Jump to content
Dogomania

Pies w bloku


malgosia111

Recommended Posts

Hej witam wszystkich, to mój pierwszy post,a już mam do Was pytanko ,otóż sytuacja zmusiała mnie do tego ,że musialam zabrać 4 letniego psa z domku do bloku w innym miescie, od 3 dni już razem mieszkamy i niestety moja suczka ,caly czas podszczekuje gdy slyszy jakiekolwiek dzwieki z sasiednich mieszkania, na dodatek odstala przed samym wyjazdem cieczke ,co tez moze wplywac na jej zachowanie, poradzcie mi co z robic z tym wiecznym szczekaniem myslicie ze moj pies przyzwyczai sie do nowych warunkow? Bardzo prosze Was o pomoc. Pozdrawiam Małgosia.

Link to comment
Share on other sites

psica jak najbardziej się przyzwyczai. do tego musisz jej pokazać, co wolno a czego nie. nie pozwalaj jej w ogóle szczekać w mieszkaniu, każdorazowe szczeknięcie przerywaj, a przy próbach szczekania, jak już widzisz, ze chce szczeknąć to nie pozwalaj jej na to. nie wiem, czy wcześniej mieszkała w domu czy nie, ale jak nie to naucz ją, ze w domu się nie załatwia i naucz ją spokojnego zostawania samemu.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za poprawienie mi humoru :) jak tylko widzę ,że chce szczekać to mówię "spokój" ,a ona z podkulonym ogonem idzie pod stół i próbuję się wyciszyć, z załatwianiem nie mamy problemu ,bo jeszcze się nie zdarzyło ,żeby załatwiła się w mieszkaniu :) mam nadzieje ze szybko przyzwyczai się do nowego otoczenia i tego że rano ludzie szykują się do pracy i jest głośniej w bloku :)poza tym za jakieś 2 tygodnie ma nas odwiedzić behawiorysta bo moja psinka od czasu kiedy wyniosłam się z domu na studia i musiałam ją zostawić z rodzicami zrobiła się nieufna i agresywna do niektórych obcych, wiem ,że przed nami dużo pracy ,ale ciesze się ,że nareszcie jest ze mną i mogę się nią codziennie zajmować :)

Link to comment
Share on other sites

mojemu psu tak na dobrą sprawę 2-3 miesiące zajęło pełne przyzwyczajenie się do nowego miejsca (tylko u nas to była zmiana mieszkania na mieszkanie), gdzie przez pierwsze 2 tygodnie pies był non stop w trybie czuwania i jak ktoś się ubierał to wyjścia to psisko wstawało i leciało pod drzwi gotowe do odwrotu, bo ono przecież u siebie nie jest;) potem to zachowanie zaczęło stopniowo zanikać aż do całkowitego wygaśnięcia. u Ciebie będzie podobnie, psica zobaczy, że szczekać nie wolno to potem szczekała nie będzie a te dźwięki to jedynie będzie dla niej tło.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hej, mój piesek od stycznia mieszka z nami w bloku i do niektórych odgłosów się przyzwyczaił, na balkonie prawie wcale nie ujada ,ale niestety jak jest zamieszanie na klatce to nadal ujada,ale jest jeden plus że wcześniej ujadała jak sąsiedzi na górze tylko się ruszyli ona a teraz już tego nie robi ;) i mogę ją zostawić na kilka godzin samą w ciągu dnia jak idę na zajęcia i nic mi nie zniszczy :) a mam pytanko czy macie jakiś pomysł jak ją oduczyć szczekania jak w mieszkaniu obok ktoś od klucza drzwi ( Jana wie ze nie wolno bo jak szczeknie to od razu przybiega kuli się i przeprasza)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...