Jump to content
Dogomania

Jak i gdzie sprawdzić skład suchej karmy ?


dominoxs

Recommended Posts

Bardzo bardzo proszę o pomoc - wczoraj dojechala do mnie nowa sucha karma z grupy tych najlepszych ... i po podaniu jej, po ok 3 godzinach , moje dwa owczarki zachorowały - jeden zwymiotował i dostał rozwolnienia , ale rano było juz OK , ale staruszek męczył się całą noc i nadal wymiotuje juz tylko pianą ( pije tylko wodę i od razu zwraca)
Gdzie mogę pilnie wysłać tę karmę do analizy ??? ( Jestem z Łodzi )

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam z samego rana , ale oni nie są zainteresowni niezależnym zbadaniem tej karmy
Znalazłam na przykład laboratoria rolnicze i paszowe ale ukierunkowane na gmo , pestycydy , badania pierwiastków .

Starszy pies nadal ma się źle . Dostał już drugą kroplówkę i nic :(

Link to comment
Share on other sites

sanepid nie powinien robić problemów zwłaszcza ze i tak musisz za badanie zapłacić. nie wiem dokładnie ale tak wyszła afera z kocią karmą totw jakiś czas temu. karmę zbadał właśnie ludzki sanepid na życzenie klienta.

psy mogły wymiotować też z innego powodu np zbyt szybka zmiana karmy

Link to comment
Share on other sites

To nie jest zaburzenie żołądkowo -jelitowe , tylko ciężkie zatrucie. Dostał elektrolity, Catosal , antybiotyk , teraz poszedł znowu antybiotyk ale jest niestety gorzej . Młodszy pies ma jeszcze tylko lekkie rozwolnienie , poza tym jest w dobrej formie.Moje psy były przez długi czas na karmie Markus Muehle , potem na Black Angus , w międyczasie testowaliśmy kilka innych polecanych tu karm i nigdy nie było zadnych sensacji, więc sama zmiana karmy to nie jest przyczyna problemu - nie ta skala i weterynarz jest takiego samego zdania, objawy są zbyt ostre .
Sanepid karmy nie zbada, dzwoniłam . Skierowali mnie do wojewódzkiej inspekcji weterynaryjnej , tam mogą zbadac karmę tylko mikrobiologicznie i zrobic podstawową chemię -popół , fosfor itp.
Testy toksykologiczne robione są w Instytucie weterynarii w Puławach i pełen profil może kosztować, jak mnie poinformowano nawet ... 30 tysięcy PLN . Nie mogę uwierzyc ze nie ma nigdzie laboratorium które moze przebadac
próbkę karmy ...

Link to comment
Share on other sites

Dopóki nie uda mi się potwierdzić na 100% ze to wina karmy ( teraz mam pewność na 95%) nie napiszę , jaka to firma. Pisząc tutaj mialam nadzieję uzyskac pomoc w rozwiązaniu tego konkretnego problemu : jak sprawdzić tą niszczęsną karmę klasy premium....

Link to comment
Share on other sites

Może jednak podasz nazwę "trującej" karmy, bo tym samym ostrzeżesz potencjalnych nabywców tej karmy przed ewentualnym skutkami podania jej psom,tym bardziej jak piszesz to karma premium z grupy tych najlepszych, a co za tym idzie najczęściej kupowanych.Może wśród forumowiczów znajdzie się kompetentna osoba,która będzie się umiała wypowiedzieć w kwestii szkodliwości któregoś ze składników zawartych w karmie,ewentualnie stwierdzić,że to nie karma zaszkodziła psom.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z barabasz49. Piszesz, że coś takiego dzieje siś psom po dobrej karmie ale nazwy nie podasz. I teraz każdy się zastanawia czy to przypadkiem nie karma, na którą właśnie czeka lub planuje zamówić.
Ja wiem na pewno, że mój pies jedząc przez miesiąc Markus Muhle miał 2 ataki padaczkowe w tygodniu a normalnie miewa rzadziej niż raz na miesiąc. I gdybym wcześniej przeczytała, że komuś to się przytrafiło na pewno bym tej karmy nie kupiła.

