Jump to content
Dogomania

Biegunka


czarnykapturek

Recommended Posts

kochani, sprawa ma sie tak, psina 4 miesiace, wspaniala, kochana, madra....co kilka dni ma biegunke, czyli brazowa woda, straszny zapach, kilka razy dziennie. Biegunke zatrzymujemy 24 godzinna glodowka, plus ryz, plus sucha karma. Podczas problemow zoladkowych podajemy mnostwo wody, ale nic do jedzenia. Przebywamy z psem 24 na dobe, nie ma radykalnej zmiany diety, zero stersu, no nic, a biegunka sie pojawia...jakies pomysly? z gory dzieki (wet mowi zeby sie nie przejmowac...)

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim zaczęłabym od zmiany weta, który radzi nie przejmować się nawracającą biegunką u szczeniaka. Przyczyn biegunki może być mnóstwo od stanów zapalnych jelit po zarobaczenie, na które standardowe odrobaczanie mogło nie pomóc. Odstawiłabym też suchą karmę i podawała samo gotowane, mięso z kurczak, rozgotowany ryż marchewką. Można spróbować wprowadzanie nowych produktów, np. białego sera, ale tak jak u malutkich dzieci, pojedynczo. Może ta sucha karma, którą podajesz być nie odpowiednia dla Twojej suni.

Link to comment
Share on other sites

dzieki mozarcik, wetka jest ok, chociaz...no wlasnie...psina odrabaczana 3 tygodnie temu, karma sucha codziennie plus mieso, warzywa. Je sucha wszystko ok, je z warzywami, wszystko dobrze, dostaje gryzaki, nie widze zmian (natychmiastowych), po 4, 5 dniach jedzenia tego co zawsze-biegunka. Rozumiem gdyby wchlonela cos w miedzy czasie, moge oczekiwac reakcji organizmu a tak... (moje kociaste w ciagu 10 minut po zmianie karmy, czegos dodatkowego, maja biegunke), polecasz zmiane suchego czy wprowadzic barfa?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak to jest z barfem u szczeniąt, musisz popytać w tematach barfowych, chociaż moim zdaniem przed zmianą diety trzeba znaleźć przyczynę biegunek, bo to nie jest normalne. Jeśli przyczyną jest choroba, a nie jedzenie, to zmiana diety nic nie da.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarnykapturek'].......psina odrabaczana 3 tygodnie temu, karma sucha codziennie plus mieso, warzywa. Je sucha wszystko ok, je z warzywami, wszystko dobrze, dostaje gryzaki, nie widze zmian ............[/QUOTE]

Proponuję uporządkować to co piszesz:
1. Co to znaczy karma sucha? jaka?
2. Po co karma sucha i mięso , warzywa? Jeśli to jest pełnoporcjowa karma to wystarczy woda.
3. to samo z warzywami i karmą suchą jak piszesz
4. Jakie gryzaki dostaje i w jakich ilościach? czy to są np. wędzone kości, uszy itp. czy to zjada, czy tylko gryzie?
5. Ile razy była odrobaczana i w jakich odstępach czasu? Chodzi mi o powtórne podanie leku po 10 dniach od pierwszego odrobaczania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']czarnykapturku piszesz o głodówce -a dodajesz ryż i suche...to jak jest?[/QUOTE]

Zle sie wyrazilam :) najpierw glodowka, po 24 godzinach powoli wprowadzane jedzenie zatrzymujace ewentualna biegunke (ryz, kurczak, odrobina marchewki), jak qpka sie stabilizuje, wracamy do normalnego, codziennego jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']Proponuję uporządkować to co piszesz:
1. Co to znaczy karma sucha? jaka?
2. Po co karma sucha i mięso , warzywa? Jeśli to jest pełnoporcjowa karma to wystarczy woda.
3. to samo z warzywami i karmą suchą jak piszesz
4. Jakie gryzaki dostaje i w jakich ilościach? czy to są np. wędzone kości, uszy itp. czy to zjada, czy tylko gryzie?
5. Ile razy była odrobaczana i w jakich odstępach czasu? Chodzi mi o powtórne podanie leku po 10 dniach od pierwszego odrobaczania.[/QUOTE]

1. karma sucha marki "Orlando", jestesmy na etapie sprawdzania, co podejdzie psu, poniewaz jest wiele produktow, ktorych nie ma ochoty jesc. Kilka paczek "suchego" oddalam znajomym, bo psina nie miala na nie ochoty.

2. Jesli karma jest z wolowina, mieszamy jedzenie. Np. rano suche, w poludnie kurczak i warzywa, wieczorem krolik i ryz.

4. gryzaki ze skory wolowej, pies gryzie i zjada, oczywiscie nie w calosci i nie jednego dnia :)

5. Odrobaczana byla 3 razy, jak miala miesiac (w DT), pozniej przy kazdym szczepieniu, ostatnie obowiazkowe mamy w czerwcu (bedzie odrobaczana), pozniej co 3 miesiace.

Czytajac moj post, i konsultujac sie z TZ i pania wet, jest bardzo prawdopodobne, ze psina po prostu cos wchlania na spacerach, bardzo, bardzo uwazamy na to co sie dzieje na ulicy, ale jak jest w parku bez linki, istnieje prawdopodobienstwo, ze moze cos chwycic. Raz TZ mnie ostrzegl, ze w naszej okolicy jest pelno zmarlych ptakow (piskleta wypadaja z gniazd), a raz wyrwal psu z paszczy zajaca. Postanowilismy wychodzic z nia tylko na lince i zobaczyc, czy bedzie nawrot biegunki.

Link to comment
Share on other sites

Karma "Orlando" to marka wlasna Lidla a z karmami marketowymi jest tak, ze nie sa najwyzszych lotow. Poszukalabym innej. Jesli na karmy typu Acana, Purina Pro Plan czy Royal (ten wydaje mi sie troche przereklamowany) cie nie stac, to sa tansze a tez porzadne, jak Josera czy Fitmin/Fitmin For Life (tansza wersja).

Link to comment
Share on other sites

Niestety Royal odpada, nie ze wzgledu na cene (nie bralabym psa z DT nie majac funduszy na jego opieke, karme itd. majac jeszcze 3 zaadoptowane koty, no i rodzine czlowiecza), Marta nie chce jej jesc i juz (moje kociaste tez nie). Przez pewien czas jadla karme dla szczeniat kupywana u weterynarza (nazwy nie podam, bo juz jej nie mam, ale jest za duza na mini kuleczki).Daje jej Orlando, bo to wcina, a wciaz jestesmy na etapie prob. Wiem ze ten typ karmy nie jest najlepszy, ale jej smakuje.

Dzis 3 dzien bez biegunki, zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...