Jump to content
Dogomania

Co mam zrobić?


Hania23

Recommended Posts

Odrazu mówię nie wiem czy piszę w dobrej katrgori jeżeli nie proszę o skierowanie do właściwej.;)

Mam szczeniaka który boji się innych psów. Te sktórymi spotyka się na codzień nie robią większych problemów, jednak gdy pojawi się inny pies nawet mniejszy od niego odrazu wpada w panikę. Co mam zrobić jak socjalizować ją z innymi, obcymi dla niej psami?

Proszę o pomoc!!!:placz:
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nic na siłę, nie panikuj, nie dąż do kontaktu za wszelką cenę jak spotykasz innego psa (byle przyjaznego) w jego obecności nagradzaj szczylka :). Pomysł z przedszkolem - jak najbardziej słuszny, byle nie było za dużo "przedszkolaków" i właściwie prowadzone (niestety my nabawiliśmy się agresji lękowej). Na początek przechodźcie obok psów w takiej odległości, aby nie budziło to lęku i nie uspokajaj jej na zasadzie, ojej nie bój się, bo zwracasz uwagę na niezwykłość sytuacji, idziemy normalnie, a nawet pokazujesz jak jest fajnie :), zmniejszajcie odległość stopniowo, umów się z właścicielami mniejszych, przyjazncyh psów, no i w ogóle chodźcie w nowe miejsca.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Parysek

Yuki zdziwiłabyś się jaki York potrafi być agresywny. Osobiście znam 3 które są na Moim osiedlu i startowały do mojego psiura :) ale komicnie to wyglądało. A pozostałość to jak Itske napisał, podpisuje się. Nie wyogólniaj bo dog może okazać się aniołkiem a York diabłem... Na pewno nie izoluj psa od problemu.

Edited by Parysek
Link to comment
Share on other sites

Guest Parysek

No to jeśli Ty zaczynasz od yorków i twierdzisz że są łagodne to ja nie wiem jakie yorki Ty widziałaś. Najpierw twierdzisz że są łagodne a potem piszesz że się przekonałaś o ich agresji... Wybacz ale brakuje tutaj logiki trochę. To są agresywne czy łagodne wg. Ciebie? bo nie ogarniam... To była pierwsza sprawa. Po drugie nie generalizuj bo nie ma psów agresywnych jako że rasa miałaby być agresywna. Są psy agresywne, których właściciele popełniali błędy wychowawcze w młodości lub stosowali tutaj beztroskie wychowanie. Pity i AST też nie są agresywne, to ludzie zrobili z nich "morderców". W przypadku yorków bywa to tak że każdy sobie myśli że to słodkie maskotki i przytulaski i stosuje beztroskie wychowanie bo co tam zrobi piesek ważący 3 kg a potem widzimy na ulicach jak takie maskoteczki pienią się na widok innych psów...

Link to comment
Share on other sites

Guest Parysek

No dokładnie ja się z Tobą zgodzę że są wychowane niektóre ale najbardziej zadziorne są te yoreczki moherów :D hehehe Nie możemy zapominać że yorki to też teriery, pierwotnie wychodowane do polowania na szczury. Charakter teriera i brak konsekwencji i efekty można zobaczyć na co dzień :)

Edited by Parysek
Link to comment
Share on other sites

Guest Parysek

Ale co tutaj źle interpretować? czytam i odpowiadam na post który przeczytałem. Napisane jest że są łagodne ale agresywne... Post jest dla mnie przynajmniej nie zrozumiał do końca ale interpretuję go dosłownie tak jak jest napisany... To forum publiczne, więc trzeba liczyć się z taką sytuacją i odpowiadać za swoje posty.

Link to comment
Share on other sites

Guest Parysek

Przepraszam najmocniej. Jestem najwyraźniej jakiś rozkojarzony dzisiaj:) Tak, Yuki zwracam honor i przepraszam za nieporozumienie :) Po przeczytaniu postu Yuki jeszcze raz, doszedłem o co kaman :) ehehe wybaczcie :)

Edited by Parysek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...