Jump to content
Dogomania

bezdomna sunia potrzebuje pomocy ! Warszawa Białołęka


wasiwo

Recommended Posts

Zobaczyłam ją dziś wracając z pracy ! Koło przystanku Kobiałka w stronę Nieporętu. Kręciła się średniej wielkości czarna wychudzona sunia, utykając na tylną łapkę. Próbowałam ją zachęcić żeby do mnie podeszła ale wystraszyła się biedna i poleciała obok na budowę dokładnie jest to ul. Płochocińska 168. Jest tam metalowy kontener i tam się pod nim schowała. Sunia jest bardzo przestraszona więc nie wiem czy uda mi się ją złapać. Może powiadomić straż miejską albo jakieś stowarzyszenie np: TOZ WARSZAWA ?
co robić ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

zrobiłam zdjęcie z daleka bo nie dała bliżej do siebie podejść :-( wstawię wieczorem !
sunia na moje oko na około pół roku, czarna, waga około 8 kg, wielkości spaniela. Jest bardzo dzika, ucieka na widok człowieka, ze strachu szczeka. Wygląda na to, że żyje dziko i nie była wychowywana przez ludzi. Na tym terenie jest od lipca br. ma schronienie w postaci domu-blaszaka i jest dokarmiana przez dobrych ludzi. Myślę,że minie trochę czasu kiedy się oswoi. Na razie ceszy się gdy przynosi jej się jedzenie, ale nie da do siebie podejść, zjada dopiero jak odejdzie się na pewną odległość. Zauważyłam, że jak odchodzę to długo jeszce patrzy za mną, ale boi się zaufać......

Link to comment
Share on other sites

myślałam o tym......
sunia jest zbyt dzika żeby ją złapać ale może poproszę weta o sedalin lub coś takiego podam jej z jedzeniem poczekam i złapię. Poproszę sasiadkę o pomoc bo sama nie dam rady. Cyhyba że jest inne wyjście to poradźcie proszę !

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że sedalin to najlepsze wyjście. Oswajanie może długo potrwać i tak jak napisała mtf zalesie może zaraz być cieczka i będzie kłopot. Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej, że potrzebujesz pomocy w łapaniu to bym Ci pomogła. Jutro wyjeżdżam i wracam dopiero po 24 sierpnia ale jak się nic nie ruszy to Ci pomogę w łapaniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...