrukcję obsługi", rozchodziłam psa i dopiero weszłam na ring.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']Niestety na MP piłki, smakołyki są troche niemile widziane :-( Z resztą chyba trudno byłoby obrót wokół psa wykonać..[/quote]

U którego sędziego smakołyki i piłki są niemile widziane? :crazyeye: Ja mam smakołyki ZAWSZE i widać że ustawiam psa na nie, i jakoś nikt nawet nie zwrócił mi uwagi...

I od kiedy na MP robi się obrót wokół psa? :lol: O ile dobrze wiem, to obraca się pies, nie prezenter... i to można spokojnie zrobić na smaki, ja tak robię jak ćwiczę z moim kundelkiem bo nie umie chodzić przy nodze na bez smyczy, a ze smyczą nie chce przy prawej nodze iść...

Smakołyki, piłki - owszem, czemu nie? Tylko żeby zabawki były użyte DYSKRETNIE i nie rozpraszały innych psów ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka'] I od kiedy na MP robi się obrót wokół psa? :lol: O ile dobrze wiem, to obraca się pies, nie prezenter... i to można spokojnie zrobić na smaki, ja tak robię jak ćwiczę z moim kundelkiem bo nie umie chodzić przy nodze na bez smyczy, a ze smyczą nie chce przy prawej nodze iść...
[/quote]
Od zawsze, kiedy sędzia zmienia miejsce to my musimy się obrócić, żeby psa nie zasłaniać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuza i Noddy']Od zawsze, kiedy sędzia zmienia miejsce to my musimy się obrócić, żeby psa nie zasłaniać ;)[/quote]

aha, o to chodzi :oops::oops: ale w takim razie nie widzę przeszkody zrobienia tego ze smakołykiem/zabawką ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']aha, o to chodzi :oops::oops: ale w takim razie nie widzę przeszkody zrobienia tego ze smakołykiem/zabawką ...[/quote]
A wystawisz sobie doga niemieckiego na piłke czy smakołyk jak się musisz obrócić żeby sędziuemu nie zasłonić psa i powiedzmy - akurat sędzia ogląda was od przodu, a ty za psem z ta ręką i smakołykiem cały czas wzdłuż psa stoisz wycięgnięta? Tak sobie to wyobraziłam i troche nie bardzo... małe rasy jeszcze jakoś ujdą, ale te wielkie ? Bo i takie na MP się przejawiają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']A wystawisz sobie doga niemieckiego na piłke czy smakołyk jak się musisz obrócić żeby sędziuemu nie zasłonić psa i powiedzmy - akurat sędzia ogląda was od przodu, a ty za psem z ta ręką i smakołykiem cały czas wzdłuż psa stoisz wycięgnięta? Tak sobie to wyobraziłam i troche nie bardzo... małe rasy jeszcze jakoś ujdą, ale te wielkie ? Bo i takie na MP się przejawiają.[/quote]

Nie no, bez przesady :lol:, ale tak jak dziewczyny pisały wyżej - wystawiać psa na zabawkę to nie koniecznie biegać cały czas z zabawką w ręce! Wystarczy to przećwiczyć kilka razy przed wejściem na ring, gdzie każde stanie bez ruchu przy obrocie wokół psa = zabawa piłką, i tyle ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik'][B]A wystawisz sobie doga niemieckiego na piłke czy smakołyk[/B] jak się musisz obrócić żeby sędziuemu nie zasłonić psa i powiedzmy - akurat sędzia ogląda was od przodu, a ty za psem z ta ręką i smakołykiem cały czas wzdłuż psa stoisz wycięgnięta? Tak sobie to wyobraziłam i troche nie bardzo... małe rasy jeszcze jakoś ujdą, ale te wielkie ? Bo i takie na MP się przejawiają.[/quote]
A od kiedy dogi wystawia się na piłkę? :crazyeye: Jeszcze się z tym nie spotkałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']To był sarkazm.[/quote]

Przy dużych rasach bardziej obawiałabym się zmiany pokazywanej strony np. podczas ósemki, niż piłek i smakołyków.
Ale skoro Marysia poradziła sobie z Bernardynem i Ola z Borzojem, to chyba nie jest to takie trudne :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya']Niektóre psy obracają się i wiercą kiedy nie widzą piłki, a przecież wcześniej była :shake:[/quote]
No dokładnie. Tym bardziej, jeżeli wcześniej piłka była użyta specjalnie by skupic na sobie uwage psa.

Link to comment
Share on other sites

To zalezy jak pies jest zauczony tak apropo tej piłki, jak jest zauczony ze pilke dostanie za cała prace wykonaną to nie drgnie a dopiero jak zejdzie z ringu sie wyszaleje.:cool3:

Jakby ktos chciał sobie w Radomiu poćwiczyć z grzywkiem to bez krępacji Beniusiek zwarty i gotowy, jesli sobie poradzicie:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...