Jump to content
Dogomania

Atak na właściciela


Stopczyk

Recommended Posts

Witam,
Posiadam szczeniaka 6 miesięcy właśnie skończył to kundelek podobny wyglądem do teriera Jack Russel.Problem z nim polega na tym,że często atakuje mnie i innych członków rodziny.Bawi sie skacze ok ale czesem kładzie sie i poprostu szczeka i gryzie nas.NIe jest głupi bo nauczyl sie załatwiac na dworzu ale jest ciężki np nie można go puścic bez smyczy na dworzu bo ucieka.NIe reaguje na wołanie tylko wtedy przyjdzie jak wie ze dostanie jedzenie.Czy ktoś ma jakiś sposób?
Przy okazji mam pytanie,czy to normalne że 6 miesięczny piesek non stop jest głodny?Jak je to aż ma czkawke tak dziko.

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie pies Was nie atakuje, tylko brutalnie zaczepia do zabawy. Jeśli tego nie akceptujecie, ja zastosowałabym kilkuminutową izolację w innym pomieszczeniu. Na pewno nie ma sensu krzyczenie na psa i odpychanie go, bo o to mu właśnie chodzi, żeby zwrócić na siebie uwagę, i kiedy to robicie (nawet jeśli to krzyk), wzmacniacie zachowanie. Trzeba psu pokazać, że tak nie osiągnie celu - jak przegina, bez patrzenia na niego i bez słowa, bez ceremonii wynosimy do drugiego pokoju i wpuszczamy z powrotem dopiero kiedy się uspokoi. A co pies je i w jakich ilościach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='free']witam.Moja suka ma 8 lat i gdybym jej udostępniła całe wiadro,zapewne skorzystalaby z tej propozycji....;)łakomstwo dość często się zdarza u psów....poprostu wydzielaj dawki[/QUOTE]
jest różnica między psem 8 letnim a szczeniaczkiem-szczeniaki powinny jeść sporo i Stopczyk dobrze robi.
gorzej gdyby uległ z jedzeniem psu ponad rocznemu ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

NIc sie nie poprawiło zabardzo jedynie jak zakładam mu kaganiec,to jest grzeczny bo nie lubie w nim chodzic.Dziwne jest to ze jak na dworzu czy w windzie widzi sąsiadów do sie cieszy a jak ja czy ktos z domowników chcemu mu np zabrac cos to gryzie.Generalnie jest uparty jak sie go wola do jedzenia do leci a na dworzu wogole nie mozna go puscic samego bez smyczy.Co robic?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Stopczyk']NIc sie nie poprawiło zabardzo jedynie jak zakładam mu kaganiec,to jest grzeczny bo nie lubie w nim chodzic.Dziwne jest to ze jak na dworzu czy w windzie widzi sąsiadów do sie cieszy a jak ja czy ktos z domowników chcemu mu np zabrac cos to gryzie.Generalnie jest uparty jak sie go wola do jedzenia do leci a na dworzu wogole nie mozna go puscic samego bez smyczy.Co robic?[/QUOTE]
Jedyne co można poradzic to ćwiczyc ,ćwiczyć ,ćwiczyć /przywołanie na lince/ do znudzenia kilkanście razy podczas spaceru a także w domu /na smaczka/,konsekwentnie !!!!!
Zabieranie "zdobyczy" a czy nie poskutkuje zamina ? np ma piłeczke nie chce oddać /warczy itp/ to pokaż mu coś innego co lubi jak sie zainteresuje daj jednocześnie zabierając to czego pilnował.Jednak jeżeli pilnowana jest zabawka po chwili oddaj -bawcie sie nia.
Jak piszesz to jest psiak w typie teriera może ma jego cechy charakteru -a to "uparciuchy".
Powtarzam praca,praca i jeszcze raz praca=uczenie i konsekwencja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Stopczyk']Je suchą karme dla juniora firmy Purina oraz mokre z Animoza dla juniora.Troche wiecej niż podaje producent ale rozkładam dawke na 4-5 porcji dziennie.[/QUOTE]

4-5 porcji daje się dwu miesięcznym szczylkom. Pół roczny pies powinien już jeść 3x dziennie. To co dajesz mu w ciągu dnia, podziel na 3 porcje, a nie na 5.

