Jump to content
Dogomania

Szczeniak - wyprawka, nauka zostawania w domu (proszę o pomoc)


Południca

Recommended Posts

[FONT=verdana]Od kilku miesięcy przygotowuje się na przygarnięcie szczeniaka. Doświadczenie z psami posiadam, ale będzie to mój pierwszy pies odkąd mieszkam sama. W domu rodzinnym towarzyszył mi dwa psy (jeden po drugim) i o ile w wychowanie tego pierwszego nie miałam takiego wkładu, bo byłam jeszcze dzieckiem to na drugiego poświęciłam wiele czasu już bardziej świadomie. Przeczytałam też ostatnio kilka książek na temat psów i wiele porad na tym forum. Jeszcze jakiś czas temu czułam się dosyć przygotowana do podjęcia roli opiekuna, ale wraz ze zbliżającym się terminem odbioru szczeniaka coraz więcej pytań przychodzi mi do głowy. Nadal jestem jednak pewna, że chcę psa adoptować.
Psiak przybyłby do mnie przed długim weekendem, więc mogłabym te 4 dni całkowicie poświęcić na poznanie się z psem. W poniedziałek muszę jednak wyjść na ponad 6 godzin (dodam że będzie to jedyny taki dzień, bo z reguły nie ma mnie po 2-3 godziny dziennie). Mogłabym wrócić po trzech godzinach (na 30 minut) żeby sprawdzić, czy wszystko w porządku. Mam zamiar kupić klatkę kennelową i uczyć zostawania w niej pod moją nieobecność (boje się, że piesek zajmie się jakąś szkodliwą dla zdrowia czynnością).
[/FONT][FONT=verdana][B]1)[/B] Zastanawiam się nad rozmiarem tej klatki lepsza będzie: 125x83x79 czy 107x68x75. Piesek będzie prawdopodobnie wielkości owczarka niemieckiego.
[B]2)[/B]Jak nauczyć pieska zostawania w tej klatce? Czytałam dużo na ten temat jednak w książkach wspominają, że najpierw należy psa zachęcać jedzeniem i zostawiać go na bardzo krótko. Tak mam też zamiar przez pierwsze 4 dni robić, ale jak już wspomniałam w poniedziałek muszę wyjść, a boje się że jeśli zamknę klatkę na tak długi czas to piesek się zrazi.
[/FONT]


Zastanawiam się jeszcze co muszę dokupić, na razie mam:
- miski metalowe
- smycz
- obrożę
- smakołyki
- Kong Puppy
- suchą karmę
- zabawki
- posłanie do klatki

a mam zamiar jeszcze dzisiaj dokupić:
* klatkę
* szelki (czytałam gdzieś, że lepiej nie zakładać szczeniakowi szelek?)
* podkłady higieniczne

Bardzo proszę o uzupełnienie tej listy.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

podkłady higieniczne kup w aptece!!!
nie nabieraj się na chwyt marketingowy pt.'pieluchy dla szczeniaków'.podkłady SENI albo TENA w aptece to koszt ok.1,6-1,8zł za sztukę

ja bym kupiła jakieś kocyki polarowe w ciuchlandzie[albo w Ikei,tam też mają tanie] i maskotki[żeby mieć zawsze jakąś pod ręką,by oduczyć gryzienia]
dużo ręcznika papierowego ;-)
i jeszcze jakiś spray,płyn do plam po moczu-na rynku są różne;Biodor,Capturine/Bio-stalfris,Vitopar,Savic Refresh'R[ten mam od kilku lat,jest super]
[url]http://germapol.istore.pl/pl/product/browseredirect?category=183819[/url]
[url]http://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety_pielegnacja_kota/odswiezacz_kuwety/189885[/url]

Link to comment
Share on other sites

Też mam problem z doborem rozmiaru klatki. ;) Kupuję taką, aby psiak mógł w niej swobodnie wstać czy przekręcać się, za duża też nie może być. Odnośnie kennelu, tutaj jest sporo: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226240-CRATE-GAMES-czyli-psia-samokontrola-i-nie-tylko[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Na wycieranie sików osobiście stosowałam wodę z octem, po kilkunastu sekundach zapach się ulatniał - i moczu i octu, a podkłady na allegro są po 1zł ;) Polecam też zakup śmierdziuchów, ja kupowałam tutaj [url]http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=28563152[/url] mojego potrafią zająć dłużej niż kong, a potrzeba memłania w jego przypadku jest ciągła,zwłaszcza teraz kiedy wymienia zęby :D

Link to comment
Share on other sites

Podkłady udało mi się akurat kupić po 50gr za sztukę, bo pies moich znajomych już ich nie potrzebuje. W zapas ręczników papierowych się już zaopatrzyłam (tak dawno je kupiłam, że już o tym zapomniałam). Kocyki polarowe mam 2 których nie używam - właśnie z Ikei.

Koszmaria dobrze, że napisałaś o tym płynie do plam z moczu. Musze się w niego zaopatrzyć przy następnym zamówieniu z zooplusa (czyli pewnie jutro, bo dla kotów muszę jedzenie domówić).

Collie ja w końcu zdecydowałam się na klatkę 109x69x75cm i mam nadzieję, że będzie dobra. Najwyżej jakby mi wyrósł jakiś gigant z psa to kupię większą, ale myślę że nie będzie to potrzebne.

Agata_Roki o tak pamiętam zapach tych wszystkich pachnących pyszności. Mój wcześniejszy pies dostawał je zawsze jak wychodziliśmy z domu. My się do nich przyzwyczailiśmy, ale jak ktoś przychodził w odwiedziny to nie mógł się nadziwić jak takie coś można trzymać w domu. Jedyny taki przysmak którego zapachu przeżyć nie mogłam to penis wołowy ;)

Zosia-Samosia kurtkę już mam, ale faktycznie muszę się w lepsze buty zaopatrzyć, bo te co mam nadają się tylko na mrozy.

Mam nadzieję, że nie poprzekręcałam Waszych loginów :oops:

Link to comment
Share on other sites

No to sunia już u mnie!
Klatkę dzisiaj dostarczył kurier. Mała trochę się bała podczas składania, bo wiadomo metalowa klatka potrafi wydawać dużo różnych dźwięków.
Zachęciłam ją jednak smakami i teraz traktuję klatkę jak normalny mebel. Czasami zdarzy jej się wejść do środka, ale tylko na chwilkę. Na razie karmię małą w bliskim sąsiedztwie klatki, bo w środku jeszcze nie czuje się zbyt pewnie.

Kotki bardzo zainteresowane, co to jest to małe i kudłate. Dotychczas miały do czynienia tylko z dużymi psami. Zachowują się jednak bardzo przyzwoicie. Jedyne newralgiczne momenty to czas kiedy psina dostaje głupawki i zaczyna skakać. Koty nie wiedzą czego ona od nich chce :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...