Jump to content
Dogomania

ACANA czy CANIDAE


Maron86

Recommended Posts

Witam
Ponieważ wchodzi polski dystrybutor karmy canidae, sprawdziłam ceny, porównałam z innymi karmami które mój pies przyswaja. No i właśnie stąd moje pytanie.
Co byście wybrali
Acana provincial pacifica
[QUOTE]Mięso łososia, mączka z łososia, mączka ze śledzia, ziemniaki russet, groszek, mączka z białorybów*, słodkie ziemniaki, olej z łososia (konserwowany mieszaniną tokoferoli), lucerna, mięso ze śledzia, mięso storni, naturalny aromat ryb, dynia, zielona rzepa, szpinak, pomidory, marchewka, jabłka, morskie wodorosty, żurawina, czarne jagody, jagody jałowca, czarna porzeczka, korzeń cykorii, dzięgiel litwor korzeń, kozieradka, kwiat nagietka, słodki koper, liście mięty pieprzowej, kwiat rumianku, cząber, rozmaryn + witaminy i minerały * mączka z białorybów zawiera stornię, halibuta i dorsza.[/QUOTE]
Czy
Canidae Grain Free Pure Sea
[QUOTE]Salmon, salmon meal, menhaden fish meal, sweet potatoes, peas, canola oil, suncured alfalfa, potatoes, natural flavor, minerals (iron proteinate, zinc proteinate, copper proteinate, ferrous sulfate, zinc sulfate, copper sulfate, potassium iodide, manganese proteinate, manganous oxide, manganese sulfate, sodium selenite), vitamins (vitamin E supplement, thiamine mononitrate, ascorbic acid, vitamin A supplement, biotin, niacin, calcium pantothenate, pyridoxine hydrochloride, vitamin B12 supplement, riboflavin, vitamin D3 supplement, folic acid), choline chloride, dried enterococcus faecium fermentation product, dried lactobacillus acidophilus fermentation product, dried lactobacillus casei fermentation product, dried lactobacillus plantarum fermentation product, dried trichoderma longibrachiatum fermentation extract, mixed tocopherols (a natural source of
vitamin E)

[/QUOTE]

Taniej mi wychodzi Acana Provincial, większe ma też 'kulki' więc pies mi ją gryzł zamiast łykać. Po obu się załatwiał podobnie.

Link to comment
Share on other sites

Miałam obie karmy - Acana super, Canidae cienko, pies schudł mimo żarcia strasznych ilości, popsuła się sierść... Tyle, że ja mam bardzo aktywnego psa; dla mniej wymagającego Canidae może się sprawdzić. Niemniej jednak Acana i tak jest wg mnie znacznie lepsza jakościowo.

Link to comment
Share on other sites

Mi właśnie tak naprawdę o jakość chodzi. Mój żarł jak był młodszy tą acanę rybną i było super, później żarł 'promocyjną' canidae pure z czymśtam (nie rybną) i o dziwo też ją przyswajał. Teraz jak te ceny są naprawdę z małą różnicą to myślę wrócić na Acanę, ale sama nie wiem jak to według składu jest lepiej :eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

Skład składem, ale dla mnie różnica w psie i wyglądzie samej karmy była ogromna ;) Acana jest ciemna, tłustawa i wali rybą na kilometr, pies się nią zajadał, a przy tym o dziwo wyrabiał się w tabelkowej dawce i nie chudł.
Canidae jest mniej tłusta, mniej pachnąca i "na oko" trąca mi tańszymi, mniej wartościowymi karmami z dużą ilością zapychacza, chociaż skład na opakowaniu ma wcale nie najgorszy. Pies już w ogóle rozwiał wątpliwości, bo Canidae rybną trzeba było w niego sypać wiadrami (o dawce tabelkowej mogłam zapomnieć", a i tak spieprzyła mu się sierść i schudł, mimo że okresach większej aktywności dostawał jeszcze mięso, czego nie musiałam robić na Acanie). Można to było jeszcze wybaczyć, kiedy Canidae było dużo tańsze ;)
Tak więc Acana jak dla mnie jest o niebo lepsza jakościowo i bardziej warta zakupu ;) szczególnie, że teraz są w podobnej cenie.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielki :loveu:
Dokładnie to samo mnie dziwiło w karmach. Acana trąci rybą na całą chatę i musi być przechowywana wyłącznie w puszkach bo się wytrzymać nie da, natomiast CANIDAE wydawała mi się taka lekko dziwn i faktycznie sucha do tego w ogóle nie śmierdziała jak żarcie.
Mój pies to ogólnie niejadek, do tego ma problemy z przyswajaniem karm (ciągłe sraczki). Przy czym na obu karmach trzymał się podobnie i jadł z podobnym 'zapałem'. Co najlepsze najbardziej lubi syfną karmę royala którą je jeden worek na rok gdy dzieje się coś niedobrego, że też on nie czyta składu :roll:.
W każdym razie przejemy ostani worek firstmate i przejde na acane rybną :)

Link to comment
Share on other sites

My mieliśmy Acane-ale króciutko bo 2 tygodnie-młody nie chciał tego jeść i Canidae-jadl tylko pol roku ponieważ stronka z której zamawiałam zakończyła działalność. Z Canidae byłam bardzo zadowolona-kupki w porządku, brak gazów, sierść ładna, a młody mimo ze lubił grymasić przy innych karmach Canidae jadł ze smakiem-zarówno wersje rybna jak i druga bez zbóż :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...