Jump to content
Dogomania

kastracja w schronisku


olgkowal

Recommended Posts

Witam :)
W ubiegłym tygodniu zabrałam pieska ze schroniska, lekarz wet upierał się przy kastracji więc postanowiliśmy wykonać zabieg bezpłatnie w schronisku, nigdy przedtem nie zdecydowaliśmy się na takie "okaleczenie naszych poprzednich pupilków więc jest to dla mnie nowość, jednak ja jako laik w tych sprawach zauważyłam pewne niedociągnięcia.
Pies został nam przewieziony do domu tuz po zabiegu, lekarz zalecił podawanie jednego apapu na dzień aby uśmierzyć nieco ból a o kołnierzu i wizycie kontrolnej nie było mowy. Po wybudzeniu pies wygryzł sobie wszystkie szwy, byliśmy w schronisku lekarz obejrzał Demona i powiedział że tak ma być....
Nie wiem czy tak powinno być skoro psiak ma otwarta ranę liżę się non stop i preferuje spędzanie czasu na dworze.
Jak myślicie czy powinnam zgłosić się do innego lekarza? Jest już 5 dni po zabiegu, może psiak rzeczywiście się wyliże?

Pozdrawiam Olga

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia byla tez w schronisku lodzkim operowna. Dwa dni pozniej pokazalam ja swojej wetce, zlapala sie za glowe. Pytala sie, co za rzeznik ja ciachal. Dostala zaraz antybiotyki a przemywanie rany trwalo jeszcze piec dni.No i oczywiscie zaplacilam extra za popaprana robote 100 lub 150. Juz nie pamietam kwoty. A teraz, po dwoch latach prawie nie ma sladu.

Link to comment
Share on other sites

paracetamol nie jest dobry dla zwierząt,mozna co prawda podawać ibuprofen ale w określonej ściśle dawce.generalnie oba wymienione są/moga byc niebezpieczne u psów,jest masa leków weterynaryjnych tańszych i droższych która jest przynajmniej "bezpieczniejsza ",żaden weterynaryjny lek p/zapalny i p/bólowy nie zawiera w składzie paracetamolu-oczymś to świadczy

Link to comment
Share on other sites

Też mnie to zastanowiło, bo u nas na działkach jeden z działkowiczów podtruwał koty Apapem właśnie. Znalazłam coś takiego: [url]http://www.weterynariaradomsko.pl/zatrucie-lekami-u-psow.html[/url] Jednak sama nie ryzykowałabym podawania ludzkich leków zwierzętom - widziałam tego skutki.

Zresztą, leki przeciwbólowe, leki w ogóle w za dużych dawkach mogą zaszkodzić poważnie również człowiekowi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...