Jump to content
Dogomania

Shih Tzu :)))


FiLanTi

Recommended Posts

Witajcie, jestem tu nowa, niedługo bede miala pieska rasy shih tzu, bez rodowodu.dostane go od sasiadki ktora kryla swoja sunie z powodu ciazy urojonej.kryla ja pieskiem z rodowodem.
ta psinka ma teraz 3 tygodnie i czesto chodze ja odwiedzac:))
nie znam sie jakos wyjatkowo na tej rasie, ale mam kilka pytan, chociaz czytalam kilka ksiazek specjalnie poswieconych shih tziakom, nie wszystko tam znalazlam.moja psinka jest biala, ma brazowe plamki, bialy ogonek i strzalke na glowce. bedzie wazyc kolo 5-6 kg :))
co musze kupic psince na sam poczatek?!
jaka karme najlepiej jej dawac
ile razy dziennie karmic szczenie, a ile doroslego pieska
slyszalam, ze trzeba z rodzinnego gniazda przyniesc kocyk przesiakniety zapachem mamy pieska, wziasc swoja bluzke lub czesc bielizny ze swoim zapachem i ulozyc to w poslanku pieska
pod te szmatki wlozyc budzik (nienastawiony) i jak on bedzie tykal, to piesek czujac matke i slyszac budzik, jako bicie jej serca, bedzie spokojniejszy i bezpieczniejszy
czy to jest prawda?!
czy spanie z shih nie spowoduje rozpieszczenie go?
czy lepiej najpierw przyzwyczaic ja do swojego lozeczka, a potem zaczac pozwalac wchodzic na moje lozko? tzn wkladac ja, bo sama raczej na nie sie nie wdrapie, taka mala..
po jakim czasie mala mozna kapac? ponoc trzeba przyzwyczajac od samego poczatku?!
co ile kapiecie swojego pieski?
jak macie jakies zdjecia, to pokazcie!
pozdrawiam!!! ;* :))))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1)Posłanko, tzn jakis kocyk (nie kupuj budy,czy jakiegos drogiego legowiska bo odrazu pokąsa i pieniądze wydane przepadna jeszcze szybciej niz przyszly)
2)Miski dwie, jedna na wode, druga na jedzonko
3)Szczotke, grzebyki (przyzwyczajaj psinke do czesania jak najwczesniej, nawt jak nie ma jeszcze wlosow dlugich)
4)Obroze (NIE SZELKI!!mimo ze te w sklepach sa takie kuszace)
5)Delikatny szampon dla szczeniat
7)Karmę dla szczeniąt

Nie wiem co jeszcze, nie będę się rozpisywać, bo mi zaraz pojadą, że się wymądrzam ;]

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=69846[/URL]
poczytaj ten link.
tutaj też dziewczyna chciala kupić psa bez rodowodu....
przejżyj wszystkie posty na temat hodowli psów nierasowych i zrozumieszjaki to jest delikatny temat.
juz nie mam sił tłumaczyć zasade r=r
a pokrywanie suczki w czasie ciąży urojonej ...pewnie jak zwykle dla jej zdrowia
:shake:

Link to comment
Share on other sites

Rotek dodam że nasuneła mi sie pewna historia.W pewnej hodowli pani kupila pieska za tak małe pieniądze bo właśnie miała ciężką sytuacje finansową i zrowotną jednego z członków rodziny.Kupila w sumie za symboliczną cenę (nawet bez rodowodu za takie pieniądze nie sprzedają).Hodowczyni tak bardzo było szkoda tej osoby.Po pewnym czasie okazało sie że ta pani daje ogłoszenia i kryje suczki bez rodowodu:angryy: I wiecie czym sie tlumaczyła :mad:że tak zarabia na karme dla pieska:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Mam dwuletnią shih tzu. Radzę póki jest szczeniakiem na jakiś czas kupić jej szelki, ponieważ jeżeli będzie miała obrożę i będzie mocna ciągnąć na spacerach, może dojść do zwężenia tchawicy, tak jak u mojej suni. U shih tzu jest to bardzo częsta dolegliwość, lepiej więc przez jakiś czas zakładać szelki, dopóki pies nie skończy rosnąć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anula1989']Mam dwuletnią shih tzu. Radzę póki jest szczeniakiem na jakiś czas kupić jej szelki, ponieważ jeżeli będzie miała obrożę i będzie mocna ciągnąć na spacerach, może dojść do zwężenia tchawicy, tak jak u mojej suni. U shih tzu jest to bardzo częsta dolegliwość, lepiej więc przez jakiś czas zakładać szelki, dopóki pies nie skończy rosnąć.[/quote]Jakie szelki:mad:ABSOLUTNIE NIE!!!:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anula1989']Mam dwuletnią shih tzu. Radzę póki jest szczeniakiem na jakiś czas kupić jej szelki, ponieważ jeżeli będzie miała obrożę i będzie mocna ciągnąć na spacerach, może dojść do zwężenia tchawicy, tak jak u mojej suni. U shih tzu jest to bardzo częsta dolegliwość, lepiej więc przez jakiś czas zakładać szelki, dopóki pies nie skończy rosnąć.[/quote]

A nie prościej było nauczyć psa nie ciagnąć na smyczy.

