Jump to content
Dogomania

Likwidacja schroniska w Obornikach, mamy czas do końca roku i co dalej z psami??? :(


ana666

Recommended Posts

[quote name='dominikabankert']zawolac tam telewizje niech moze chociaz raz sie zaintertesuja czyms powazniejszym niz co tym razem ubrala celebrytka mucha..............................[/QUOTE]

był reportaż w lokalnej TV:
[url]http://www.tvp.info/14596600/19042014-1630[/url]

Gdyby nie protesty ludzi nie błoby problemu, schronisko miała byc w Lulinie, wies niedaleko obornik, błoby 1km od najblizszego domu to ludzie sie buntowali ze choroby, smród, niebezpieczeństwo, i potem kazda kolejna propozycja odpadała a radni tylko podsycaja to w tych ludziach,nawet lokalna gazate napisąła ze po co schronisko?(!)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rubik']Może media są jakimś pomysłem? Nie tyle te lokalne co ogólnopolskie nawet? Czasem takie interwencje pomagają przecież, i nie chodzi tu o nastawienie tych co nie chcą, ale o to, że może informacja dotrze do kogoś, kto będzie mógł jakoś wesprzeć. A czemu gmina nie może przekazać działki?[/QUOTE]
nie licz na to ze gmina da cos za darmo a juz w ogole przekaze kawalek jakiegos terenu zaraz beda problemy wyimaginowane ze juz koniec planowania budzetu ze plan zagospodarowania przestrzennego na ten rok zatwierdzony itp

wiadomo oni mysla tylko o swoim stolku a nie o biednych psach

telewizja tylko teraz jaka.................trzeba myslec szybko

a slyszeliscie o takiej pani Kasia Pisarska......ona prowadzila taki program na kablowce o bezdomnych psach...........

Link to comment
Share on other sites

Pani kasia Pisarska chyba wie o problemie. gminie tak naprawde taniej by wyszło dac ziemie pod budowę niz podpisać umowe z innym schroniskiem. tymbardzie ze oborniki dałyby tylko działkę, firma Solaris wraz z innymi gimnami z których mamy psy, wybudowąłby schronisko, czyli nie wydaj mi sie zeby to było duzo:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominikabankert']mysle ze jeden mail nie pomoze to musialaby byc inwazja tzn wyslac najlepiej paredziesiat wiadomosci z prosba o pomoc to moze przyjada i nakreca material

to co robimy inwazje................[/QUOTE]

Pewnie :) ułóżmy jakiś krótki mail i wysyłajmy!

Link to comment
Share on other sites

no ja mam za daleko jestem pod francja to niech idzie tam jakis komitet zwierzolubnych do wladz i przekonuje ........ [quote name='ana666']Pani kasia Pisarska chyba wie o problemie. gminie tak naprawde taniej by wyszło dac ziemie pod budowę niz podpisać umowe z innym schroniskiem. tymbardzie ze oborniki dałyby tylko działkę, firma Solaris wraz z innymi gimnami z których mamy psy, wybudowąłby schronisko, czyli nie wydaj mi sie zeby to było duzo:([/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominikabankert']mysle ze jeden mail nie pomoze to musialaby byc inwazja tzn wyslac najlepiej paredziesiat wiadomosci z prosba o pomoc to moze przyjada i nakreca material

to co robimy inwazje................[/QUOTE]
może to faktycznie pomoze, nie wiem czy ona w ogóle odpowiedziała naszym wolontariuszkom na ich apel, musze zapytać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominikabankert']no ja mam za daleko jestem pod francja to niech idzie tam jakis komitet zwierzolubnych do wladz i przekonuje ........[/QUOTE]
byli kilka razy, były rozmowy, stali pod urzedem itd. nic nie dąlo, dało tyle ze jak miało byc glosowanie o przekazanie działki to radni odmówili udziału zeby nie zepsuć sobie opinii. To sie ciagnie od kilku miesięcy, mielismy czas do końca czerwca od Weterynarza wojewódzkiego, cąły czas wladze utrzymywały ze sie znajdzie działka:( a teraz dokładnie kilknascie dni przed końcem terminu okazało sie ze nie ma i nie bedzie działki. Liczymy jeszcze na to ze weterynarz wojewódzki przedłuzy termin likwidacji o pół roku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ana666']może to faktycznie pomoze, nie wiem czy ona w ogóle odpowiedziała naszym wolontariuszkom na ich apel, musze zapytać[/QUOT
mowie do mas trzeba pisac masowo to uslysza............wiadome bylo ze lokalna telewizja to tyle moze co ja tu trzeba mass media

