Jump to content
Dogomania

Strach podczas spaceru


TomaszL

Recommended Posts

Witam, jestem Tomasz z Gliwic, i mam pewien problem z psem. Ale zacznijmy od początku. Piesek wabi się Odi i jest mieszańcem beagla i jamnika. Ma 4 lata. Jest bardzo przyjazny, musi zapoznać się z każdą spotykaną podczas spaceru osobą:lol:. Z niecierpliwoscia czeka na każdy kolejny spacer, a że mieszkam w bloku tuż koło lasu, nie ma problemu ze spacerem. Niestety panicznie boi się petard, nawet tych wystrzeliwanych bardzo daleko. A dodatkowo w głebi lasu znajduje sie poligon wojskowy gdzie testuje się czołgi, i czasem słychać glosny huk. Ostatnio podczas spaceru wieczorem jakiś dureń wystrzelil petarde niedaleko psa, co bardzo go przestraszyło. I został po tym chyba jakiś uraz. Od tygodnia pies nie chce zejść nawet po schodach. I jeżeli się już to uda, nie zamierza iść dalej, chyba że pojdziemy w kierunku innym niz miejsce wystrzelenia tej petardy. Nawet na osiedlu chwilami zatrzymuje się i za nic nie chce sie ruszyć dalej.Podczas spaceru ma podkulony ogon. Próbowałem brać ze sobą smakołyki , które pomagają tylko czasem. Natomiast wracając do domu wchodzi po schodach normalnie. W domu bawi się swoimi zabawkami, '' kradnie'' klapki i zaczepia domowników. Słyszałem o lekach, które uspokajają psa, ale czy są w 100% bezpieczne? Prosze o wszelkie porady:)

Link to comment
Share on other sites

a próbowałeś dojść do tego miejsca, w którym pies się wystraszył, na około? skoro z jednej strony podejść nie chce to może od tyłu da radę. póki co leków nie podawaj, zostaw je na sylwestra skoro psiak aż tak się boi. jeśli bawi się zabawkami to na spacery zabieraj zabawkę i np. piłkę zrzuć ze schodów tak żeby ją piesek widział i za nią poleciał. tylko nie rozczulaj się nad nim za bardzo, bo przecież tak naprawdę nic się nie stało i musisz to pokazać psu swoim zachowaniem. wprowadź też nowe słowo np. "okej" i powtarzaj je za każdym razem jak psa spotka coś dobrego: dostanie jeść, pobawisz się z nim, pogłaszczesz, ktoś go pogłaszcze, ogólnie chodzi o to, żeby mu skojarzyć te słowo z czymś dobrym. jak już skojarzenie będzie w porządku to w momencie, jak usłyszysz wystrzał wypowiesz to słowo, a skojarzenie może uspokoić psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...