Jump to content
Dogomania

Platinum Natural Adult Lamb & Rice czy Brit Care Adult Medium Lamb & Rice ?


arek.sobczak

Recommended Posts

Którą byście wybrali nie patrząc na cenę? Tę [url]http://sklep.platinum-natural.pl/pl/p/Platinum-Lamb-Rice-5kg/13[/url] czy tę [url]http://www.keko.pl/brit-care-adult-medium-breed-lamb-and-rice.html[/url]

Czy to, że platinum ma większą wilgotność i ma gumiastą konsystencję nie sprawi, że kamień bardziej będzie na zębach osiadał?

Która z nich jest z wyższej półki biorąc pod uwagę skład i jakość?

Link to comment
Share on other sites

U nas był problem z kamieniem. Do tego mój shiba duużo po niej siusiał. Brit u nas odpada z powodu jajek i tłuszczu drobiowego. Ale jest wielu zadowolonych z tej karmy :)

Obecnie shiba karmiony jest Acaną z jagnięciną.
Jedna samoyedka wcina Fish4dogs. Druga Luposan zielony

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arek.sobczak']Którą byście wybrali nie patrząc na cenę? Tę [URL]http://sklep.platinum-natural.pl/pl/p/Platinum-Lamb-Rice-5kg/13[/URL] czy tę [URL]http://www.keko.pl/brit-care-adult-medium-breed-lamb-and-rice.html[/URL]

Czy to, że platinum ma większą wilgotność i ma gumiastą konsystencję nie sprawi, że kamień bardziej będzie na zębach osiadał?

Która z nich jest z wyższej półki biorąc pod uwagę skład i jakość?[/QUOTE]

Tu nie ma się nad czym zastanawiać, bo te karmy nie są porównywalne: Platinum jest prawdziwą mięsną karmą o zawartości suchego mięsa na poziomie 28%, co lokuje ją w najwyższej kategorii, czyli High Premium, natomiast Brit jest typową mączkową karmą z kategorii Economic, czyli z mięsem najniższego gatunku i w ilości poniżej 4%.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies kończy 5 kg worek Platinum, czeka nas jeszcze drugie tyle.
Póki co jestem zadowolona i choć sama karma szybko znika z miski, to krokieciki świetnie nadają się jako nagrody, dlatego często w trakcie posiłku coś sobie ćwiczymy.
Także obawiałam się o osad (pies, kiedy do mnie trafił miał bardzo brzydkie zęby) ale dzięki naturalnym gryzakom, które dostaje w ciągu dnia, nie mamy tego problemu.

Cena jest bardzo wysoka, ale naprawdę polecam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arek.sobczak']do wooke, jaka inna wybraliscie?[/QUOTE]

Moja suka je teraz Taste Of The Wild Sierra Mountain. Kupując worek 6.8 kg za 112 zł wychodzi ok. 16,50 zł/kg, a Platinuma 25 zł/kg i w tej masz ok. 30% suchego mięsa w kg, a w TOTW 60-70 % i dycha taniej.

Link to comment
Share on other sites

Taste of the Wilde to doskonała karma którą dostaje nasza Wyżlica
Wooke - troszke przepłacasz u nas kupując w małym worku wychodzi 16,1zł/kg, ;)
Natomiast my używamy tej z kaczką 13,6kg wychodzi 12,8zł/kg
Napisz do nas wyślemy ci próbki TOTWA

Nie mniej jednak wspomniana Platinum to dobra karma lecz jej cena graniczy z absurdem

Edited by animalux
Link to comment
Share on other sites

[quote name='wooke']Moja suka je teraz Taste Of The Wild Sierra Mountain. Kupując worek 6.8 kg za 112 zł wychodzi ok. 16,50 zł/kg, a Platinuma 25 zł/kg i w tej masz ok. 30% suchego mięsa w kg, a w TOTW 60-70 % i dycha taniej.[/QUOTE]

Jesteś w dużym błędzie: karmy Taste Of The Wild nie są karmami mięsnymi, a mączkowymi. Stąd różnica w cenie w stosunku do Platinum. Również mówienie o TOTW jako karmie z zawartością 60-70% suchego mięsa jest nieporozumieniem - nie ma na świecie karm o takiej ilości mięsa w suchej masie! Wracając do cen, uważam, że i tak przepłacasz za TOTW jako karmę mączkową. Znam co najmniej kilka najwyższych jakościowo karm mięsnych w cenie za kg niższej niż 16,50zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elia']Jesteś w dużym błędzie: karmy Taste Of The Wild nie są karmami mięsnymi, a mączkowymi. Stąd różnica w cenie w stosunku do Platinum. Również mówienie o TOTW jako karmie z zawartością 60-70% suchego mięsa jest nieporozumieniem - nie ma na świecie karm o takiej ilości mięsa w suchej masie! Wracając do cen, uważam, że i tak przepłacasz za TOTW jako karmę mączkową. Znam co najmniej kilka najwyższych jakościowo karm mięsnych w cenie za kg niższej niż 16,50zł.[/QUOTE]

Jakie to karmy ?

