Jump to content
Dogomania

Praca licencjacka - pomóżcie w poszukiwaniu książek !


BlackSheWolf

Recommended Posts

Witajcie ;)

Muszę zabrać się powoli za pisanie pracy licencjackiej :smile: ponieważ studiuję Bezpieczeństwo Narodowe a moją pasją w sumie są psiaki to chciałabym to połączyć.

Chcę napisać pracę coś o psach działających w służbach ochrony, straży granicznej, więziennej, psach tropiących, roli psów podczas wojen itd. Jednak brak mi zupełnie książek do bibliografii :shake: liczę na Waszą pomoc bo nie wiem, czy pisać czy nie, gdy mam taki problem z książkami :-(

Proszę o pomoc :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Rzeczywiście temat trudny, wiele literatury na ten temat nie znajdziesz. Ankieta jest bardzo dobrym pomysłem. Poza tym możesz skorzystać z artykułów dostępnych w internecie (chciałam wkleić tu kilka linków, ale niestety serwis tego zabrania). Polecam też "Psy w służbie policji, wojska i ratownictwa" T. Jezierskiego, artykuł z Przeglądu Hodowlanego (nr 11, 2011 r.) i książkę "Police and Military Dogs: Criminal Detection, Forensic Evidence, and Judicial Admissibility" J. Ensmingera dostępną w całości na Google Books.

Link to comment
Share on other sites

Na portalu psy24. pl jest spory dział pt. "Psy na służbie". Jest tam sporo artykułów o osmologii, psach w policji, psach na wojnie, ratowniczych itp. w ujęciu współczesnym i historycznym. Niestety głównie bez odnośników do literatury, ale coś tam może znajdziesz - wszystkich nie przeglądałam. Są też namiary na zakład kynologii policyjnej - może przez nich można by spróbować dotrzeć do literatury.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...