Jump to content
Dogomania

1StChoice - oryginalne super premium z Kanady


mam psa

Recommended Posts

Witam,

od kilku tygodni serwuję swojemu psiakowi (suka Dog de Bordeaux) nową karmę 1stchoice ([URL="http://www.1stchoice.com.pl"]www.1stchoice.com.pl[/URL] ), która pojawiła sie w moim sklepie w Wwie.

Dla mnie rewelacja.

Miał ktoś w Was również doświadczenia z tymi karmami? Sprzedawca w sklepie jest hodowcą i sam karmi nią swoje psiaki - tym mnie przekonał.

Link to comment
Share on other sites

Ja chyba się nie skuszę. Adult large breed- skład:

Mączka z kurczaka, [B]ryż warzelniczy, mielona żółta kukurydza, jęczmień mielony, kukurydziana mączka glutenowa[/B], tłuszcz z kurczaka konserwowany naturalnie, z domieszką witaminy E, [B]celuloza w proszku, miazga buraczana[/B], siemię lniane pełnoziarniste, naturalne dodatki smakowe, wytłok z pomidorów suszonych na słońcu, lecytyna, olej rzepakowy, propion wapnia, chlorek choliny, fosforan sodu, manna – oligosacharydy, sól, siarczan glukozoaminowy, wyciąg z Yucca Schidigera, siarczan chondroityny, witaminy i minerały.

na początku, owszem, mączka z kurczaka (ile??), ale potem- strasznie dużo wypełniaczy :roll:

Link to comment
Share on other sites

:crazyeye: tez sprawdzilem skład karmy gdy ją kupowałem i sadze ze mijasz sie z prawda :/ ??

moj pies je 1stchoice z apetytem, a przy okazji jesli podajesz sklad, na stronie (Też to widzieliście??) można przeczytać więcej, ja widze tam również:
- 410 kcal/100gr
- białko 24% (to jest mięsko)
- Omaga 3,
- Omega 6
- Omaga 9 ( ma to Wasza karma??)
- glikozamina (ważny dodatek )
- chondroityna (jw)

Przy okazji, liczę na info czym karmicie swoje zwierzaki ii co polecacie??

Link to comment
Share on other sites

Ilość białka nie równa się ilości mięsa- dla przykładu moje psy jedzą karmę, w ktorej jest 28% białka i 40% ryby (głównego źródła białka). Glukozaminę i chondroitynę ma teraz wiele karm, to samo z kwasami omega 3/6, co do 9 to nie mam pojęcia, natomiast moje dwa psy na tej karmie któą dostają (oprocz tego jedzą inne rzeczy) nie mją problemów ze skórą i sierścią (kwasy omega 3/6).

Co do składu- wzięłam go ze strony którą pojdajesz- jak mogę mijać się z prawdą???

Jeśli chodzi o karmy- każdemu psu służy co innego i być może ta karma też wielu psom będzie bardzo służyła- ja po prostu uważam, że taka ilość zbóż i innych wypełniaczy jest psu po prostu niepotrzebna.

Link to comment
Share on other sites

hmm, z tego co wiem zeby karma miala dwadzieścia kilka procent bialka musi miec sporo mięsa. w "dodatkach" o których tu piszecie (czyli np. siemię , pulpa buraczana, ryż itd..) zawartość białka jest znikoma i nie udaloby sie uzyskać tego poziomu, bo przecież że w np. szyneczce zawartość białka wynosi 25%

zamówiłem próbke na ich stronie internetowej i sprawdze tą karme osobiście zeby mieć własne zdanie i dam znać.

na razie karmię Royalem ale mam juz dosyć.

Link to comment
Share on other sites

Prawie wszystkie dobre karmy mają omegi.
Moim zdaniem karma na mączce nie jest najlepsza. Lepsze są te na suszonym mięsie.
Dla mnie 1st choice się nie sprawdzi- raz że mączki, dwa masa glutenu który staram się wykluczać u Su, trzy jest tylko jeden rodzaj karmy bez kurczaka więc długo bym i tak nie karmiła. :diabloti:
Zamiast 1st wybrałabym Best Choice'a moim zdaniem składowo lepszy, choć z tego co się ostatnio dowiedziałam (wbrew ulotce:mad: ) też jest na mączce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ktrebor']Bo termin suszone mięso jest tylko zabiegiem marketingowym polskich dystrybutorów. jeśli poczytamy nazwy angielskie - wszędzie występuje termin meal, czyli mączka a nie suszone mięso.[/quote]

Tak wlasnie slyszalam a teraz juz wiem ze tak jest na pewno :)

Ja sama zazywam kwasy omega 3-6-9 i szukam karmy ktore maja te wszystkie kwasy. Nie prawda jest ze maja je wszystkie lepsze karmy .