Link to comment
Share on other sites

Elia ma rację - nie ma karm o takiej zawartości mięsa, należy rozróżniać różne informacje które próbują nam wcisnąć producenci opisując swoje produkty
są i owszem karmy w których do produkcji 1kg karmy użyto 60-70 dkg mięsa, lecz nie znaczy to że w kilogramie karmy która do nas trafia jest 60-70%, gdyż trzeba jeszcze odparować wodę z tego mięsa. Dlatego uczciwi producenci podają już mięso po odparowaniu.
Nawet na marketowych opakowaniach karmy wyczytamy w składzie 20%mięsa, czyli w naszej chrupce jest już tylko ok 5%

bogata w mięso jest np Koebers które wszystkie są na bazie wołowiny

W karmach Köbers wykorzystuje się jedynie zdrowe, czyste, pełnowartościowe mięso wołowe, jagnięce, ryby morskie, płatki zbożowe, warzywa, naturalne witaminy, mikro i makroelementy. Szczególną zaletą naszych karm jest ilość świeżego mięsa - stanowi ono 50% zawartości każdego[B][U] opakowania.
[/U][/B]
co do cen podałem jak wychodzi zł / kg kupując duże opakowanie ty bieżesz w małych więc jst duża różnica w cenie[B][/B]

Link to comment
Share on other sites

Zgoda, jest w niej mączka, ale już lepsze to niż 30% mięsa a reszta warzywa. A tutaj masz w składzie na początku mięso, a następnie mączkę. I dodatkowo napisane jest w przypadku Sierra Mountain, mączka z jagnięciny, czyli wierząc producentowi jest to mączka najlepszej jakości jaką można znaleźć w karmach. W przypadku gdy na opakowaniach widnieją mączki zwierzęce, mięsne, mięsno-kostne, które praktycznie są odpadkami, tutaj mamy jasno określony rodzaj. Wierz mi, że przeszukałem wiele karm, w których cena nie idzie w parze z jakością. Mógłby, podać te karmy?

Karmy Koebers mają w składzie mąkę pszenną, na zboża mój pies reaguje drapaniem i łupieżem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='animalux']koebers astor - 9,6 zł /kg
koebers extra - 10,5 zł/kg
hodowlana karma Nutra Gold - Breeders Bag - 8,8zł/kg
Canivera dla dużych psów - [B][U]Suszony[/U][/B] kurczak (26,5%) lekko ponad 12zł/kg[/QUOTE]


Jak dla mnie to nie są karmy godne uwagi. Moje psy mają podobne zdanie :)

To co dla jednego będzie dobre i zdrowe. Nie koniecznie podziała tak samo na innego psa.

Link to comment
Share on other sites

Moim też lepiej smakuje Taste of the Wilde z kaczką ;)
ale uwierz tylko Canivere wsuwają z lepszym apetytem

jednak temat zszedł z torów
Na koniec odpowiem dwie podane na poczatku karmy to dobre produkty jeden ze względu na jakość drugi z dobry stosunek ceny do jakości

Wybory karm zawsze są trudne jest tego tyle na rynku. Znam zarówno wiele hodowli jak i właścicieli psów którzy karmia swoje psy karmami Brita, Husse, TOTWA, Barfem, Fitminem, Acaną, Orijenem, Nutrą Ngets, i wszystkie sa w doskonałej kondycji.
I tu nie ma co przeciągać sie iż ta czy tamta jest najlepsza.
Tak jak napisałem moje dostaja TOTWA lub Canivere i innej nie zjedzą, natomiast amerykański buldog kolegi się ich nie chyci i oprócz surowego mięsa z diety barfowej ze smakiem je tylko Koebersa dla psów aktywnych, wiec nie ma reguły, ważne any psu słuzyła.
Optymistyczne jest to iz na to forum trafiaja osoby które dbaja o swoje psy i nie chcą ich karmic marketówkami i kiepskiej jakosci RC z cenami z kosmosu.

Edited by animalux
Link to comment
Share on other sites

[quote name='arek.sobczak']Którą byście wybrali nie patrząc na cenę? Tę [URL]http://sklep.platinum-natural.pl/pl/p/Platinum-Lamb-Rice-5kg/13[/URL] czy tę [URL]http://www.keko.pl/brit-care-adult-medium-breed-lamb-and-rice.html[/URL]

Czy to, że platinum ma większą wilgotność i ma gumiastą konsystencję nie sprawi, że kamień bardziej będzie na zębach osiadał?

