Jump to content
Dogomania

za TM :) Stary ONek-czy wola życia wygra ze zniszczonym organizmem?


Beat2010

Recommended Posts

  • Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kasia ma klopoty z dostępem do internetu :(, ae są nowe wiadomosci od Aramiska: ZAKOCHAŁ sie w jamniczce Zuzi , Spiewa cały czas, bnawet lepiej chodzi, żeby ganiać za starszą panienką:
Dostała, filmy, ale pisze mi, że coś musze sciągnac, chyba nie potrafię :(, [COLOR=#ff0000]Kto pomoże??????, podeśle filmy do wstawienia na wątwk
[/COLOR]
od Kasi o filmikach i nie tylko_ Amis w nie najgorszej formie, podobnej do tej, w której w tej chwili trzyma go Zuziowa cieczka.
Wczoraj koncertował do 23ej, tak głosno spiewał, ze słyszałam go w domu przy pozamykanych oknach.
Generalnie rozżalony jest bardzo, bo nikt mu nie chce przynieść babci wyczekiwanej od rana do nocy.

Moja Zuzia jamniczka (nie warszawianka) ma cieczkę , niestety, trzecią odkąd jest u mnie (w schronisku jej nie ciachnęli ze względu na wiek),
cieczka Zuzi ma jak sie okazało dobre strony, bo oto nasz dziadek podupadły Amisiu, mimo, że jajek brak, czuje co trzeba i z dnia na dzień doznał cudownego ozdrowienia... namierza jej zapachy, obwąchuje każdego psa, którego "znajdzie" po drodze a jak juz namierzy samą Zuźkę, to kombinuje jak koń pod górę :)

I jeszcze słowo o pęcherzu - tak jak myslałam, kuracja minimalna - trzy tygodniowa, była za krótka, kupiłam następne opakowanie antybiotyku - 140 zł , paragon był wspólny - kwota 230 zł zawiera zastrzyki Natki i Gai. Badanie moczu + antybiotyk = 147zł.


Zaraz robię przelew za leczenie

Link to comment
Share on other sites

przychodzimy napisać chociaz kilka słów - kiedy Zuzi skończyła sie cieczka, dobra forma nawet bardzo dobra,
trzymała Amisa jeszcze jakiś czas,ale minęła niestety, od tygodnia raz jest lepiej , raz gorzej,
ze znacznym wskazaniem na gorzej,zależy od dnia, nastroju, pogody, ot taka huśtawka, do tego dochodzą upały które robią swoje,
ale apetyt niezmiennie dopisuje a to ważne, dla mnie to najwazniejszy wyznacznik psiego samopoczucia.

Byłam ostatnio u weterynarza na "pogadance" i kupiłam ten lek o którym mi pisałaś (meloxykam w składzie)+ tabletki na biegunke,
bo może typowej biegunki nie ma, ale brzydkie, rzadkie kupy się doplątały - paragon wkleje innym razem.
Kupa po tabletkach jest dużo lepsza ale ogólna forma do niczego- minęły czasy kiedy Amisowi mogły pomóc zwykłe przeciwbólowe tabletki

Odezwe sie, jeśli będzie działo się coś wyjątkowego, czasu na dogomanie i prace na komputerze nie mam ,
zwłaszcza, ze od kilku tygodni znacznie więcej uwagi wymaga skazana na mnie w 100% Natka i Flora , dzień schodzi na
praniu zasikanych koców ,wieszaniu, składaniu, sprzątaniu, czyszczeniu psów, zwłaszcza tych leżących i robiących pod siebie,
bo te upały + wiecznie mokry pies, to mieszanka tragiczna dla skóry ,
(Amis też nie trzyma moczu, odkąd spadła mu forma, posikuje sobie bezwiednie),
potem gotowanie, przygotowywanie, karmienie i po raz którys sprzątanie, no a jeszcze w domu psy i następny bałagan o
ogarnianiu ludzkich potrzeb nie wspominając, tak że nie gniewajcie się, jesli długo sie nie odzywam,
bo pisanie na forum to ostatnia rzecz o jakiej myslę.


