Jump to content
Dogomania

Jurand widzi... sercem. Pomózmy, inaczej nie przetrwa zimy w schronisku


bela51

Recommended Posts

  • Replies 641
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak cudownie mu sie udalo, jest wolny moze chodzic po trawie, korzystac ze slonca - ja mam takiego biedaka ktory jzu 9 rok sedzi w schronisku na ostatnich spacerach zauwazylam ze ma ograniczone widzenie , traci wzrok ciagle mysle o nim musze chocia na troche wyrwac go z ponurego boksu zeby chociaz ostatnie swoje lata mogl przezyc lepiej

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/q92/s480x480/1010885_655821954491279_6909712867346873540_n.jpg[/IMG]Dla Jurasia i Toleczka zakupiłam i wysłałam do Dexterki Dolfos Atrofos forte w proszku ;)
Powinien dotrzeć we wtorek :)
U Jurasia wszystkie wpłaty się zgadzają i miesiąc kwiecień można zamknąć ;) za co wszystkim bardziuchno dziękuję :)
Wszystko uzupełnię jak tylko komp przestanie mi świrować i uda mi się znaleźć chwilę czasu a z tym ostatnio u mnie problem za co przepraszam :oops:
Juraś jest tak cudny że nie ogarniam czemu jeszcze nikt nie zwrócił na niego uwagi :(
Z racji tego że jestem w trakcie przeprowadzki która bedzie się wiązać również ze stworzeniem hoteliku dla psiaków w potrzebie to jeśli nadal chłopak Złoty nie znajdzie domu to wraz z Tolkiem będą mieć u mnie dożywotni pobyt a jedyne koszty to bedzie wet i karma w czym myślę że pomożecie :) niestety jest na to potrzeba troche czasu bo wiąże się to z przygotowaniem odpowiednich warunków dla psiaków ...
Trzymajcie kciuki by wszystko dobrze się ułożyło i może macie kogoś kto szuka mieszkania do kupienia w Bielsku-Białej :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Wiewioreczkoooo [URL="http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=gTHqfkfLtp-bGM&tbnid=GlcEKJ_o7jpurM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fanik1980.bloog.pl%2Fkat%2C593606%2Cindex.html&ei=rAhtU7vpMeeN7Aal5oHoDQ&psig=AFQjCNG6sKZPwEDepOUffSdbr6RdJM1X6A&ust=1399740389239745"][IMG]http://pu.i.wp.pl/k,NDMyNzEzMTIsNDUwNjUxMDg=,f,00283.gif[/IMG][/URL]:multi::multi::multi::multi:kochana sciskamy lie sil :modla: :modla: :modla: :modla:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy uwiniemy sie ze wszystkim do konca roku ale cóż ... nie problem zrobić coś na szybko ale dla mnie wazne by warunki stworzyć dobre.

A u Jurasia pojawila sie alergia ... nie wiemy na co ale Dexterka juz dziala.Byla z chlopakiem u weta dostal antybiotyk i masc bo nasz lobuz zabral sie za wygryzanie swędzącego miejsca.Z tego też powodu zmienił sie w lampę bo chodzi w kloszu co mu sie bardzo nie podoba.
Czekam na wiecej info i dam znać ;)

Link to comment
Share on other sites

zastrzyki działają , bo chłopak coraz mnie się po rance liże i wygryza. Jest to na pewno zmiana alergiczna , ale nie wiadomo czy spowodowana. na pewno nie pokarmowa, bo Juraś od dłuższego czasu je tę samą karmę. Być może ma uczulenie na coś co teraz pyli. Najważniejsze ,że leki działają i świąd ustępuje. Za pierwszą wizytę zapłaciłam 20zł , potem podjechaliśmy juz bez Juranda po zastrzyki na kolejne dwa podania , za które nie jestem jeszcze rozliczona, bo był straszny ruch u weta i tylko je dostałam , a rozliczać będziemy się przy następnej wizycie.


