Jump to content
Dogomania

Ranking suchych karm


aguchna

Recommended Posts

a co sądzicie o NUTRAM. mam 9 m-czna labradorkę (do tej pory karmiłam eukanubą- ale psina zaczęła intensywnie lizać łapy i myslałam, że to może jakaś alergia..)

15 kg - 225 pln

oczywiście mam problem z dawkowaniem bo na ulotce jest napisane, że 106 gram =250 ml. 25kg szczeniak powinien dostawać 400. Wydaje mi się objętościowo bardzo dużo... :cry: boję się, że bardzo przytyje..

:cry:

pls o opinie

m 0X

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie ma karmy najlepszej, co juz bylo mowione wiele razy - w tym watku takze. Dla Twojego psa royal jest dobry, dla innego bedzie karma zla, badz kiepska - trzeba dopasowac karme do swojego psa i tyle...no i do swojego portfela co niestety czesto jest na pierwszym miejscu...

Link to comment
Share on other sites

pytanie do doswiadczonych :D W jakich proporcjach wymieszac suni sucha z miesem mielonym. Jezeli dzienna dawka jest 500 dkg suchej to ile dac suchej do np. 400dkg mielonego?A moze ktos ma jakas gotowa proporcej.Bo mojej suni to przypasowalo ale nie wiem czy nie przesadze z bialkiem albo nie dam go za malo. dzieki

Link to comment
Share on other sites

suchej karmy nie miesza się z niczym !!! ponieważ mieszając ją z czymkolwiek niszczysz cały bilans odżywczo-witaminowo-itp itd karmy

psu karma i tak będzie smakowała nawet bez mielonego (no chyba że wcześniej był karmiony takimi specjałami...) więc nie potrzeba nic dodawać - jeśli chcesz żeby tam było coś innego zamaist suchej karmy to polecam np karmę firmy Belcando przezanczoną do zalewania wodą - robi się wtedy taki fajny sosik i psy wcinają to z rozkoszą

Link to comment
Share on other sites

Hhmmm, wlasnie moj psiak byl krmiony takimi specjalami. A zwyklej suchej nie mozna podlac woda, albo np. sosem czy rosolkiem?Na forum wiele osob pisalo ze daje i suche i gotowane jedzonko, wiec pomyslalam ze moge i ja tak sprobowac.moze sprobuje z tym Belcando (ale czy to jest taki specjalny rodzaj do zalewania czy kazda jedna mozna zalac woda?

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście nie byłam zadowolona z Eukanuby-ani z karmy ani z ciastek-psiska były chude jak szkielety,puszczały okropne bąki.

Lepsze doświadczenie miałam z EuroPremium-ale w końcu nawet wersja ryż z jagnięciną zaczęła uczulać sunię.

Super była też Nutra Nugetts-tylko znowu zaczęła uczulać mi suńkę :(

Bento Kronen też była OK,tylko jak dla mnie za dużo dużych kup :wink:.

I jeszcze zauważyłam,że Bento ma tendencję do sporego pęcznienia-co spostrzegłam u mojej suni,gdy ta uraczyła się samodzielnie karmą-było spore wzdęcie.

Najlepiej wspominam a staruszkę nawet karmię Nutro Choice lamb&rice.

Jestem bardzo zadowolona z tej karmy a dodatkowo mogę kupować psiakom ciacha tej firmy,których jakość jest dla nas absolutnie rewelacyjna.

15 kg worek karmy kosztuje u nas 216zł,a 65 dag ciastek 25zł.

staruszka wygląda jak nowa :wink: :lol:

A tak w ogóle-to moje pozostałe dwa typki wcinają gotowane i wyglądają całkiem,całkiem :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie testuje Ariona dla dużych szczeniąt, zdam relacje za jakiś czas:) do tej pory mój stwór jadł Royala, ale niestety po pierwsze 2 worki w miesiącu to lekka przesada;) a po drugie lekkawy łupież, czy coś takiego nie bardzo mi pasowało;););)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja zakupiłam karmę Acana dla seniorka, mały (dla mnie zawsze bedzie mały :wink: ) wcina aż mu się uszka trzęsą. jestem trochę w szoku, bo wczesniej nie jadł tak łapczywie. Może to dlatego, że dopiero 2 dzień i dla niego to nowość.

Od niedawna jesteśmy tylko na suchym, do tej pory był na gotowym i faktycznie widzę porawę jego samopoczucia, nie ma w ogóle ataków ( choruje m.in. na serce), na nerki i wątrobę czy stawy dobrze działają składniki mineralne karmy (poprzednio Pro Plan teraz właśnie Acana). Wychodzi na to że mój ryż z mięskiem i warzywami nie był wystarczający, a poza tym jak dałam mu raz oprócz karmy dodatkową trzecią porcję ryżu z mięskiem od razu dostał ataku :roll:

Ale zastanawia mnie ta woda do suchego, czy faktycznie jest szkodliwe dolanie wody?Pytam bo rano psiak nie ma ochoty rozgryzac, co chetnie czyni później, ale jak doleje odrobinę wody, która zostanie trochę wchłoniona, to wcina - oczywiście dotyczy rana.

Czy być nieugiętym i tylko suche, czy jednak rano można troche podlać wodą?

Link to comment
Share on other sites

psu karma i tak będzie smakowała nawet bez mielonego (no chyba że wcześniej był karmiony takimi specjałami...)

To apropo twojej wyspowiedzi te "specjalaly". Ale tak wyszlo ze juz nie gotujemy, a ona jak poczuje zapach swiezego mieska to wszystko lepiej wcina :lol:

Link to comment
Share on other sites

Też przerabiałem różne karmy (m.in.Purinę , Chicopee ,Eukanube) ale z żadną nie trafiłem w smak mojemu psu. Najlepiej mu odpowiada jedzonko przygotowywane. Cały czas szukam bo jednak w niektórych wypadkach ,gdy akurat nie ma czasu na przygotowanie karma to wygoda. Następne w kolejce do testów to Royal Canin i Nutra.

Co do zalewania karmy to proponował bym wywar z wątróbki bądź łagodny rosołek. Karma jest wtedy zjadana ale rosołek (wywar) trzeba jednak przygotować.

Link to comment
Share on other sites

z czym moge wymieszac sucha zeby piesek ja chetnie jadl.

Ja gotuję wywar z kości cielęcych - jak wystygnie to robi się z tego fajna galareta

mieszam to z sucha karmą i mój psiak tak się tym zajada, że w małą chwilkę micha jest puściutka,

Link to comment
Share on other sites

Z tym wywarem to niezly pomysl, a czy ty Gosiek rowniez uwazasz ze nie naly dodawac do suchego troche ugotowanego lub suchego mieska do smaku?JA jak gotujemy z mama zupke to odlewam troche wywaru i tym zalewam, ael raz jej smakuje bardziej a raz mniej.

Link to comment
Share on other sites

weż pod uwagę że smak to mimo wszystko nie wszystko - przede wszystkim liczą się wartości odżywcze a skład a mieszając i dodając cokolwiek do karmy która jest zbilansowana jest duża szansa że przeginasz w którąś stronę właśnie bilans odżywczy - i tak naprawdę nieważne czy psiak bedzie dostawał pewnych składników mniej czy więcej - zarówno nadmiar jak i niedobór składników odżywczych jest szkodliwy

może nie znam się ale wg mnie mieszanie czy dodawanie czegokolwiek do karm nie jest najlepszym pomysłem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...