A to dzisiejszy pan pies
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images64.fotosik.pl/1148/f231cf157a144169med.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Kasiu, dzięki za posta. Ech, starość nie radość. Nie dziwię się, że niektórzy konkwistadorzy szukali źródła wiecznej młodości.

Pytałaś weterynarza o Nivalin (obrzydliwie droga rzecz) w połączeniu z witaminami B? Może strzelam kulą w płot i to Aramiskowi nie pomoże, ale zapytać chyba nie zaszkodzi. Najwyżej powie, że to bez sensu.

Swego czasu stosowałam przy własnej psinie podkłady Seni Soft 60x90cm. W dużej paczce jest 30 sztuk. Można odciąć część, którą pies zabrudzi i w ten sposób maksymalnie wykorzystać całą powierzchnię. W aptekach są podobne podkłady z innych firm. Co kto lubi. Mi akurat te z Seni Soft najbardziej przypadły do gustu. Są też podobne podkłady dla szczeniąt dostępne w sklepach zoologicznych. Ot taka opcja na wypadek jakby Ci już ręce od prania odpadały. Zostaje wtedy "tylko" czyszczenie samego futrzaka.

Link to comment
Share on other sites

wydatki Aramiska
Przesyłam informacje - dzisiejsze zakupy dla Amisa.
Poniżej zamówienie z apteki- pudry są podwójnie, bo po jednym dla Amisa , po jednym dla Flory.
Pudry wzięłam dwa lecznicze i po dwa zwykłe(zasypki dla dzieci), bo one są dobre do pudrowania podbrzusza
, skóra jest wtedy tak fajnie zabezpieczona i suchutka .
Prócz tego dla Amisa Octenisept do dezynfekcji i Opokan, który co prawda niewiele pomaga("do biegu sie po nim nie zbiera"),
ale tabletka na noc daje pewność, że stare kości nie bolą i noc można przespać spokojnie, bez bólu.

[B]APTEKA:[/B]

Zamówienie nr: 140709-1753-23-6684
Z dnia: 2014-07-09 17:53:30
Do zapłaty: 135,31 PLN

Zamówione produkty

Lp Produkt Cena Ilość Razem
1 Daktarin puder 20 mg/1g 20 g
Dostępny w aptece w 24h 11,98 PLN 2 23,96 PLN
2 Propolisan puder propolisowy 30 g
Dostępny w aptece w 24h 12,10 PLN 2 24,20 PLN
3 Alantan zasypka 100 g
Dostępny w aptece w 24h 6,80 PLN 2 13,60 PLN
4 Linomag puder 120 g
Dostępny w aptece w 24h 8,40 PLN 2 16,80 PLN
5 Octenisept antyseptyk do dezynfekcji ran - atomizer 250ml
Dostępny w aptece w 24h 37,80 PLN 1 37,80 PLN
6 Opokan 7,5 mg x 20 tabl
Dostępny w aptece w 24h 10,95 PLN 1 10,95 PLN


Sposób płatności: Przelew na konto firmy

Rodzaj przesyłki: Wysyłka firmą kurierską DPD (8,00 PLN)

[B]z wysyłką Amis 92 zł (wysyłka na pół z Florą)[/B]



A tu zamówiłam aluminium o którym wspominałam we wcześniejszym meilu:

[URL]http://www.vetagri.pl/pl/p/Alu-Spray-a-200-ml/194[/URL]

[B]z wysyłką 32 zł (wysyłka na pół z Florą, bo jej tez zamawiałam)[/B]


[B]RAZEM :[/B] [B]Apteka + Alu Spray = 124 zł[/B]

zakupy[IMG]http://i1268.photobucket.com/albums/jj565/beatt2010/lekarstwa_zps023fe988.jpg?t=1405516811?999[/IMG]
[IMG]http://i1268.photobucket.com/albums/jj565/beatt2010/aluspray_zpsdba76ceb.jpg?t=1405515547?102[/IMG]