Link to comment
Share on other sites

ja bym nazwy karmy na twoim miejscu nie podała. nie mając dowodów że dana karma jest szkodliwa a oczerniając ją na publicznym forum mozesz napytać sobie kłopotów. a nawet mając niekorzystne wyniki analizy karmy to jak udowodnisz ze to wina producenta a nie twoja bo np źle obeszłaś się z żarciem?
pozew sądowy to teraz najmniej potrzebna ci rzecz do szczęścia. jeżeli ktoś już na prawdę chce wiedziec niech napiszę do ciebie na pw ale dla mnie i to jest bez sensu. karma ogólnie pewnie jest ok, tylko coś może być nie tak z tym konkretnym workiem u ciebie. nie można przez to odrzucić karmę jako taką bo to oznaczało by zaprzestania karmienia suchą karmą w ogóle. bo chyba nikt z was nie zna karmy która ma TYLKO dobre opinie? nie wierzycie? podajcie jakąkolwiek karmę którą uznajcie za super a ja bez problemu znajdę 1 opinie ze karma zaszkodziła jakiemuś zwierzęciu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='89ola']ja bym nazwy karmy na twoim miejscu nie podała. nie mając dowodów że dana karma jest szkodliwa a oczerniając ją na publicznym forum mozesz napytać sobie kłopotów. a nawet mając niekorzystne wyniki analizy karmy to jak udowodnisz ze to wina producenta a nie twoja bo np źle obeszłaś się z żarciem?
pozew sądowy to teraz najmniej potrzebna ci rzecz do szczęścia. jeżeli ktoś już na prawdę chce wiedziec niech napiszę do ciebie na pw ale dla mnie i to jest bez sensu. karma ogólnie pewnie jest ok, tylko coś może być nie tak z tym konkretnym workiem u ciebie. nie można przez to odrzucić karmę jako taką bo to oznaczało by zaprzestania karmienia suchą karmą w ogóle. bo chyba nikt z was nie zna karmy która ma TYLKO dobre opinie? nie wierzycie? podajcie jakąkolwiek karmę którą uznajcie za super a ja bez problemu znajdę 1 opinie ze karma zaszkodziła jakiemuś zwierzęciu[/QUOTE]

Żaden wielki koncern nie będzie wytaczał procesu jakiemuś jednemu szaraczkowi z Polski. Podaj nazwę, żeby ostrzec innych właścicieli psów. Dobro zwierząt jest chyba najważniejsze. Nikt nie chce przez karmę posłać psa na tamten świat. Firmy robią teraz różne cuda z karmami, określenie cuda podałam w negatywnym kontekście i trzeba się zsolidaryzować przeciwko nim, bo może to jednostkowy przypadek a może i nie. Dość niedawno wynikła afera z karmą dla kotów, dobrze że wtedy ktoś to nagłośnił. Nie pamiętam już jaka to była karma, ale na szczęście żadna z tych, które podaję moim kotom, gdyż oprócz psa posiadam również koty. Nie podanie nazwy, może sugerować, że jest to jakiś blef, prowokacja. Może tak być ale nie musi, może to być również prawda, dlatego chyba lepiej przestrzec innych.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, wszystko wskazuje na karmę . Zaprzyjaźniona hodowla labów zgodziła się przetestować próbkę. Pięcioletni odkurzacz, który żadnej karmy się nie boi, zjadł mniej więcej szklankę i zwymiotował po godzinie , to jest super tester bo on właśnie od razu zwraca , jak coś mu nie pasuje. Moja suka zwymiotowała po ok 3 godzinach , a dziadzio dopiero po jakiś sześciu ( w nocy ) ,dlatego jego najbardziej struło. Dzisiaj wyszedł na siku i zjadł trochę gotowanego kurczaka - ale przez dwa dni jego życie dosłownie wisiało na włosku .

