Jump to content
Dogomania

BARTŁOMIEJ - pies który nie rozumie co sie z nim dzieje !! dt na cito i deklaracje


Doda_

Recommended Posts

Od środy byłam na wyjeździe bez dostępu do kompa, ale już nadrobiłam - byłam też w kontakcie telefonicznym z Bogusią.  Bartolini trzymaj się zdrowo :)

 

U Bartka było z tego co pamiętam podejrzenie chłoniaka - ta powiększona wątroba i śledziona niestety pasowała by do tego :(

Link to comment
Share on other sites

U Bartka wszystko dobrze :) - spaceruje, apetyt ma.

Nie wiem tylko co dalej z tą jego śledziona, usuwać póki co chyba nie ma sensu.

 

Myślę, że Bogusia nie będzie miała nic przeciw temu, że skopiuję zdjęcie z Fb - Nasz Bartuś od tyłu ;)

 

[url=http://naforum.zapodaj.net/d3cd09e6afd2.jpg.html]d3cd09e6afd2.jpg[/url]

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

co dostał na ten mocznik? przecież to trzeba działać natychmiast jeszcze u takiego staruszka.

Co można mu dać w jego wieku, przy jego wątrobie, przeszłam na dietę lekko strawna bez tłuszczowa dostaje Essentiale Forte.

Wczoraj byliśmy na kroplówce bo miał biegunkę i nie jadł, wieczorem domagał się jedzenia. Dziś normalnie zjadł kupa normalna. 

Link to comment
Share on other sites

Bartuś kroplówkę dostał, trochę został przepłukany. Na razie wet nie zalecił nic więcej. Może to podwyższenie mocznika mogło być związane z biegunką? Chyba będzie trzeba ten mocznik powtórzyć.  Kreatynina jest w porządku a Bogusia jest cały czas w  razie potrzeby w kontakcie z prowadzącą Bartka weterynarz.

  Jeżeli chodzi o jedzenie to z tego co pamiętam Bartek nie zje ,, byle czego", z karmą nerkową może być problem :(

Link to comment
Share on other sites

Z Bartkiem jest też taki problem, że ten pies bardzo przeżywa każą nową sytuację - zmianę miejsca, zmianę trasy spaceru, o wizycie u weterynarza  to już nie ma co mówić :(  W trakcie wizyt wygląda jakby miał zaraz paść - trzęsący się, ciężko dyszący dziadzio. Po dojściu do domu wszystko mija. Każda wizyta u weta to dla niego ogromny stres :(

Link to comment
Share on other sites

U Bartusia kreatynina na szczęście w normie, mocznik i ALT niestety za wysoki.
U takiego psiaka (zwłaszcza seniora) najważniejsza jest dieta. Tak jak pisze Myngey - niskotłuszczowa i niskobiałkowa. Jest taki preparat Ipakitine stosowany przy niewydolności nerek, ale jeżeli wet nic nie mówił, to nie wiem czy dla Bartka jest wskazany.
Bartuniu, trzymaj się, bo gdyby było gorzej to pozostają kroplówki ratujące życie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...