Jump to content
Dogomania

drapanie


ulikmi

Recommended Posts

Witam , mój szczeniak ma dzisiaj 12 tygodni gdy go przyniosłam do domu nie miał 6 ( tak ludziska sprzedawali szczeniaki , wiem może nie powinnam kupowac takiego malucha ale dwa tygodnie wczesniej odeszła moja ukochana sunia i nie umiałam wypełnić pustki jak była po niej w domu więc pomyślałam dam kochający dom bablowi) Tośka jest juz dwu krotnie zaszczepiona i trzy krotnie odrobaczona ( robali w kale nie ma bo było robione badanie ) i wypsikana była preparatem na pchły i kleszcze , ogólnie ma śliczną skórę różowiutką bez jakichkolwiek zmian , uszy ma zdrowe , obecnie je od dwóch dni karmę RC weterynaryjną ( wcześniej jadła mastera z kurczakiem , potem brita z jagnięciną a ostatnio purine pro plan z lososiem ) bo ciagle się drapie koło ucha - nie wydrapuje sobie siersci i jak ja zobaczę że się drapie staram się jej przeszkodzić i zaczynam ją w tym miejscu drapać wtedy tuli się do ręki jak kociak , została tez wykąpana w szamponie dermatologiczny i obecnie nie wypsikałam jej niczym na pchły bo myślałysmy z Wet, że to może uczulenie na ten preparat ale niestety nie , może któs mi podpowie jaki może byc jeszcze powód takiego drapania aha wspomnę jeszcze ,że wszytskie jej rzeczy wyprane były w plynie dla alergików ,

Link to comment
Share on other sites

Czy dobrze rozumiem ,ze na brit , purinie sie drapała i przeszłaś na RC ?-otoż RC to smieciówka bo to same zboża które nie maja wartości a do tego uczulają -nie polecam . Spróbuj TOTW, TROVET ,MERA DOG, KINGSMOOR, szukaj karm holistycznych bez kurczaka albo spróbuj żywienia domowego .
Osobiście jestem zwolenniczką zywienia domowego bo każda karma , choćby ta najlepsza jest sztucznym "badziewiem ".
acha , jeśli zauwazysz ze się drapie , to Ty jej nie drapie w tym miejscu tylko odwróć jej uwagę np, zabawą , smakołykiem .

Link to comment
Share on other sites

Tosia ma uszka czyste i rózowe i nic się z nimi nie dzieje ,najprawdopodobniej drapanie powstało po popsikaniu jej preparatem na pchły i kleszcze - do tej pory była piskana dwa razy 24.02. i 20.03 na poczatku nie powiązałyśmy z wet tego z psikaniem tylko z karmą bo jadła mastera z kurczakiem więc master poszedł w odstawkę kupiłam Brit z jagnięciną drapanie było dlatego przeszłam na purinę i drapanie nadal było ale gdy wykapałam ją szmponem dermatologicznym ( ostatnie kapanie było 6.04 ) i już jej nie popsikałam praparatem drapanie w pierszą noc ustało zupełnie teraz nadal się drapie ale bardzo mało - dzisiaj w nocy np. podrapała się w ucho ze trzy razy wtedy złapałam jej łapkę i przytrzymałam wtedy ona się uspokoiła i poszła spać , w dzień od czasu do czasu tez się podrapuje ale nie tak jak wczesniej - jeszcze pewnie ma na skórce ten preparat ( mam tką nadzieję ) dlatego też razem z naszym wet. postanowiłyśmy podać jej RC weterynaryjną aby zmiejszyć reakcję alergiczną - to jest nie za duże opakowanie więcjak skończymy Tosia dostanie porządne jedzonko - dziękuje za podpowiedzi w związku z karmami dla szczeniaków jest ich tak duż że sama nie wiedziałam co jej kupować , ale jeszcze koło świat bedę miała krolika ( od znajomego gospodarza ) więc mięsko dostanie Tosia a nie my ;) i wtedy będę jej gotować razem z ryżem - pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...