Jump to content
Dogomania

Flat Coated Retriever warczy na szczeniaka


monikaj99

Recommended Posts

Witam
Posiadam czteroletniego flata. Pies zawsze grzeczny, nie jest agresywny dla innych psów. Wiadomo czasami trochę pobiega, coś porwie ale ogółem to dobry pies.
Sąsiad kupił sobie ostatnio szczeniaka, również flata( szczeniak zwie się Fado). Mój Frodo jednak warczy na szczeniaka gdy ten ciągnie go za uszy albo przechodzi pod jego brzuchem. Wiem, że to prawdopodobnie Frodo ostrzega Fada by ten nie ciągnął go za mocno jednak boje się, że kiedyś Frodo może ugryźć tamtego szczeniaka.
Co mogę zrobić by mój pies nie warczał na młodego? Karcić go za przejaw agresji czy może inaczej sobie z tym radzić?
Prosiłabym o rady bo chce żeby kiedyś obydwoje stali się dobrymi przyjaciółmi

Link to comment
Share on other sites

Guest Parysek

A może po prostu niech sąsiad koryguje swojego szczeniaka? wiem że to szczeniak jeszcze i szczeniackie zachowanie ale Twój Frodo, daje wyraźny sygnał że maluch przekracza granice. Socjalizacja jest ważna we wczesnym wieku ale może po prostu za wcześnie jeszcze? niech szczeniaczek sąsiada podrośnie troszkę i wtedy mogą razem brykać, żeby mu Twój psiak krzywdy nie zrobił gdy przez przypadek go przygniecie to plama zostanie w tej chwili :) Mówię żeby troszkę podrósł z tego względu, że będzie większy, będzie zabawa i pieski może zaczną się lepiej dogadywać. Podejrzewam że Frodo nic nie zrobił by maluchowi, nawet gdyby warknął lub coś do tego jeszcze zrobił to krzywda by się szczeniakowi nie stała. Wydaje mi się że pies psa najlepiej potrafi skorygować, jeśli zachowanie któregoś z nich będzie nie odpowiednie... Warczenie to nie przejaw agresji a sygnał ostrzegawczy w celu powiadomienia drugiego pieska że pomału przekracza granicę. Psy to zwierzęta stadne i tak się po prostu komunikują :) Nie bój się o nic, tylko żyj teraźniejszością. Jeśli będziesz myślała negatywnie to sama zaczniesz pomału stwarzać nie normalne sytuacje, przez które można po prostu skrzywić psiaka :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Parysek

Dokładnie tak jak czi-czi i Beatrx pisze. Najważniejsza jest komunikacja i zdolność ludzi do umiejętnego odczytywanie sygnałów wysyłanych przez Nasze pupile. Twój piesek nic złego nie robi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...