Jump to content
Dogomania

Nie chce sie bawic


Likaa

Recommended Posts

Mam pewien problem, nie jest on związany tylko z tematem wątku.
Otóż jestem posiadaczka westika... Za nic nie chce się bawić, nie interesują go zabawki, jak przychodzimy ze spaceru smutny idzie sie polozyc. Nie wiem czym to jest spowodowane, kiedy uslyszy pytanie idziemy na spacerek ? albo Idziemy do Armaska? Od razu jest wnieobwzięty i czeka na wyjscie. Armasek to miniaturowy sznaucer, moj bialas od 2 miesiąca do teraz (14 msc) przebywa z nim praiwe codziennie, tylko na spacerze labo wlasnie z Armaskiem jest wesoly i radosny... Prócz tego lubi podrózowac kiedy zmieniamy miejsca zamieszkania (urlop itp.) zaczyna byc wesoly, bawic sie, ganiac. Ale dom to dla niego miejsce jakby bardzo nudne. I nie mam pojęcia jak sprawic zeby z przebywania ze mną, w domu czerpał jakąs przyjemnosc.. I ta zabawa, jak go nakręcić na zabawki ? Schowac wszystkie ? I wlasnie.. jego zabawki są pochowane w pudelku, jesli tylko ma ochote wyciaga sobie kostke czy jakas zabawke, co bardzo rzadko sie zdarza. Pomocy ! Bo az szkoda mi jak sie tak nieszczesliwy westik snuje za nogami.. A przeciez non stop za zewnątrz nie bedziemy przebywac.

Pozdrawiam

PS. Dodam jeszcze ze w towarzystwie Armaska, lubi sie bawic, gonic za pilką itd. Ja poprostu wtedy widze jaką sprawia mu radosc ganianie sie z kolega, i jaki inny jest anizeli w domu.

I przepraszam za chaotycznosc mojego postu ale bardzo sie spieszylam :)

Link to comment
Share on other sites

Jesli chcesz nakręcić go na zabawki - schowaj je tak, żeby nie miał do nich dostępu, i rzadko wyciągaj, dawaj mu wygrywać, i nie daj mu się wybawić - i jeszcze: bądź super-ekspresyjna, pokazuj mu jak się cieszysz, entuzjazm, chwalenie i tak dalej.

Link to comment
Share on other sites

Pochowaj zabawki i często je zmieniaj, to ma wbrew pozorom znaczenie, psu zabawki się po prostu nudzą po jakimś czasie.

Też mam westa ale mój problem jest odwrotny. W domu uwielbia zabawki, chociaż nie zawsze. Ma swoje fazy, że bawi się cały czas ale często ma też śpiące dni. Rozbudzam go, bawię się, uczę, daje smakołyki a po zabawie pies się uwala i śpi ;) Natomiast na spacerze zabawki interesują go dopiero po jakimś czasie. Na początku mogę mu pokazywać, rzucać itp - olewa, bardziej interesują go wszystkie zapachy i inne psy, chociaż jest posłuszny. Po jakimś czasie zaczyna patrzeć z ochotą na zabawkę a nawet szczekać żebym mu ją dała. Kiedyś ulegałam ale stwierdziałam, że też niedobre jest chyba jak się bawi z psem tylko wtedy kiedy on to na nas 'wymusi'. Nie wiem co o tym sądzić, co myślicie?? Inaczej jest jak jesteśmy na działce czy w lesie - tam zabawki kocha. Nie mam pojęcia zo decyduje o tym, kiedy on się nimi interesuje ale przypuszczam ze w roznych miejscach ma rózne priorytety :p
Najgorzej jest z treningami agility, bo tam zupełnie ma zabawki gdzieś i musimy biegać jedynie na smakołyki. Ostatnio wydarzył się przełom bo wyjęłam mu na treningu zabawkę i się nią zainteresował, pobawił się z entuzjazem, pobiegał a potem zostawił w cholerę :razz: Nie ma to jak westy i ich charakterki :razz:

Może spróbuj ze swoim zrobić tak, ze nie bawisz się z nim też na spacerkach. Pokazujesz zabawkę i chowasz, spacerujesz z nakręconym psem, wracasz i wyjmujesz zabawkę - może wtedy zechce się nią łaskawie pobawić :razz: i zgadzam się z kimś, kto napisał, że musisz być super rozentuzjazmowana, pokazywać mu, że zabawka jest super fajna i atrakcyjna i że warto ja mieć.