przydaloby sie artykul w gazecie jakiejs waszej lokalnej taki chwytajacy za serce i przedstawiajacy rzeczowe argumenty zarazem

a do wladz to tez zalezy jak burmistrzyna to chlop co lubi zwierzeta to tez sam spojrzy inaczej........tak samo jak moze powiatowy wet nie wiem jakiego tam macie

Link to comment
Share on other sites

to temu wojewodzkiemu tez przedstawic ze was oszukali zakalce i tyle

wspanialy material do tv jak to sie oszukuje inicjatywe obywatelska...................i zero serca dla zwierzat.,...

to co piszemy wszyscy do pisarskiej.........no dalej ja zaczne moment trzeba znalezc adres mail
cholera malo czasu zostalo.........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominikabankert'][quote name='ana666']może to faktycznie pomoze, nie wiem czy ona w ogóle odpowiedziała naszym wolontariuszkom na ich apel, musze zapytać[/QUOT
mowie do mas trzeba pisac masowo to uslysza............wiadome bylo ze lokalna telewizja to tyle moze co ja tu trzeba mass media

przydaloby sie artykul w gazecie jakiejs waszej lokalnej taki chwytajacy za serce i przedstawiajacy rzeczowe argumenty zarazem

a do wladz to tez zalezy jak burmistrzyna to chlop co lubi zwierzeta to tez sam spojrzy inaczej........tak samo jak moze powiatowy wet nie wiem jakiego tam macie[/QUOTE]
były artykuły, takie zachecające i opowaidaąjce o psach i schroniku bo jak widac ludzie maja wyobrazenia ze to smród i choroby ale mieszkańcy sie przekonac nie dali, do tego inna gazeta poparła tych mieszkańców ze lepiej gdzieś wywiezc te psy:(
Burmistrz niby jest za budowa schroniska ale decyzja o przekazaniu działki zalezy od radnych i niby on nie ma nic do gadania.
Decyzje wydał nie powiatowy a wojewódzki wet, nie wiem nawet kto to jest i czy pójdzie na to zeby przełuzyć termin, wiem ze schornisku w Poznaniu tez dąl termin i musza zmienic lokalizacje bo sa za blisko od zabudowań, dla mnie ten przepis jest chory

Link to comment
Share on other sites

Może jeszcze do jakiegoś radnego wojewódzkiego lub posła uderzyć (jesli macie takowych ze swojego regionu). Czort wie, jaka opcja będzie im "po drodze" ale spróbować warto. Choćby po to, żeby odwlec termin likwidacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rubik']Może jeszcze do jakiegoś radnego wojewódzkiego lub posła uderzyć (jesli macie takowych ze swojego regionu). Czort wie, jaka opcja będzie im "po drodze" ale spróbować warto. Choćby po to, żeby odwlec termin likwidacji.[/QUOTE]


dobry pomysl jest w ogole taki posel co jest w sejmowym klubie przyjaciol zwierzat taki wysoki blondyn z PO moze on.......

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze mi przyszło na myśl fundacja VIVa, bo oni potężną organizacją są, może podpowiedzą choć coś

[url]https://www.facebook.com/fundacjaviva[/url]

A jacyś znani, co sa zwierzolubni? Na pewno należy do nich Maria Czubaszek czy Maja Ostaszewska, ale jak do nich dotrzeć?

Trzeba pukać do setek drzwi, wierzę, że któreś się w końcu otworzą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...