Link to comment
Share on other sites

ma cos z teriera kopie jak szalony na dworzu itd a opcja z linką na dworzu tzn? mógłbyś bardziej to opisac? Warczy jak mu sie chce zabrac nawet piłeczke ogólnie psiak mądry nie załatwiał sie w domu od 10tego tygodnia jak mial biegunke w nocy to mnie budzil i wytrzymal itd naprawde nie glupi ale strasznie uparty nie wiem co robic zeby jeszcze gorzej nie bylo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Stopczyk']ma cos z teriera kopie jak szalony na dworzu itd a opcja z linką na dworzu tzn? mógłbyś bardziej to opisac? Warczy jak mu sie chce zabrac nawet piłeczke ogólnie psiak mądry nie załatwiał sie w domu od 10tego tygodnia jak mial biegunke w nocy to mnie budzil i wytrzymal itd naprawde nie glupi ale strasznie uparty nie wiem co robic zeby jeszcze gorzej nie bylo[/QUOTE]

Kup w zoologu linkę treningową np.10m i puszczasz psa z taką linką przymocowaną do obroży/szelek. Jak nie będzie chciał przyjść na zawołanie albo będzie chciał zwiać, to szybciej złapiesz linkę albo ją przydepniesz i masz psa pod kontrolą ;)

Link to comment
Share on other sites

Osobiście sam miałem problem z uciekającym szczeniakiem, który nie reagował na moje wołania. Pewnego dnia dowiedziałem się, że można ćwiczyć przywoływanie uciekając w przeciwnym kierunku do psa. Pies widząc, że uciekam w inną stronę i nie gonię go szybko przylatywał do mnie. Wtedy oczywiście pochwała i ewentualnie smaczek.:eviltong:
Co do gryzienia swego legowiska, to wydaje mi się, że pies może mieć zbyt mało zabawek, gryzków, które znudziły mu się. Ja osobiście mam trzy zestawy przedmiotów dla swojego psa i wymieniam je co jakiś czas.;)

Link to comment
Share on other sites

Wracając do przywołania -linka /nie koniecznie droga z zoologa ,poszperaj np w marketach budowlanych,ja kupilam w sklepie tapicerskim /zyłką wędkarską lub mocna nicią przyszyłam mocny karabinek i jest ok/.Puszczasz psiaka z komendą "biegaj"na cała długosć linki po kilku minutach przywałanie np "do mnie",zakładam ,że nie reaguje Powtarasz "do mnie" lekko pociągającza linkę -nadal bez reakcji powtarzasz "do mnie" i spokojnie przyciagasz linke .Jak bedzie przy Tobie NAGRODY<POCHWAŁY !!!!!.zwalniasz z komendą "biegaj"/oczywiescie nadal na długosć linki.
Jeszcze jedna super wazna komenda [B]STÓJ.[/B]W/g mnie to podstawa bezpieczeństwa psa.Jak nauczyć -np idąc ,mając psa na krótkiej smyczy zatrzymujesz sie z komenda "stój".Pies musi stanąć ,chwile być w bezruchu !!!.Jak wykona oczywiście pochwala,"noga" i idziemy dalej.Do znudzenia,do skutku ćwiczymy!!! aż dojdzie to tego ,że bedąc na lince np 3 m od Ciebie wykona to polecenie !!! nastepnym etapem jest "stój i siad" ......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Stopczyk']A jak go oduczyc niektorych zachowan?Staramy sie aby nie wchodzil do jednego z pokoji jak go oduczyc tego?Albo np gryzie kojo swoje jak wchodze do pokoju ucieka do niego wie ze zle zrobil ale jak wyjde znowu gryzie[/QUOTE]

Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz ;)
Jak wchodzi do pokoju, do którego mu nie wolno, to wydaj komendę "nie" "nie wolno" czy jaką sobie wymyślisz i wynieś psa za drzwi. I tak za każdym razem. Pamiętaj, że komenda do jakiejś czynności ma być zawsze taka sama. Czyli, jak wynosisz psa z pokoju i powiedziałeś "nie", to zawsze używaj "nie", żeby psu nie mieszać w głowie ;)
To potrwa, bo pies czasem potrzebuje 2-3 powtórzeń, a czasem 100 :)
Co do gryzienia legowiska, to pies wymienia zęby i potrzebuje mieć coś do gryzienia. Polecam suszone uszy, penisy itp. Pies się zmęczy i będzie szczęśliwy. Moja suka pochłaniała codziennie jedno świńskie ucho, więc troszkę tego potrzebowałam :D
A oprócz takich naturalnych gryzaków polecam gumowe piłki, jakieś grube sznury itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']a załozył tez temat w tym dziale że 4 ro m-czny szczeniak ma problem z uciekaniem...[/QUOTE]

Chodzi Ci o ten wątek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/247976-8-tygodniowy-szczeniak[/url]
Bo on był założony 2 miesiące temu, więc...wtedy pies miał 4 miesiące ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...