Link to comment
Share on other sites

Nie liczy się sama obecność kwasów omega-3,6 i 9 w karmie a właściwie ich proporcje do siebie nawzajem, a dokładniej proporcje omega 3 do omega 6, bo jak wykazują na razie wszystkie badania kwasy omega-9 są zbędne (nie szkodzą, ani też nie pomagają).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Karmie jedną z moich suczek ta karmą już prawie miesiąc i jestem bardzo zadowolona.Przestawiłam ją z Hillsa który generalnie jej służył ale nie zjadała go z takim apetytem jak 1st Choice a i sierść nie była do końca taka jak być powinna, okresowo pojawiały sie też problemy ze skórą.Dodam że przetestowałam już bardzo wiele karm i jak na razie zostajemy przy tej.
---->WŁADCZYNI Best Choice ma faktycznie całkiem niezły skład ale niestety zawiera też BHT i BHA :shake:

Link to comment
Share on other sites

Zmiany wyglądzie psa wynikające ze zmiany karmienia, widoczne są najwcześniej po około 45 dniach.

Biorąc pod uwagę skład jak i cenę to karma ta jest jednym z wielu standardowych / przeciętnych produktów jakich wiele na polskim rynku.

Link to comment
Share on other sites

Mi pasuje, psom smakuje to jest dla mnie najwazniejsze. Jestem otwarta na nowosci i bede ich probowac. To co Twoim zdaniem jest przecietne dla kogos innego jest super z wielu wzgledow i nie ma co sie tu spierac bo kazda karma ma swoich zwolenikow i przeciwnikow. Tak jak na temat kwasow omega w zywieniu ludzi sa podzielone opinie nawet wsrod naukowcow, lekarzy. Warto analizowac je, jednoczesnie brac pod uwage swoje obserwacje starac sie wyciagac wnioski co jest najlepsze dla nas :)

Link to comment
Share on other sites

Ależ ja się zgadzam, bez sprawdzania nie wiemy co może być lepsze dla naszych zwierząt. Jednak twierdzę także, że nie ma potrzeby reklamowania przeciętnego produktu (jak w tym przypadku) jako czegoś super-premium-platinium-hiper-mega-cool.

To jedna z wielu standardowych karm o składzie 30% kurczak reszta zboża, jakich wiele na polskim rynku - fakt że lepiej nadaje się do długotrwałego karmienia niż Pedigree czy też Eukanuba, jednak nie oferuje naszym zwierzakom nic szczególnego.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja ok 2 tyg temu przestawiłam moja drugą sunie na 1st Choice dla dużych dorosłych ras,wcześniej jadła Arden Grange i byłam zadowolona z efektów ale kulki karmy były dla niej za małe i łykała je w całości.
1st Choice bardzo jej smakuje. Druga sunia je wersje Lamb i jestem bardzo zadowolona,wygląda fajnie,kupy ok i sierść sie poprawiła.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Jakiś czas temu pisalem ze spróbuje 1stchoice ze swoim psem i kilka miesięcy temu przejżalem ich stronke i wybrałem large breeda, który na początku kupiłem w 3kg opakowaniu na próbe.

Aktualnie pies je ją od kilku miesięcy i mam nastepujace wnioski:
- sklad, w ktorym głownym skladnikiem jest maczka z kurczaka , naturalnie konserwowany witaminą E (a np.royal, ktorym karmilem poprzednio mial sorbinian potasu, w innych karmach sa BHA BHT), jest dodatek glukosaminy i chondroityny moim zdaniem jest OK
- smakowitosc, podobnie jak u Starbuck i Frytela :lol: jest naprawdę znakomita. moj pies je 1stchoica bardzo chetnie
- pies wyglada naprawde dobrze, poprawila sie sierść, kupy są małe.

na koniec podsumowując muszę powiedziec w przeciwieństwie do ktrebor, ktory chyba nie zna tej karmy i jej nie próbował , że jest to moim zdaniem bardzo dobry produkt zdecydowanie odbiegajacy od przeciętnej, moj pies je ja z przyjemnością i wyglada dobrze.
Mysle też, co warto dodać a zauważyłem to na ich stronie że firma posiada również linię weterynaryjną, co nie jest chyba częste wśród producentów przeciętnych karm...

Link to comment
Share on other sites

Od mojej ostatniej wiadomości w tym temacie minęło już kilka miesięcy i nadal z powodzeniem karmie moje potwory 1st Choice. Najbardziej zasmakowały w wersji Large Breed (jedza ją 4 z moich psów) i po dłuższym czasie karmienia mogę powiedzieć że zdecydowanie lepiej sprawdziła się niż Hills, Royal czy Eukanuba.Od ok miesiąca "testujemy" też wersję dla psów aktywnych i moja Jużaczka mieszkająca na dworze wygląda jak miś polarny hehhe i nawet przy ostatnich wysokich morzach nie była zainteresowana dodatkowymi porcjami karmy poza dawka wskazaną. Jedna z moich suczek(bardzo alergiczna :() jadła hypoallergenic z linii wet 1st choice z bardzo dobrym efektem a teraz je już bytową Lamb& Rice i nadal z sierścią ok :lol:.
Dodatkowo 1st choice ma ciekawą ofertę dla hodowców;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...