Rozumiem... shih-tzu to taki malutki piesek, po co mu "szkolonko"....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anula1989']Mam dwuletnią shih tzu. Radzę póki jest szczeniakiem na jakiś czas kupić jej szelki, ponieważ jeżeli będzie miała obrożę i będzie mocna ciągnąć na spacerach, może dojść do zwężenia tchawicy, tak jak u mojej suni. U shih tzu jest to bardzo częsta dolegliwość, lepiej więc przez jakiś czas zakładać szelki, dopóki pies nie skończy rosnąć.[/quote]


lepszym rozwiązaniem byloby oduczenia psa ciągnąć niz szelki, w ten sposob nie zlikwidujesz problemu

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem, ze szeleczek nie mozna czytalam o tym gdzies na forum
Dziwne jest tylko ze w kazdym zoologiku jest pelno szelek "dla szczeniakow" :(
czy ci zoologicy powariowali? czemu na miejsca pracy zwiazane z zwierzakami sa przyjmowani tacy bezmyslni ludzie?! :(
nie dosc, ze w ogole maja i sprzedaja te szelki, to jeszcze namawiaja do ich kupienia:(
wiem, ze szkodliwe, a moze nie tylko szkodliwe a "gorsze" sa karmy typu Pedigree itd - wiec zdecydowalam sie na jedna z lepszych karm dla szczeniat ras dlugowlosych np Royal albo Eukanube
zobacze jakie piesek bardziej bedzie lubil :)
czy sa z tych firm takie mokre karmy w saszetkach, paczuszkach? jakies smakolyki? napiszcie co dajecie swoim shihkom do jedzonka i co im najbardziej smakuje
slyszalam tez ze daje sie gotowane jedzonko?!
ponoc jedzenie ludzkie jest niezdrowe :( ja juz nie rozumiem :(

Link to comment
Share on other sites

Wchodzisz np.
[url]http://www.imageshack.us/[/url]
wybierasz obrazek ze swoich dokumentow
naciskasz HOST IT

Potem , gdy zdjęcie sie załaduje wybierasz ostatnią rameczkę z "kodem" , kopiujesz,
wchodzisz na forum/do wybranego wątku - naciskasz odpowiedz : naciskasz [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/editor/insertimage.gif[/IMG] i w okienku , które Ci się pojawiło wklejasz kod.
I gotwe ;)

Link to comment
Share on other sites

I bardzo proszę, napiszcie mi cos o tej wyprawce dla psiaka !!
Czy dla malego psiunia wystarczy miska dla kota ? Ona ma gdzies z 10 cm srednicy (samo to, gdzie sie sypie jedoznko) i ze 2 cm wysokosci, a na wode 4cm. Jaka kupic szczotke, czy lepiej jakis grzebien czy co ?!
i czytalam gdzies, zeby nie kupowac drogiego legowiska tylko dac kocyk jakis maly tani, bo piesek i tak zniszczy pare kolejnych jak bedzie szczeniakiem

Link to comment
Share on other sites

Filanti
Wszystko chcesz wiedziec, ale jednej prawdy nie umiesz sobie przyswoic?! Nie kupuje sie psow bez rodowodu. :mad::mad::mad:
Te wszystkie rady, to Ci powinien hodowca powiedziec, ale taki z niego hodowca jak z koziej d... traba!

Tyle na ten temat, bo mam juz po prostu dosc ludzi typu: "Ja wszystko wiem na temat rodowodow, ale decyduje sie na szczeniaczka po rasowych rodzicach bez rodowodu" Nerwy mi puszczaja jak pomysle o tego typu nabywcach i pseudohodowcach, ktorzy te zwierzeta rozmnazaja. Tylko psow i rasy zal!

