Jump to content
Dogomania

pies na trzech łapach, a agility


FridaOzzy

Recommended Posts

Witajcie. Mój pies rasy maltańczyk urodził się bez kości promieniowej, w związku z tym nie ma połowy łapki. Lubi przeskakiwać, pewnie dałoby się z nią ćwiczyć agility dla zabawy. Mam filmik, jak przeskakuje: [URL]http://www.youtube.com/watch?v=AVx39t0acls[/URL] minuta ; 1:13 oraz 1:48... Jednak zastanawiam się, czy to zbytnio nie obciąża stawów? W końcu pies najpierw ląduje na jednej łapie, więc... Czekam na cenne rady. ;)

Link to comment
Share on other sites

witaj.Również mam trójłapka ;)jest szalony i nie usiedzi w jednym miejscu.....ale martwi mnie co bedzie za kilka lat.....łapka jest rozbudowana i wykręcona ,do tego wł.stawy....nadmiar ruchu nie rokuje nic dobrego.Z drugiej strony myśle sobie,że pies jest szczęśliwy i po co się zastanawiac,co będzie kiedyś.....moj jest zwyklym futrzakiem ze schroniska ;)pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

[B]Free [/B]Nadmiar ruchu nie rokuje nic dobrego? w sumie mało ruchu = większa waga..
większa waga = trudniej utrzymać się na nóżkach = chore stawy... oczywiście pewnie mówisz jedynie o agility, a nie o innym źródle wyczerpania energii, ale pragnę to podkreślić. Odsuwając się od agility Uważasz,że to 7-10 km. dziennie spaceru dla takiego psa to za dużo i może w przyszłości psiak mieć kłopoty? mało się na tym znam. :roll:[B]
Harley, [/B] dziękuję za link, niesamowite...​

Link to comment
Share on other sites

psa żywiołowego nie utrzymasz na tyłku...ja uważam,że lepiej niech żyje krócej a szczęśliwie...nie wiesz jak bedzie wyglądać jego życie za rok....dwa.....pięć.Nawet jesli z innych przyczyn nie bedzie chodzil,to są 2 wyjscia......Nie znamy dni następnych,pozwólmy Im być szczęśliwymi.....To nie maskotka by postawić na półce....

Link to comment
Share on other sites

Ale to nie znaczy, że trzeba psa forsować. Wiadomo, że gdyby mógł to mój szaleniec też by chętnie skakał. Jednak od tego jest właściciel żeby psa "ogarnąć". Może biegać i się bawić oraz męczyć w sposób który nie zrobi mu krzywdy. Ja uważam, że to że pies nie skacze w zawodach sprawia że jego życie jest straszne... Mam trójłapka od roku i kalekę od 6 lat. Żyją, mają się dobrze. Obydwa są energiczne i trudno je czymś zająć, ale to jest chyba normalne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Ja myślę, że można pobawić się w "lekką" wersję agility i np skakać tylko niskie hopki, w końcu nie samymi hopkami się żyje, jest jeszcze tunel, kładka, slalom itd ;)[/QUOTE]

Dokładnie o to mi chodziło. Można robić wiele innych rzeczy z agility i nie skupiać się koniecznie na skokach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...