Kupiłam mu też witaminki Mikita Canvital + tran [URL="http://www.gorzow.bonzoo.pl/canvital-tran-150tab-pies.html"]http://www.gorzow.bonzoo.pl/canvital...0tab-pies.html[/URL]
Zapłaciłam 6,80zł + przesyłka podzielona przez wszystkie psiaki dla , których coś w tym sklepie zamawialam czyli- 15zł :6=2,5zł. A to daje razem za tabletki- 9,30
Wstawiam poniżej paragon za tabletki( porwany)




aktualne rozliczenie Jurasia:

................................
[COLOR=#0000cd][B]INNE WYDATKI[/B][/COLOR]
[B][COLOR=#008000]+50zł[/COLOR][/B] na żwacze i inne
[B][COLOR=#ff0000]-34,75[/COLOR][/B] żwacze, Rumen tabs, wysyłka
[COLOR=#008000]+[/COLOR][B][COLOR=#008000]39zł [/COLOR][/B]
---------------------
[B][COLOR=#008000]54,25zł[/COLOR][/B]
---------------------
[B][COLOR=#ff0000]- 21,90[/COLOR][/B] żwacze
[B][COLOR=#ff0000]-4,95[/COLOR] [/B] wysyłka
--------------------
[COLOR=#008000][B]27,40[/B][/COLOR]
--------------------
[COLOR=#ff0000][B]-9,30zł[/B][/COLOR] witaminy Mikita
[B][COLOR=#ff0000]-20zł [/COLOR][/B]wizyta u weta
--------------------------
[B][COLOR=#ff0000]-1,90[/COLOR][/B]

[IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/dc6d572cf290.jpg[/IMG]

Edited by dexterka
Link to comment
Share on other sites

U Jurasia nie ma problemów z deklaracjami i resztą kasy-chłopak jest zabezpieczony jak na razie.
Wszystko uzupełnię w poniedziałek-wtorek i oczywiście przepraszam za braki - wszystko jest jednak w porządku i wszystko jest płacone na bierząco a wydadki planwane razem z Dexterką.

Link to comment
Share on other sites

Do albumu Jurasia wrzucilam kilka nowych zdjęć .
Chłopak czuje się dobrze, praktycznie całe dnie spędza na zewnątrz, gdy ma ochotę odpocząć to szuka sobie budy , albo wraca do swojego boksu. Z apetytem jest u niego różnie, zdarza mu się nie dojeśc posiłku, a ma duże tendencje to szybkiego chudnięcia i po dwóch niedojedzeniach zaczynam widziec lekko wystające żebra.

Goły placek po tej skórnej alergii zaczyna powolutku zarastać co swędzi jurasia , więc bardzo chętnie wpycha doopkę pod krzaczek i się drapie. Co zresztą można zauważyć na zdjęciach :)

aktualne rozliczenie Jurasia:

................................
[COLOR=#0000cd][B]INNE WYDATKI[/B][/COLOR]
[B][COLOR=#008000]+50zł[/COLOR][/B] na żwacze i inne
[B][COLOR=#ff0000]-34,75[/COLOR][/B] żwacze, Rumen tabs, wysyłka
[COLOR=#008000]+[/COLOR][B][COLOR=#008000]39zł [/COLOR][/B]
---------------------
[B][COLOR=#008000]54,25zł[/COLOR][/B]
---------------------
[B][COLOR=#ff0000]- 21,90[/COLOR][/B] żwacze
[B][COLOR=#ff0000]-4,95[/COLOR] [/B] wysyłka
--------------------
[COLOR=#008000][B]27,40[/B][/COLOR]
--------------------
[COLOR=#ff0000][B]-9,30zł[/B][/COLOR] witaminy Mikita
[B][COLOR=#ff0000]-20zł [/COLOR][/B]wizyta u weta
--------------------------
[B][COLOR=#008000]+50zł[/COLOR][/B] na niespodziewane wydatki [B]
-----------------------------------
[COLOR=#008000][U]+50zł[/U][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barb']Dziękuję Ci odpowiedź i nie odbierz żle mego pytania. Uzupełnij sobie wszystko na spokojnie.
Cieszę się, że finanse pieska są stabilne (to rzadkość) a u Dexterki ma dobrą opiekę.[/QUOTE]

Absolutnie żle nie odbieram :) Wszystko uzupełnione :)
U Dexterki mają się nasze psiaczki wspaniale jednak bardzo bym chciała aby ktoś na nie zwrócił uwagę i zabrał do domku żeby mogły poczuć że tak na prawdę są "czyjeś"...

