Jump to content
Dogomania

Leash Training


Manu

Recommended Posts

teraz w internecie modne sie stalo zamieszczanie informacji typu: "kopiowanie bez zgody autora zabronione" itp.. pod wzgledem prawnym jesli ktos wykorzysta czyjes zdjecie na swojej stronie, ktora tez jest "dla wszystkich" czyli jest ogolnodostepna nie lamie prawa !

Link to comment
Share on other sites

ewaka napisał:

ze zdjeciami to jest z kolei tak, ze

primo

nie powinnismy ich publikowac bez zgody autora,

to własnie prawo a nie przyzwoitosc, przyzwoitosc nakazuje sie zapytac. prawo egzekwowac brak przyzwoitosci przechodzacy w czyn lamiacy prawo

nie o to chodzilo: wolno zrobic zdjecie psu i je opublikowac, bo zwierze nie jest utworem ani nie ma wizerunku ani dóbr osobistych. Problem polega na kopiowaniu zdjęć wykonanych przez kogo innego - a to jest juz utwor.

o tym wlasnie pisalam

W aktualnym stanie prawa (choc w doktrynie jest spor) strony WWW nie podlegają pod prawo prasowe tak za granicą jak i w Polsce. Takze to nie te same klocki.

co do witryn www masz absolutna racje, chociaz czesc prawnikow uznaje publikacje w necie, jako rownorzedną publikacji na papierze. a juz bezsprzecznie jezeli idzie o serwisy informacjne wszelkiej masci.

ewaka napisał:

oczywiscie, jestem za pelnym prawem autora do dziela, ale nie popadajmy w paranoje. Smieszy mnie, jak niektorzy na swoich

a mnie nie smieszy, tylko bardzo smuci. Tym bardziej ze pisze to "redaktor".

nieuwaznie czytasz? jako ktos kto "tworzy" i ktorego fotografie i teksty i adaptacje

pojawiaja sie w prasie - powtarzam jestem za pelnym prawem autora do dziela, wkurza mnie nawet to, ze czesc wydawnictw chce sie dzielic tymi prawami razem ze mna, ale co mam zrobic - przykuc sie lancuchem do palacu kultury i dokonac publicznego samospalenia na znak prostestu na ulomnosc swiata??????

moje teksty kilkakrotnie bezprawnie obiegly niektore witryny, skopionwane slowo slow. I to nie byly porady dla wlascicieli psow, ale teksty publiczystyczne, receznzje, wywiady, czesci adaptacji teatralnych i gros fotografii. Mam wytoczyc Internetowi zbiorowy proces z tego powodu? nie jestem Lepperem i n ie pójde do wsi palic gum od traktorów, rzucac monitorami i obwiazac sie telefoniczynm kablem... uwazam, jak juz kilkakrotnie pisalam na tym forum, ze kazde ekstremum jest niebezpieczne, do wszystkiego trzeba miec dystans i wszystko trzeba umiejetnie wywazyc.

Dla mnie jest jednak roznica, czy gdzeikolwiek bedzie powielone to co napisalam w gazecie czy to co pisze tutaj czy napisalam na swojej stronie www. Nie uwazam sie za bog wie kogo, ale nie bede scigac ludzi, ktorzy umieszcza sobie zdjecia moich psow na swoich stronach, ale jakseriws interetowy dla mlodziezy, ktory sprzedaje reklamy za ciezkie pieniadze, przepisze moja informacje z gazety slowo w slowo, to scigac ich bede.

i to nie jest paranoja.

szanowanie cudzej własnosci i wysilku nazywasz zwariowaniem?

znasz to? nie dajmy sie zwariowac. któz wie czy swiat nie potrwa jeszcze dwa tygodnie??? :D :D (w wolnym przekladzie ;-)

nikt tu nie szarga cudzej wlasnosci, cytowac ma prawo i wyrazac swoja opinie o tym tworczym wysilku tez jak najbardzej ....

Bosz...no to dałaś do pieca.

Czytam i oczom nie wierzę. Czy fakt, ze mamy złe prawo i nie działające sądownictwo oznacza że musimy to wykorzystywać? Że ktoś, kto chce podzielić się swoim dziełem w miejscu publicznym ma zakładać że i tak mu to ukradną? I to pisze ktoś, kto jest redaktorem? Czego, Trybuny?

placze nad szczerze i bylabym szczesliwa gdyby swiat byl idalny i ni ekopal ludi w dupe, ale w takim kraju zyjemy i radze ci sie do tego przyzwyczaic. Chocbys nie wiem jak sie buntowal i zmienial swiat i nasze prawo, jestesmy narodem "zalatwiaczy", "kolesi", i "pozyczaczy", zeby nie powedziec złodziei bo moze czesc Polakow sie za to obrazic. Precz z tym, ale takie sa suche fakty.

A jezeli ktos w miejscu publicznym chce podzielic sie swoim dzielem, to jak sie dzieli - to inni i tak biora to za darmo ;-) , a tak powaznie - trzeba liczyc sie z tym ze ukradna, a na pewno z tym ze beda dyskutowac.

pytanie o tyrbune uznaje za kolezenski zart

Link to comment
Share on other sites

> Viva Kasia S.

A owszem, dyskusja byla calkiem zajmująca i mam nadzieje, ze mimo nie uzyskania pelnej zgody co do poglądów nie sprawiłem wrażenia ignoranta.

> Chyba dobrze zapoznać się też z opinią innych właścicieli Husky?

alez oczywiscie, ale ja dziekuje bardzo za dyskusje na poziomie "Grzegorza z haszczakami". Jesli ktos kojarzy akt agresji z kopniakiem a obroze elektryczną z krzeslem elektrycznym natomiast obcego człowieka nazywa "kolesiem" to ja przepraszam. Chyba trochę za dobrze rodzice mnie wychowali jak na te czasy

Cześć...a może dzień dobry bo znowu ktoś powie że jestem niewychowany

Chyba muszę się ustosunkować do tej wypowiedzi...chociaż nie wiem czy powinienem bo niestety pan okazał się strasznym ignorantem chociaż nie chciał sprawiac takiego wrażenia ( tak napisał ).

Otóż kwestię kojarzenia pozostawiam sobie i obroża elektryczna może mi się kojarzyć nawet z obozem koncentracyjnym, a akt agresji z połamaniem na psie krzesła. A tak na marginesie to mam pytanie czy pan chcialby aby mu zalożono taką obrożę i czyłby wtedy najszczęśliwszym zwierzęciem na swiecie. Bo skoro umieszczam na stronie internetowej pomysł tresowania HUSKIEGO przy pomocy obroży elektrycznej to znaczy że w pewien sposób go popieram i pamietam że na takich stronach informacji szukają ludzie niedoświadczeni, którzy potrzebują pomocy w wychowaniu psa i niestety potem spotykam takich ludzi którzy mi mówią : "Twój pies ucieka? To czego nie załozysz mu obrozy elektr?" a potem dodają :" czytałem o tym w internecie..."

Także podając takie informacje nie zdziw się że ktoś kiedys napisze o tym że są to poprostu BZDURY...

A co do słowa koleś to masz rację uzyłem go pochopnie...przecież ty nie masz kolegów...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...