Link to comment
Share on other sites

Dobrze anii, ale to nie jest moj problem, ze Tobie puszczają nerwy. Ja zdecydowalam sie na psa nierasowego i jest 100% zadowolona z wlascicieli, warunkow, rodzicow i wszystkiego czego mozna. przyjmijcie mnie na forum tak, jak powinniscie jako milosnicy czworonogow, wlasciciela psa, a nie jak jakiegos barbarzynce czy tredowatego. bede miala psa takiego, jakiego sama uwazam za slusznego, a nie takiego, jakiego wy przykazecie i juz.. nie wiem, dlaczego jestescie tacy zlosliwi.. tak samo - niunka_81 czy 71 w glownym watku zadala pytania, a wy odrazu napadliscie na nia jak na jakiegos morderce ze bedzie miec psa bez rodowodu. skoro chcecie takiego-miejcie, jak ktos nie chce, przemilczcie. po klopocie ! nie biore psa z bazaru, chorego, brudnego i zaniedbanego! biorę go z domu pelnego milosci, ludzi kochajacych zwierzeta i zajmujacych sie psami bardziej nic wlasnymi dziecmi! pieski mają własny pokoik, w ktorym 24 godz na dobe ktos jest. sa codziennie wazone, czesane, karmione dobrą karmą.. są żywe, ładne, rodzice mają piękne włosy, ząbki, są ładnie zbudowani, nie wiem o co tyle krzyku ?!
pozdrawiam ;*

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FiLanTi']biorę go z domu pelnego milosci, ludzi kochajacych zwierzeta i zajmujacych sie psami bardziej nic wlasnymi dziecmi! pieski mają własny pokoik, w ktorym 24 godz na dobe ktos jest. sa codziennie wazone, czesane, karmione dobrą karmą.. są żywe, ładne, rodzice mają piękne włosy, ząbki, są ładnie zbudowani, nie wiem o co tyle krzyku ?!
pozdrawiam ;*[/quote]

Dobra, tylko nie pisz, ze kupujesz shih tzu, bo placisz kilka stow za [B]kundelka[/B], ludzie lubia wyrzucac pieniadze w bloto.
A poza tym, co to za hodowca, ze musisz szukac podstawowych informacji tu na Forum!?


A moze Ty tez bedziesz miala ochote rozmnazac swojego psa!? Pewnie nie widzisz w tym nic zlego?!

Oto myslenie tego typu pseudohodowców
Co tam wystawy, rodowody, praca hodowlana, to jakies wymysły. Masz dwa kudlate pieski, pieski maja plaska mordki- shih tzu na 100% i kilka stow wpadnie do kieszeni. Po co ktos rozmnaza swoja nierasowa suke?! Z milosci?! [B]Do pieniedzy. :angryy::angryy:
[/B]Nie ma innego celu, no chyba, ze bezmyślność właścicieli.


[B]Zrozum.[/B] Kupowanie psow bez papierow, czy to z domowej pseudohodowli, czy tez z bazaru, to napedzanie handlu psami.

Odpowiedzialny człowiek, ktory jest w stanie pewne rzeczy przyswoic, zanim kupi szczenie, pomysli o tym wszystkim, wybierze odpowiednia hodowle (nie mowie, ze wszystkie hodowle sa cacy) i kupi 100% shih tzu.
Wiem, ze decyzji juz nie zmienisz, ale przemysl na spokojnie to co napisalam. I zapoznaj się z tematem.
[url]http://www.stoppseudohodowcom.org/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie, ja swoją sunię sterylizuję jak tylko będę mogła :) Kiedy trzeba to zrobic ? W jakims okresie jest najlepiej, bo jest mniejsze ryzyko chorob, prawda ? Wiec kiedy najlepiej ? Hodowca narazie nic mi nie mowil, poniewaz nie jest nawet w 100% pewne ze będę miała tego pieska od niego, dopiero niedlugo bede zamawiac tzn zaliczkowac.. Ona powiedziala, ze da mi pieska, obroze, smyczke, karme, zebym mogla odzwyczajac szczenie powoli i przyzwyczajac do wybranej przez siebie, do tego da mi 2 ksiazki o shih i napisana przez siebie "instrukcje" :) Poza tym powiedziala, ze moge do niej dzwonic, kiedy będę czegos potzrebowac, lub odwozic psiaka w razie wyjazdu na pare dni. Do tego dostane opisany w zeszyciku przebieg zycia, wszystkie fazy itd szczeniaka, płytę ze zdjęciami z kazdego tygodnia, oraz maly kocyk z zapachem domku :) I oczywiscie wszystkie dokumenty, jak siązeczke zdrowia, szczepienia itd.
Ja poprostu juz teraz jestem ciekawa, chce wiedziec wszystko na temat rasy i pieska, bo chce dac z siebie wszystko wychowujac go i dbajac o niego :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...