Która z nich jest z wyższej półki biorąc pod uwagę skład i jakość?[/QUOTE]

Jeżeli nie ważna jest dla Ciebie cena karmy to odrzuć te dwie karmy, a wybierz Ziwi Peak. To jedna z najlepszych karm na rynku zawierająca 85% mięsa i wszystkie niezbędne suplementy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elia']Jesteś w dużym błędzie: karmy Taste Of The Wild nie są karmami mięsnymi, a mączkowymi. Stąd różnica w cenie w stosunku do Platinum. Również mówienie o TOTW jako karmie z zawartością 60-70% suchego mięsa jest nieporozumieniem - nie ma na świecie karm o takiej ilości mięsa w suchej masie! Wracając do cen, uważam, że i tak przepłacasz za TOTW jako karmę mączkową. Znam co najmniej kilka najwyższych jakościowo karm mięsnych w cenie za kg niższej niż 16,50zł.[/QUOTE]


Podaj proszę w końcu karmę, która spełnia Twoje opisy oraz źródła dotyczące mączki jako nieporównywalnie gorszego składnika niż mięso. Totw zawiera uściślając zarówno mięso jak i mączkę - nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo zaraz dodasz, że karma ta zawiera tylko 4% mięsa co jest totalną bzdurą.

Co do karmy Ziwi Peak - Barbarasz, gdzie kilogram karmy kosztuje 72zł - karmienie tym mija się z celem, w tej cenie karmiąc surowym mięsem, które jest zdrowsze niż te zawarte w karmie, kupisz średnio 8kg mięsa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cayenka']Podaj proszę w końcu karmę, która spełnia Twoje opisy oraz źródła dotyczące mączki jako nieporównywalnie gorszego składnika niż mięso. Totw zawiera uściślając zarówno mięso jak i mączkę - nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo zaraz dodasz, że karma ta zawiera tylko 4% mięsa co jest totalną bzdurą.

Co do karmy Ziwi Peak - Barbarasz, gdzie kilogram karmy kosztuje 72zł - karmienie tym mija się z celem, w tej cenie karmiąc surowym mięsem, które jest zdrowsze niż te zawarte w karmie, kupisz średnio 8kg mięsa.[/QUOTE]

Tu bym trochę polemizowała z Twoim zdaniem na temat Ziwi Peak.W tej karmie jest najzdrowsze wyselekcjonowane mięso i wszystkie niezbędne dla rozwoju i zdrowia psa suplementy i witaminy.
Co do mięsa, jak już w jednym z postów cytowałam specjalistów od żywienia psów,absolutnie nie podaje się go surowego tylko gotowane albo pieczone.A tu już koszty rosną, samo mięso nie zaspokoi wszystkich potrzeb psa i trzeba osobno podawać odpowiednie witaminy i suplementy,do gotowanego mięsa dodaje się warzywa,makaron,ryż lub ziemniaki,a trzeba jeszcze doliczyć koszty energii lub gazu na którym się gotuje.
To mięso które jest w Ziwi Peak w normalnej sprzedaży jest bardzo drogie,bo przy takiej cenie za kg nie daje się do karmy ochłapów,gdybyś chciała kupić 8kg takiego mięsa to rachunek byłby słony.
Wracając do ZP,jeżeli ktoś jest na tyle bogaty,że stać go na zakup tej karmy,to jest to jak najbardziej wskazane bo pies w jednym posiłku dostaje wszystko to co jest niezbędne dla jego zdrowia,właściwej wagi i wyglądu. Będąc w Stanach widziałam psy karmione ta karmą,proszę mi wierzyć wyglądały super,tylko tak naprawdę kogo w naszym kraju stać na tak drogie,ekskluzywne karmy.Raczej wszyscy poszukujemy tanich a dobrych i taka jest nasza rzeczywistość.

Link to comment
Share on other sites

Wybacz, ale pogląd, że surowe mięso jest niezdrowe jest mitem. Co do podawania suplementów oraz witamin (które nawet w ZP niestety nie zawierają ich w stanie naturalnym, gdyż większość z nich odpada w procesie przetwarzania karmy). Ponadto surowe mięso, powtarzam już nie wiem, który raz jest [B]najzdrowszym sposobem karmienia [/B]i póki co nie wynaleziono karmy, która by mu przewyższała.
Surowe mięso bogate jest w witaminy, białko oraz w pierwiastki śladowe. I są dwie opcje - podawać suplementy i nie podawać. W obu przypadkach psy wyglądają o niebo lepiej niż po karmie suchej. Czują się też znacznie lepiej, a pies 9-letni odmłodniał o dobre parę lat. Jest pełen wigoru, biega skacze. Dzięki podawaniu surowych kości, zęby oczyszczane są z kamienia co jest kolejnym plusem.
Owszem dodając suplementy zapłacisz ciut więcej za mięso, nadal jednak wychodzi ono [B]taniej niż 1kg ZP[/B].

