Jump to content
Dogomania

Pozycje Wystawowe, czyli wszytsko jak wystawić retrievera.


Wiza

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Alter Idem ja tez sadze, ze nie powinnas tak naskakiwac. Mysle, ze wiekszosc, by chciala wysluchac opinii innych. Szczegolnie umieszczajac zdjecie na forum - MUSI sie liczyc z konsekwencjami. Ale ja tez lubie sluchac co maja do powiedzenia inni na temat mojego psa. ;)

Link to comment
Share on other sites

Alter Idem, ale skąd te nerwy? :) Ziółka wypij i podchodź do wypowiedzi na forum z dystansem. A będzie się nam wszystkim żyło lepiej. :)

Widziałam Wizę na żywo (nie tylko na fotce) - cóż, dla mnie ma za strome kątowanie, przecież nie napisałam, żeby uśpić ją od razu... Nie było w mojej wypowiedzi również złośliwości, ot tak nawinęło mi się to na język, może wystawiając ją trochę inaczej dałoby się jakoś to "ukryć"? Bo z tego co widziałam za granicą, handlerzy potrafią czasami doskonale zaprezentować psa ukrywając jego... "wady" - choć to złe słowo w tym przypadku. Osobiście wolę mocniejsze kątowania, a to... to taka moja uwaga, przecież suka się rozwija i wszystko może się zmienić...

Wyluzuj się i pogłaszcz swoje słodkie Damy.

Link to comment
Share on other sites

Madalenko - a o to trzeba spytać profesjonalnych handlerów. :D

Chociaż patrząc na niektórych polskich wystawców (sprzed lat i tych zupełnie "aktualnych") doszłam do wniosku, że najlepiej jest chyba bić psa w domu kijem, następnie na wystawie podnieść rękę nad jego główką (lepiej się zamachnąć - efekt murowany). Pies się skuli, jeżdżąc niemalże dupą po ziemi, tak więc kątowanie "uwydatnia się". :D

Oczywiście to z przymrużeniem oka proszę traktować... :lol: Choć niektórzy to faktycznie mają takie pomysły, już nie raz napatrzyłam się na goldki (i nie tylko), które dupą szurały po ziemi jak tylko ich "pańcio" zamachnął się nad nimi... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Hmm ... straszylam Freye od tylu, od przodu, z krzykiem, kijem ... i nic! Wskoczyla na mnie i polizala po twarzy. :lol: Nie dla mnie takie sposoby! :evil_lol:

Aaaa .. bo ja jeszcze zbic wczesniej musze. Zaraz wyprobujemy (zart) ... :D

A tak na powaznie, to macie jakies pomysly??

Link to comment
Share on other sites

Madalenko - nie znasz się po prostu na handlingu. :) Tu trzeba konsekwencji! A z Ciebie najwyraźniej nic nie da się wyciągnąć...

A tak na poważnie... często ludzie "naciągają" psy - z moich obserwacji wynika (jak to zabrzmiało... :lol: Chyba zbyt profesjonalnie, znów mnie Alter Idem weźmie za specjalistę z duuuużą dawką ironii :loveu: ), że kundlom poprawia się w ten sposób linię grzbietu, dodatkowo łapki zostają w miejscu, a front wysuwa się do przodu, sprawiając wrażenie mocniejszego kątu... to samo tyczy się tylnych kończyn. Zauważyłam też, że nie przy każdym psie to wychodzi i na ringu naciągają takie liski... :lol: A jeśli sędzia nie daje się nabrać na takie numery, to zauważy jak faktycznie pies jest kątowany - po ruchu. Ale spróbuj mimo wszystko, być może to coś da. Ja jednak nie jestem profesjonalnym (i nieprofesjonalnym też) handlerem, obserwuję trochę lat różne wystawy i kilka takich rzeczy zauważyłam.
Często nie mogę zrozumieć, czy np. (niektóre) psy z Holandii lub Anglii mają faktycznie mocny kąt, czy to sposób wystawiania (muszę kiedyś takiego futrzaka dorwać na jakiejś wystawie i go dokładnie obmacać, żeby się przekonać :evil_lol: ).

Może ktoś inny, znający się na wystawianiu pomoże.

Link to comment
Share on other sites

I tu tkwi problem... :lol: Z tego co widziałam, to albo po prostu smakołyczek wysuwa się daleko do przodu (nie w górę, jak Ty to robisz), albo... chyba tego nie wytłumaczę, nie mam do tego typu rzeczy daru. :lol:

Mnie nie pytajcie - na forum jest więcej ludzi z prawdziwym talentem do handlingu. Może Oni to lepiej wytłumaczą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='s.bourignon']Alter Idem, ale skąd te nerwy? :) Ziółka wypij i podchodź do wypowiedzi na forum z dystansem. A będzie się nam wszystkim żyło lepiej. :)

Wyluzuj się i pogłaszcz swoje słodkie Damy.[/quote]


A skad pomysl ze sie denerwuje ? :crazyeye: Wyluzowywac tez nie mam potrzeby ;-). Generalnie jestem wyluzowana, szczegolnie jesli o piesy chodzi.
Moze mi sie nie podobac obrabianie cudzych psow ? Moze. Moge to napisac na forum ? Moge.
Ale jesli taka dyskusja sprawia przyjemnosc i obrabiajacemu i obrabianemu, to oczywiscie bawcie sie dobrze :p

Link to comment
Share on other sites

Alter Idem, ja zauważyłam coś innego. :diabloti:
A jeśli dla Ciebie wyrażenie własnego zdania i osobiste upodobania są "obrabianiem komuś d..." to... zakończmy tę dyskusję, bo nie ma ona sensu. :lol: Mylisz pojęcia.
Ja nie mam potrzeby "obrabiania" psów. Uwierz. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...

Skoro już znalazłam ten temat - to daję fotkę Karmen w pozie, oceńcie. tylko proszę nie komentować moich skarpetek:lol:
[URL="http://img256.imageshack.us/my.php?image=img3159fh0.jpg"][IMG]http://img256.imageshack.us/img256/874/img3159fh0.th.jpg[/IMG][/URL]

tak przy okazji - nie za bardzo umiem wstawiać zdjęć, co zrobić żeby były w trochę większym formacie?

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie to Karmen jest przepiękną suką i championat jest tylko kwestią czasu i mądrości sędziego.:cool3: Każdy mądry od razu widzi że ma do czynienia arystoktacją;) A tak poza postem to przekaż pozdrowienia i mizianka ode mnie, a od Magii przyjazne szczeknięcie:lol: Powiedziała mi że już się nie może doczekać spotkania na jakiejś wystawie.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Wiza ta druga fotka naprawdę supcio, bardzo mi się podoba ta poza. A co do foty z katowic to ustawienie na fotce też mi się podoba, ale głowa moim zdaniem jest troche za bardzo wyciągnięta za smakołykiem. Ale tutaj mogę ocenić całokształt Twojego wystawienia bo Cię widziałam. Wg mnie bardzo ładnie wystawiasz Kiarkę, przedewszystkim pięknie ją prezentujesz w ruchu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Podnosze temat:cool3:.
Powiedzcie coś o naszej pozie i ogólnie o Redzie:oops:.
[IMG]http://img520.imageshack.us/img520/5154/postawanadogool0.jpg[/IMG]

[IMG]http://img243.imageshack.us/img243/8771/pozaadq1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img243.imageshack.us/img243/9590/pozaaapq5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...