Jump to content
Dogomania

Wcześniejsza cieczka... POMOCY!!


Marrla

Recommended Posts

Cześć. Mam 2,5 letnią suczkę owczarka niemieckiego. Miała ona cieczkę na końcu marca i teraz też ją zaczęła. Od ostatniej cieczki minęły niecałe 2 miesiące. Niewiem czy iść z tym do weterynarza czy poprostu to jest normalne. POMOCY!

Link to comment
Share on other sites

I teraz mam następny problem: Powiedziałam mojemu tacie o tym że trzeba z nią jechać do weterynarza a on nawet nie chce zadzwonić! Mówi żebym nie panikowała i że nic jej się nie stanie. Jestem załamana!

Link to comment
Share on other sites

No to współczuję Tobie i psu tak spokojnego Tatusia. A sama nie możesz zadziałać (kieszonkowe i pomoc kolegów). Zapewniam, że taki cieczkopodobny wyciek 2 mies. po cieczce to może być bardzo poważna sprawa. (z ropomaciczem włącznie) i suka powinna być pokazana wetowi.

Link to comment
Share on other sites

Nie no, raczej jej sama nie wezmę bomój tato ją ledwo utrzymuje na smyczy... Powiem mu żeby chociaż zadzwonił i jak weterynarzy powie że to jest poważne to może pojedziemy. Ale jeszcze jedno: Jej nie leci krew ttylko mój drugi pies Max ciągle za nią biega i no..... ten... yy uprawia z nią sex :P A jeśli jej już to trochę przechodzi? To dalej trzeba iść?

Link to comment
Share on other sites

No to ja już nic nie rozumiem - na jakiej podstawie przyjmujesz że to ponownie cieczka? Czy niepokoi Cię tylko to że sunia wzbudza zainteresowanie kolegi?
Suczka po cieczce (wyciek krwisty, śluzowo-krwisty, śluzowy, powiększenie sromu, odstawianie ogonka itp objawy) przechodzi w okres ciąży (prawdziwej jeśli została zapłodniona lub urojonej jeśli "tak jej się wydaje":eviltong:)który trwa ok. 2 miesiące. To jest czas dużej aktywności hormonalnej i sunia intensywnie pachnie (to może interesować "niedoświadczonego seksualnie" psa - bo biedaczek nie odróżnia że już minął okres kiedy mógł coś z suczką zmajstrować).Jeśli więc srom suni nie jest powiększony, nic z niego nie cieknie i sunia zachowuje się normalnie (humorek, apetyt, brak zainteresowania tą okolica ciała) to faktycznie po prostu trafiłą na zajadłego adoratora i pewno go solidnie pogoni niebawem.
Ale nas zmyliłaś i postraszyłaś ;) ale mimo wszystko pooglądaj jej pupę i daj znać czy nic nie wycieka

Link to comment
Share on other sites

Ochh... Kamień z serca. Nic nie leci. A mam jeszcze jedno pytanko: Bo chcemy żeby ona za rok miała szczeniaczki. Czy te nowonarodzone pieski mogą przebywać na dworzu? Sara ma kojec i budę. I czy w czasie ciąży trzeba chodzić na kontrolę do weta?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marrla'] Bo chcemy żeby ona za rok miała szczeniaczki. .... I czy w czasie ciąży trzeba chodzić na kontrolę do weta?[/quote]
A wytłumacz mi proszę DLACZEGO chcecie żeby miała szczeniaczki?
Czy to świetna hodowlana suka i trzeba "podtrzymać " linię?
Poczytaj dział o psach w potrzebie ile tam biedaków ( efektu takiego "chcenia" w znakomitej większości)
Jesteś na DOGOMANII i tu szukasz pomocy ale pamiętaj że to nie tylko darmowy "poradnik" ale i zobowiązanie do świadomego i mądrego posiadania psa.
Rozmnażanie bez potrzeby, na dodatek w wątpliwych warunkach (buda czy kojec) i przy znikomej wiedzy hodowlanej (wątpliwości czy potrzebny kontakt z wetem- a potrzebny oczywiście i to na długo przed planowanym kryciem, w czasie ciąży i w czasie odhowu szczeniąt)
Raczej oczekiwałabym że wysterylizujesz sukę jeśli jak pisałaś ma ona kontakt z psem
Podpadłaś mi okropnie:mad::mad::mad: Wstydź się:oops:

Link to comment
Share on other sites

Czyli jesteś klasyczny rozmnażacz. A jeśli chcesz mieć drugiego psa to nie trzeba kupować. Nawet rasowe owczarki niemieckie konają z bezdomności po azylach.
Niestety zupełnie nam nie po drodze :shake:i co gorsza chyba nawet nie pojmujesz jak żle robisz. A szkoda bo skoro już trafiłas na DOGOMANIĘ to miałaś szansę coś zrozumieć.
Trudno, będziemy dalej wypruwać z siebie flaki żeby ratować psiaki, które tacy jak ty bezmyślnie produkują - baw się dobrze i nie życzę ci szczęścia

Link to comment
Share on other sites

czy Twoja suczka ma rodowód? uprawnienia hodowlane?
nawet jeśli nie koszt odchowania szczeniąt jest dużyyyy jesli Twój tatko żydzi na wtea to możesz zapomnieć o szczeniakach suka w ciazy je sporo i musi jeśc dobrze jeśli8 nie chcesz wyniszczyć jej i żeby urodziła zdrowy miot (tym bardziej powinno ci zalezec jeśli chcesz szczeniaka po niej - choc bardziej opłaci Ci sie kupić niz odchować przez 2 miesiące miot) Miot moze liczyć 6-10m szczenią od 4 tygodnia takie maluchy musisz dokarmiać i to nie kleikiem a mięskiem i dobra karmą starterem potem choć jedno szczepienie przed sprzedażą im zapewnić a suce porządną karmę i witaminy ... i zakładamy ze poród obejdzie sie bez komplikacji ...
a krawy wyciek to może byc zapalenie pęcherza lub początki ropomacicza ... żadnego z tych nie można lekceważyć ...
masz jeszcze jakieś pytania ....
a takie jednorazowe krycie szkodzi i to bardzo ....

Link to comment
Share on other sites

Echh... Sarze już to przyszło i zaczęło się to dokładnie wtedy gdy nasza kotka urodziła małe. Sara nie je karmy z puszki. sKarmimy ją domowym jedzeniem oczywiście nie resztkami ze stołu. Pieniądze mamy więc koszty nam nie przeszkadzają. Ale ja nie chce kupić szczeniaka bo chciałabym mieć go PO SARZE.....

Link to comment
Share on other sites

a co z robisz z reszta takie maluchy wcale nie rozchodzą sie jak świeże bułeczki ...
jednak nie doczytałaś jednorazowe krycie jest szkodliwe dla suki ... jak tak bardzo ja kochasz to ją wysterylizuj a małe nie będą kopia matki ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...