Brak pracy ma swoje plusy- ma się czas na to by wszystko mieć na bieżąco,żeby jechać do schronu i wyadoptować psiaki i kociaki [dziś był super dzień bo aż 4 psiaki i dwa kotki poszły do domków i to fajowych domków ] no i przy tym wszystkim ma się odpowiednio dużo czsu dla własnych zwierzów i dzieciaków a i remont domu nie wydaje się taki straszny :)

Dzięki Dexterko za rozliczenie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barb']Wszystko pięknie uzupełnione; wpłaty i wydatki ale ja nie widzę jaki jest bilans - aktualny stan finansow Juranda. :roll:
Czy on jest duzym psem ? Ile może mieć mniej więcej wysokości ?[/QUOTE]

Bilansiki zrobie już jutro bo dziś przy dzieciakach już nie dam rady a o pomyłkę nie trudno jak z uchem ktoś ciągle woła mamo,mamo albo hau hau ...

A Juraś to psiak w typie ONka tyle że jest drobniejszy wysokościowo jest do ok połowy uda ale to zależy jaki człowiek jest wysoki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dexterka']Do albumu Jurasia wrzucilam kilka nowych zdjęć .
Chłopak czuje się dobrze, praktycznie całe dnie spędza na zewnątrz, gdy ma ochotę odpocząć to szuka sobie budy , albo wraca do swojego boksu. Z apetytem jest u niego różnie, zdarza mu się nie dojeśc posiłku, a ma duże tendencje to szybkiego chudnięcia i po dwóch niedojedzeniach zaczynam widziec lekko wystające żebra.

Goły placek po tej skórnej alergii zaczyna powolutku zarastać co swędzi jurasia , więc bardzo chętnie wpycha doopkę pod krzaczek i się drapie. Co zresztą można zauważyć na zdjęciach :)

aktualne rozliczenie Jurasia:

................................
[COLOR=#0000cd][B]INNE WYDATKI[/B][/COLOR]
[B][COLOR=#008000]+50zł[/COLOR][/B] na żwacze i inne
[B][COLOR=#ff0000]-34,75[/COLOR][/B] żwacze, Rumen tabs, wysyłka
[COLOR=#008000]+[/COLOR][B][COLOR=#008000]39zł [/COLOR][/B]
---------------------
[B][COLOR=#008000]54,25zł[/COLOR][/B]
---------------------
[B][COLOR=#ff0000]- 21,90[/COLOR][/B] żwacze
[B][COLOR=#ff0000]-4,95[/COLOR] [/B] wysyłka
--------------------
[COLOR=#008000][B]27,40[/B][/COLOR]
--------------------
[COLOR=#ff0000][B]-9,30zł[/B][/COLOR] witaminy Mikita
[B][COLOR=#ff0000]-20zł [/COLOR][/B]wizyta u weta
--------------------------
[B][COLOR=#008000]+50zł[/COLOR][/B] na niespodziewane wydatki [B]
-----------------------------------
[COLOR=#008000][U]+50zł[/U][/COLOR][/B][/QUOTE]


Jurasiu mój Ty piękny,uśmiechnięty i wspaniały psiaku :loveu: serce mi się raduje a jednocześnie płacze że nadal nie masz tego własnego upragnionego domku mimo że wiem że u Magdzi jest Ci wspaniale

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam podliczenie Jurasia od początu i finanse chłopaka wyglądają następijąco :

Wpływy na konto Jurasia : [COLOR=#ff0000]3281,59 zł[/COLOR]

Wypałaty z konta Jurasia : [COLOR=#ff0000]2270,50 zł [/COLOR]

Obecny stan konta to : [U][I][B][COLOR=#800080][SIZE=4]1011,09 zł [/SIZE][/COLOR][/B][/I][/U]

Nie doliczałam do tego pomocy ze skarpety owczarkowej i Tallcot bo to od razu poszło do Dxterki na hotelowanie i weterynarza

Link to comment
Share on other sites

A oto uadycja o Jurasiu w Radio Bielsko w której wywiadu udzieliła nasza wspaniała Dexterka za co baaaaaardzo jej dziękuję :loveu: :buzi: ["Zwierzaki mają pozytywny wpływ..."]

[URL]http://www.radiobielsko.pl/audycje/41-Przygarnij_Zwierzaka.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...