Jump to content
Dogomania

Gubienie śierści u goldena


seko

Recommended Posts

Od kilku tygodnie mój golden obficie zaczął gubić sierść. Początkowo przypisywałem to zmianie włosa na wiosne, ale sytuacja chyba się nasila. Przy czesaniu kłęby kłaków zrobiła się już z niego połowa psa. Co może być przyczyną skóra wygląda niby normalnie, dodatkowo od 2 tygodni dostaje Dermatex i Omegan. Grzybica? Najwięcej kudłów wyczesuje na grzbiecie Kilka lat temu miał już problemy z grzybicą ale obiłwy były inne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='seko']Od kilku tygodnie mój golden obficie zaczął gubić sierść. . Co może być przyczyną skóra wygląda niby normalnie, dodatkowo od 2 tygodni dostaje Dermatex i Omegan. [/quote]
Upały... a te preparaty to jeszcze za krótko podajesz (4-6 tyg min.)aby były widoczne efekty. Ja bym nie panikowała - skoro skóra wygląda normalnie a wypadanie włosa "uogólnione" a nie wyłysienia miejscowe....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Upały... a te preparaty to jeszcze za krótko podajesz (4-6 tyg min.)aby były widoczne efekty. Ja bym nie panikowała - skoro skóra wygląda normalnie a wypadanie włosa "uogólnione" a nie wyłysienia miejscowe....[/QUOTE]
Niestety jak tak przeczesuje miejsca gdzie włos najbardziej wypada to wydaje mi się, że skóra jest ciemniejsza a nie jak gdzie indziej różowa :( Pozostaje szukać transportu do dobrego weterynarza bo sam pewnie niczego nie wskóram...No i przy łokciu na łapie ma już "łyse" miejsce z czarna skórą zaróżowione dookoła. Na razie smaruje to jodyną...

Link to comment
Share on other sites

pamiętaj pierwszy krok przy takich zmianach to pobranie zeskrobin nie pozwól podawać leków bez trafnej diagnozy ...
polecam także preparaty już teraz wzmocnia psią sierść nawet jeśli siedzi tam jakiś pasożyt ...
[url]http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=1958[/url]
[url]http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=1964[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='seko']Niestety jak tak przeczesuje miejsca gdzie włos najbardziej wypada to wydaje mi się, że skóra jest ciemniejsza a nie jak gdzie indziej różowa.[/quote]

Mam identyczny problem z moją goldenką. Jest już prawie łysa a weci twierdzą, że wszystko jest ok.:shake: Skóra w miejscach w których sierść jest najbardziej przerzedzona nie jest różowa tylko ciemna.

Rok temu wyglądała równie źle, ale dodatkowo skóra była zmieniona bo gdzieniegdzie miała strupki . Wet stwierdził bakteryjne zapalenie skóry, dostała enrobioflox, później dostawała omegan i wszystko bardzo szybko zeszło. Skóra znowu była różowa a nie czarna, więc taki ciemny odcień nie jest chyba normalny.

Weterynarz, który wyleczył mi ją poprzednio, wraca z urlopu w poniedziałek,poproszę o zrobienie zeskrobiny, bo rzeczywiście szkoda psu aplikować antybiotyki w ciemno i tobie radzę to samo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hiperpigmentacja - czyli przebarwienie skóry na ciemny kolor ma zazwyczaj 2 powody: wahania poziomu hormanów i spadek poziomu hormonów tarczycy. To w zasadzie to samo, ale te pierwsze wahania moga być przed cieczką, z okazji ciązy urojonej itp - naturalne. Na wszelki wypadek warto zrobić badania w kierunku niedoczynności tarczycy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...