Edited by Beat2010
Link to comment
Share on other sites

Aramisek na leżaco

[IMG]http://i1268.photobucket.com/albums/jj565/beatt2010/aramis2czerwiec2014_zpsad5a5dcb.jpg[/IMG]


[IMG]http://i1268.photobucket.com/albums/jj565/beatt2010/aramis1czerwiec2014_zpsd2ed7e63.jpg?164[/IMG]


[IMG]http://i1268.photobucket.com/albums/jj565/beatt2010/aramisczerwiec2014_zps2b7ec866.jpg?493[/IMG]

Edited by Beat2010
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goshia']Kasiu, dzięki za posta. Ech, starość nie radość. Nie dziwię się, że niektórzy konkwistadorzy szukali źródła wiecznej młodości.

Pytałaś weterynarza o Nivalin (obrzydliwie droga rzecz) w połączeniu z witaminami B? Może strzelam kulą w płot i to Aramiskowi nie pomoże, ale zapytać chyba nie zaszkodzi. Najwyżej powie, że to bez sensu.

Swego czasu stosowałam przy własnej psinie podkłady Seni Soft 60x90cm. W dużej paczce jest 30 sztuk. Można odciąć część, którą pies zabrudzi i w ten sposób maksymalnie wykorzystać całą powierzchnię. W aptekach są podobne podkłady z innych firm. Co kto lubi. Mi akurat te z Seni Soft najbardziej przypadły do gustu. Są też podobne podkłady dla szczeniąt dostępne w sklepach zoologicznych. Ot taka opcja na wypadek jakby Ci już ręce od prania odpadały. Zostaje wtedy "tylko" czyszczenie samego futrzaka.[/QUOTE]

Podkłady , dobra rzecz, ale nie wiem czy taki wymiar zdałby egzamin, bo Amis kręci sie na legowisku, kładzie się w jedna strone, za 5 minut lezy w drugą, wiec nigdy nie wiadomo, gdzie zad wyląduje i z której strony będzie moczył to co ma pod sobą. Używałam tych podkładów kiedyś , psy tez były duże, przekręcając się w różne strony, ciągnęły podkłady za sobą, wiec sklejałam ze sobą dwie sztuki, wtedy wychodził fajny rozmiar, praktycznie na całe legowisko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia77']Wczoraj miał Amisek ciężki dzień... pierwszy raz widziałam go wieczorem w tak fatalnej formie...
Upały robią swoje, okropnie wysysają ze starych słabych organizmów resztki energii[/QUOTE]
Aramisek , trzymaj się,niestety, to nie koniec upałow :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beat2010']Aramisek , trzymaj się,niestety, to nie koniec upałow :([/QUOTE]

no właśnie, jestem przerażona:( , mamy takie huśtawki, jednego dnia forma-katastrofa, drugiego jakby trochę lepiej,
ale generalnie wesoło nie jest, jeśli tak dalej pójdzie, to chyba trzeba będzie rozważyć pomysł podkładów, bo Amisiu nie trzyma moczu, czasem ma taki dzień, że mniej z niego leci, ale np. wczoraj jemu jednemu kilkanaście razy zmieniłam koc (tyle ich zmieniałam, ze w końcu aż z ciekawosci policzyłam) a to i tak niewiele daje, czasem wystarczy na dłużej, czasem na chwilę a czasem nie wystarcza nawet na najkrótszy czas, bo wyprowadze Amisa, umyje, zmieniam szybko koce, on wchodzi i idąc gubi siku-cieknie sobie i już, więc kładąc sie na to ledwo zmienione posłanie, z powrotem kładzie się na mokre, wiec ja go wyrzucam i zmieniam i tak sobie zmieniamy kocyki, czasem to aż ręce opadają, bo nie on jeden sika pod siebie

Dziś dzień ma bardziej suchy, wczoraj namoczył się chyba na zapas

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beat2010']a mazidło doszło?[/QUOTE]

płynik dla roślinożerców? :) , nie doszedł , to bite dwa tygodnie czekania a nawet i dłużej, te internetowe sklepy nie mają chyba tego na stanie, za drogi gips, więc dopiero jak ktoś zamawia to ściągają i tak idzie jakby chciało a nie mogło.
W meilu napisali, że kompletują zamówienie....