życzę powodzenia z białym diabełkiem :diabloti: wytrwałości ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Marcin_dondelewski[/B] jest jeden problem, on bawi sie ze mna na zewnątrz ty;lko w towarzystwie drugiego psa kiedy ten nie chce sie juz z nim bawic, wtedy chetnie gania za pilka (choc jej nie przynosi a rzadko wezmie do psyska, no chyba ze ta od nogi).. Ja wiem ze zabawki mu nsie szybko nudza i zeby sie z nim bawic w domu co zabawe zabawka musiala by byc nowa. A ten smutek, to moze rzeczywiscie zorgamozuje mu jakies smakolykowe zabawy. A zabawki pochowane. A moze ten smutek to z tesknoty za Armaskiem ? za drugim psem ?

Bedziemy pracowac, choc zabawki to on olewa ze szok. W ogole sie bawic nie chce. Tylko jak mowilam w towarzystwie drugiego psa kiedy temu si znudzi.

Druga rzecz nie wspomnialam ze zabawki sluza mu czesto do rozdawania buziakow. A tak, kiedy byl malutki jak nas rozdawal buziaki to chapnal kogos czasem przypadkowo. My w takiej sytyacji dawalismy mu do pyska zabawke i on w ten sposob ozdaje buziaki, z zabawka w pysku. Moze to ma tez jakis zwiazek z jego teraźniejszym zachowaniem ??

[B]an_bzik [/B]białasy to rzeczywiscie charaktery maja nieziemsko uparte. A wiesz ze my tez sobie na prowizorycznych przeszkodach trenujemy, ale bez niczego tj. bez samkolykow i bez zabawkki . I powiem Ci ze bardzo chetnie spedza tak moj piesek czas, niestety nie mamy mozliwosci czestego trenowania ... :( Dziekujemy, mam nadzieje ze w koncu uda sie wypracowac zamierzony efekt.


Pozdrawiam
PS. I wiecie co, zapomnialam dodac ze chodzmy na szkolenie i tam cwiczymy aportowanie, i tam moj piesek aportuje piszczale bawi sie nią. W towarzystwie szkoleniowca..Ale aportuje tyklko i wylacznie tam/. Chociaz pamietam tez jak bylismy nad jeziorwem i tez aportowal, rzucalam a on przynosil z nadzieją rozdania buziaka .. Ah...
No cóz to by bylo na

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Likaa']on bawi sie ze mna na zewnątrz ty;lko w towarzystwie drugiego psa kiedy ten nie chce sie juz z nim bawic, wtedy chetnie gania za pilka (choc jej nie przynosi a rzadko wezmie do psyska, no chyba ze ta od nogi).. [/quote]
Moze Twoj pies jest zwyczajnie zmeczony po spacerach i chce w domu odpoczac? Pies potrzebuje czasu na odpoczynek po zabawach, bieganiu za pilka itp. Musi tez miec odpowiednia ilosc snu w ciagu dnia. To tez trzeba brac pod uwage.

Link to comment
Share on other sites

Alta, praktycznie on jak sie nudzi to spi wiec codziennie do 10 drzema i dopiero o 10 wychodzi pozałatwiać swoje potrzeby. No nie mam pojecia co jest przyczyną jego znudzenia w domu, jego znudzenia zabawkami.
Ale chce sie pochwalic ze wczoraj na spacerku wzial patyka i bawil sie uciekajac z nim przede mną, tak ok. minuty potem wyczul siakies zapachy i po zabawie..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...