Mój weterynarz również karmi mięsem i poleca taki sposób żywienia.
Surowe mięso dla psów (aspol, primex oraz inne) podawane jest badaniom tak jak mięso dla ludzi. Sugerujesz więc, że mięso dla ludzi również jest nie zdrowe? Widzisz podając mięso w stanie surowym nie musisz podawać ryżu itp. Wychodzi więc stanowczo taniej niż ZP.
Tobie polecam zagłębienie się w literaturę nowszą niż opracowaną 15 lat temu (książeczki za 10zł, pozostaw dzieciom do podstawowej wiedzy o psie).

Link to comment
Share on other sites

widac ze dalem temat do kłótni a tylko chciałem się spytać. Spróbowałem TOTW, ale rybna zbytnio jej nie smakowała, i spróbowałem tę nową z dzikiem, jagnięciną i wołowiną i co mi się w TOTW nie podoba to groszek na trzeciej pozycji i obfite kupy... Po co dawać groszek w takiej ilości, wiedząc, że białko zwierzęce jest najlepsze dla psa?
Po Brit Care jagnięcina i ryż jest zapach i konsystencja kupy oki i myślałem, że to jeden optymalny wybór ale spróbowałem teraz Platinum z jagnięcina i uważam tak: Moja jamniczka je dwa razy 50 gr dziennie. 5kg Platinum u nas w Szczecinie u lokalnego dystrybutora kosztuje 99zl, czyli 1 kg 20 zl i starcza na 50 dni, czyli ok. 1,5 miesiąca... 99zl na 1,5 miesiąca i masz w tym jedzenie najlepsze gatunkowo, wszystkie vitaminy i minerały i brak gotowania... można 1,5 miesięczne jedzenie psa porównywać z miesięcznym biletem sieciowym na komunikację lub zalaniem pół baka benzyny w aucie, czy z 10 dniami palenia papierosów? Jeżeli jest najlepsza opcja, to dlaczego nie? Najwyżej sobie czegoś nie kupię...:)
Dziękuję za konkretne odpowiedzi:)

Link to comment
Share on other sites

I tak trzymać,nie obawiaj się suchej karmy, a Platinum to bardzo dobra karma i bez obawy,pies będzie po niej zdrowy z lśniącą sierścią i właściwa wagą, a do weterynarza będziesz jeździł tylko na obowiązkowe szczepienia.
Przynajmniej ja tak mam z 3-letnia labradorką, od szczeniaka jest na suchej karmie,obecnie na MM.
A jak się zakończyła sprawa z przeterminowaną karmą z zooplusa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cayenka']Podaj proszę w końcu karmę, która spełnia Twoje opisy oraz źródła dotyczące mączki jako nieporównywalnie gorszego składnika niż mięso. Totw zawiera uściślając zarówno mięso jak i mączkę - nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo zaraz dodasz, że karma ta zawiera tylko 4% mięsa co jest totalną bzdurą.[/QUOTE]


Trudno jest polemizować z kimś, kto nie posiada elementarnej wiedzy w zakresie dietetyki weterynaryjnej, a przy okazji nie grzeszy kindersztubą. Odpowiadam Ci z lekką abominacją, głównie po to, żeby inni czytający nie przyjęli za dobrą monetę tego, co tu wypisujesz. Otóż różnica pomiędzy mączką a mięsem polega na tym, że mączki są bogatym źródłem zwierzęcego białka, ale znacznie niższej jakości i gorszej przyswajalności niż mięso stosowane w suchych karmach najwyższej jakości. Wiąże się to z występującą różnicą w strukturach aminokwasów obu produktów. Przyswajalność najlepszych mączek wynosi ok. 40%, natomiast mięsa - ok.80%, a niektórych jego odmian nawet 90-95%.
Wracając do karm Taste Of The Wild - proponuję wykonanie telefonu do producenta lub wysłanie mail-a z zapytaniem o to, czy bazą dla tych karm jest mięso czy mączka. Myślę, że ich odpowiedź Cię przekona. I jeszcze jedno: pokaż źródło wszystkim czytającym ten wątek, z którego wynika, że w tych karmach, w opisie składników (bo tylko tam są zawarte obowiązujące producenta prawdziwe informacje o składzie) występuje MIĘSO, dla przykładu: MIĘSO JAGNIĘCE a nie JAGNIĘCINA, bo to są zupełnie różne pojęcia! Jak zadasz sobie ten trud i szukając, niczego nie znajdziesz, może wówczas przekonasz się do popełnionych przez siebie błędów w wypowiedziach, a Twoja buta i arogancja zamienią się we wzór dobrych obyczajów, które powinny obowiązywać na tym forum.

Edited by Elia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...