A za podkładami, to trzeba by pogrzebać w sklepach medycznych, może tam wymiary inne by sie znalazło, na łóżka ludzkie pewnie różne są, poszukam potem....

Link to comment
Share on other sites

Wracając do tematu podkładów: są też i większe rozmiary, ALE samego materiału chłonnego jest tyle samo (60x90cm), a podkład jest większy, bo ma boczne "skrzydełka" do zawijania pod materac. [URL]http://seni.pl/produkty-seni/przeglad-produktow/seni-soft/[/URL]

Jest jeszcze coś co się nazywa "dry bed", dostępne np. na animalia.pl Nie wiem, jak to się sprawdza w praktyce. Czy ktoś stosował i mógłby coś opowiedzieć? Tylko pod takiego dry beda chyba też trzeba jakąś matę chłonną podłożyć.

Może wsadzić Aramiska pod zraszacz ogrodowy? Po pierwsze chłodniej, po drugie będzie po "praniu wstępnym" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goshia']Wracając do tematu podkładów: są też i większe rozmiary, ALE samego materiału chłonnego jest tyle samo (60x90cm), a podkład jest większy, bo ma boczne "skrzydełka" do zawijania pod materac. [URL]http://seni.pl/produkty-seni/przeglad-produktow/seni-soft/[/URL]

Jest jeszcze coś co się nazywa "dry bed", dostępne np. na animalia.pl Nie wiem, jak to się sprawdza w praktyce. Czy ktoś stosował i mógłby coś opowiedzieć? Tylko pod takiego dry beda chyba też trzeba jakąś matę chłonną podłożyć.

Może wsadzić Aramiska pod zraszacz ogrodowy? Po pierwsze chłodniej, po drugie będzie po "praniu wstępnym" ;)[/QUOTE]

dry bed mnie kusił nie raz, tylko że droga ta przyjemnosć a druga sprawa - leżące psy albo takie jak Amis, czyli tak czy inaczej nie podnoszące sie samodzielnie robią pod siebie wszystko a kupy bywają różne....,czasem zbiorę "plastelinę" z koca i sladu po niej nie ma, ale masę razy wszystko jest tak obsmarowane, że po prostu wyrzucam koc bądź obcinam część która juz sie nawet do czyszczenia nie nadaje , czasem taniej wychodzi kupić kawałek polaru niż czyścić i prać wysmarowane kupą od rogu do rogu koce , więc nie wiem czy w przypadku Amisa dry bed zda egzamin , chociaż spróbować oczywiscie zawsze mozna, musiałby mieć przynajmniej dwa na zmianę na okolicznosc wymiany przy zabrudzeniu kupą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='APSA']Na sikające psy widziałam też kiedyś taki patent z pieluszkami, że umieszcza się psu pieluszkę pod brzuchem, tak żeby łapała wszystko, co ścieka, a mocowana była za pomocą taśmy klejącej do psiego grzbietu. To się też fajnie sprawdzało, tylko widziałam to na małych pieskach. Nie wiem, czy psy Amisiu by się tak dało.[/QUOTE]

Takie cóś masz na myśli? [url]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=11927[/url]

A jakby do takich majtasów [url]http://zookraina.pl/pl/p/TRIXIE-Majtki-na-cieczke-5-bezowe/6010[/url] do odpowiedniego wycięcia podkleić woreczek na grubsze sprawy i dać pieluszkę na podbrzusze?

Link to comment
Share on other sites

Ja na urlopie a tu taka akcja dla dobra Aramisia:-). Ja dorzucę pomysł z geriatrii- wolontariusze zebrali się i kupili talię kolorowe lezanki na niskich nozkach , dla przedszkolaków; jakby siatkowe; może przepuszcza ja ciecz e:-) , a myć można ze szlaucha, tylko nie wiem jak z odlezynami skoro to tworzywo sztuczne

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...