W międzyczasie skontaktowałam się z producentem i w poniedziałek ma do mnie podjechać kurier po ten trefny worek .Mam już załatwione: opis od weterynarza , namiary na hodowcę - testera który służy "referencjami" , i w poniedziałek próbka trafi do koleżanki, której siostra pracuje w laboratorium fabryki spożywczej , więc przynajmniej na własny użytek może uda mi się czegoś dowiedzieć .
Gromadzę oręż , zobaczymy jak zachowa się producent . Nazwę karmy mogę podać na prv .

Link to comment
Share on other sites

afera dotyczyła kociej karmy taste of the wild (obecnie chyba najlepiej sprzedającej się bez zbożówki dla kotów......). jakaś partia była zarażona salmonellą. wycofywano partię ze stanów i europy. ja sama dwa lata temu zakupiłam duży worek kociego totw gdzie 1/3 karmy była mocno spleśniała. utworzyły się takie grube szaro białe kule z karmy. coś ohydnego. ale czy to ma oznaczać zeby teraz nie kupować tej karmy? nie.
co do pozwów. fora czyta duża liczba osób. nikt nie może sobie pozwolić na taką anty-reklame i tak znam osobę która została pozwana przez koncern. miała wyniki bada, dowody na szkodliwość jednego składniku w karmie a mimo to sprawę przegrała.
[B][COLOR=#000000]
[/COLOR][/B][I][COLOR=#000000]ja tez z ciekawości poproszę o nazwę karmy na pw[/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

To jeszcze niech mnie Brit pozwie bo po Premium jeden pies pierdzi jak szalony a drugi nie chce nawet do pyska wziąć. No i TOTW bo suka wypluwa i woli nic nie jeść niż jeść tą karmę.
Żeby udowodnić naukowo, że po konkretnej karmie mój pies miał więcej ataków padaczki to akurat eksperyment musiałby się na tym moim psie odbywać. I to akurat nie jest oczernianie i zniechęcanie do tej karmy bo równolegle jadła ją suka i czuła się i wyglądała super. Była to też jedyna karma, którą mój mały gryzł i chciałabym ją stosować bo uważam, że jest dobra. Ale nie będę ryzykować niepotrzebnie.
Nie popadajmy w paranoję. Czym innym jest to, że Twoje psy się poważnie zatruły a czym innym to, że jeden pies po jakiejś karmie miał rozwolnienie czy łupież.
Poproszę o informację jaka to karma bo co jakiś czas lubię kupić coś na odmianę dla moich a nie chciałabym im zaszkodzić. Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='89ola']ja bym nazwy karmy na twoim miejscu nie podała. nie mając dowodów że dana karma jest szkodliwa a oczerniając ją na publicznym forum mozesz napytać sobie kłopotów. a nawet mając niekorzystne wyniki analizy karmy to jak udowodnisz ze to wina producenta a nie twoja bo np źle obeszłaś się z żarciem?
pozew sądowy to teraz najmniej potrzebna ci rzecz do szczęścia. jeżeli ktoś już na prawdę chce wiedziec niech napiszę do ciebie na pw ale dla mnie i to jest bez sensu. karma ogólnie pewnie jest ok, tylko coś może być nie tak z tym konkretnym workiem u ciebie. nie można przez to odrzucić karmę jako taką bo to oznaczało by zaprzestania karmienia suchą karmą w ogóle. bo chyba nikt z was nie zna karmy która ma TYLKO dobre opinie? nie wierzycie? podajcie jakąkolwiek karmę którą uznajcie za super a ja bez problemu znajdę 1 opinie ze karma zaszkodziła jakiemuś zwierzęciu[/QUOTE]

Podam nazwy 3 karm: Ziwi Peak , Innova ,Artemis. Ciekawa jestem gdzie znajdziesz złą opinię o tych karmach?
Chyba u konkurencji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominoxs']Niestety, wszystko wskazuje na karmę . Zaprzyjaźniona hodowla labów zgodziła się przetestować próbkę. Pięcioletni odkurzacz, który żadnej karmy się nie boi, zjadł mniej więcej szklankę i zwymiotował po godzinie , to jest super tester bo on właśnie od razu zwraca , jak coś mu nie pasuje. Moja suka zwymiotowała po ok 3 godzinach , a dziadzio dopiero po jakiś sześciu ( w nocy ) ,dlatego jego najbardziej struło. Dzisiaj wyszedł na siku i zjadł trochę gotowanego kurczaka - ale przez dwa dni jego życie dosłownie wisiało na włosku .

W międzyczasie skontaktowałam się z producentem i w poniedziałek ma do mnie podjechać kurier po ten trefny worek .Mam już załatwione: opis od weterynarza , namiary na hodowcę - testera który służy "referencjami" , i w poniedziałek próbka trafi do koleżanki, której siostra pracuje w laboratorium fabryki spożywczej , więc przynajmniej na własny użytek może uda mi się czegoś dowiedzieć .
Gromadzę oręż , zobaczymy jak zachowa się producent . Nazwę karmy mogę podać na prv .[/QUOTE]

Wszyscy kochamy nasze psy i dbamy o ich zdrowie,dlatego nie rozumiem czemu tak bardzo unikasz podania tu właśnie na publicznym forum nazwy skoro jak piszesz wszystko wskazuje,że przyczyną choroby Twoich psów jest ta tajemnicza karma. A może okazać się,że własnie dajemy naszym psom właśnie tę karmę i narażamy ich zdrowie? Tu na forum jest wiele dogomaniaków i czy wszyscy mamy pisać do Ciebie na pw? To jakiś absurd,albo zmyślasz w celu postraszenia ogólnie suchymi karmami,bo nie wierzę w to że się kogoś czy czegoś boisz podając nazwę niebezpiecznej karmy dla dobra wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Masz nazwę karmy na prv, poniewaz zapytałes ( łaś ), czyli jednak mozna? No i jaka jest teraz Twoja opinia ? Jesli ktos bedzie naprawde zainteresowany , to się dopyta . Dopoki sytuacji nie wyjasni producent karmy , nie chce publicznie nazwy podawać . Bo możliwe jest ze mam trefny worek , z jakiegoś powodu , a reszta jest OK i niepotrzebnie namieszam. Zalogowalam sie tu nie po to, zeby mscic sie na tym producencie , tylko uzyskac porade o tym, gdzie szukac mozliwosci przebadania karmy - i jak widac , nikt raczej nic mądrego nie poradził ,jestesmy troche bezradni w takiej sytuacji jak moja. Nie mamy pojęcia, co tak naprawde siedzi w tych granulkach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominoxs']Masz nazwę karmy na prv, poniewaz zapytałes ( łaś ), czyli jednak mozna? No i jaka jest teraz Twoja opinia ? Jesli ktos bedzie naprawde zainteresowany , to się dopyta . Dopoki sytuacji nie wyjasni producent karmy , nie chce publicznie nazwy podawać . Bo możliwe jest ze mam trefny worek , z jakiegoś powodu , a reszta jest OK i niepotrzebnie namieszam. Zalogowalam sie tu nie po to, zeby mscic sie na tym producencie , tylko uzyskac porade o tym, gdzie szukac mozliwosci przebadania karmy - i jak widac , nikt raczej nic mądrego nie poradził ,jestesmy troche bezradni w takiej sytuacji jak moja. Nie mamy pojęcia, co tak naprawde siedzi w tych granulkach.[/QUOTE]
popieram taką postawę.

zdrowia dla psiaków,wygłaskaj je:kciuki:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...