Jump to content
Dogomania

czekoladowy piesio - czekoLEDA z żubrolandu :)


ledpen

Recommended Posts

Po długiej chwili nieobecności, muszę pochwalić się, że stosunki na linii pies-dziecko coraz bardziej się zawiązują. Leda wie, że nie może sobie za dużo pozwolić wobec syna, ale nie ma dnia, żeby nie wbiegała do pokoju jak się młody obudzi. Czasami wcześniej wyczuje, że się obudził niż ja go usłyszę :) oczywiście lizanko na dzień dobry musi być. Synek bez obaw łapie ją za pyszczek, poklepuje po ryjku, a nawet zdarza się, wsadza paluchy do pyska łapiąc za wargę - leda reaguje stoickim spokojem, a potem oblizuje go. Ostatnio bawili się razem na dywanie :)

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/196/2jsx.jpg/"][IMG]http://img196.imageshack.us/img196/2302/2jsx.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/844/87t8.jpg/][IMG]http://img844.imageshack.us/img844/3948/87t8.jpg[/IMG][/URL]


[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/534/ush6.jpg/][IMG]http://img534.imageshack.us/img534/2369/ush6.jpg[/IMG][/URL]

Edited by ledpen
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zdjęcia dziecięco - psie super ;)

Aaaa ten kaganiec to zawsze tak zakładasz? Jak na moje oko to źle to robisz bo ma osłonę na kufę pod brodą :D Ten skórzany pas ma być przed oczami :evil_lol:

My teraz zaczynamy na nowo poszukiwania kagańca.. Przez fizjologa zeżre śmieci bo ma za krótki i za szerokie kraty,skóra już jest na styk.. A u mnie na osiedlu rzucają wszystko.. Kasta nie raz się już posrooła :/ Wolę uniknąć zatrucia i narazie chodzi w skórze. Nie mam szans na puszczenie jej bez,taki odkurzacz załącza ostatnio :angryy: Dobrze,że nie ma upałów :roll:

Link to comment
Share on other sites

W Nowym Roku życzę Ci zdrowia, szczęścia, pomyślności,
potęgi miłości, siły młodości,
samych spokojnych, pogodnych dni
i mnóstwa cudownych i wzniosłych chwil.
Niech taneczny, lekki krok
będzie z Tobą cały rok.
Niech prowadzi Cię bez stresu
od sukcesu do sukcesu . :calus:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dawno mnie tu nie było :D a tyle się działo...wkraczając w nowy rok przekonaliśmy się, że piesia mamy bojaźliwego na dźwięki fajerwerków - trzęsizadek z niej, może kiedyś jej to przejdzie. Sucz podrosła i ma już blisko 53 cm w kłębie. Zmieniliśmy kaganiec na skórzany, wygodniejszy i bezpieczniejszy. Więź się zaciśnia pomiędzy ledą a synkiem - zabawki psa są zabawkami dziecka i odwrotnie :) mamy postęp w zachowaniu ledy - powraca na zawołanie. Chodzimy z nią na spacery na pobliską łąkę i zagajnik - jest szaleństwo i podskoki zajęcze ;) nawet mróz nie przeszkadza ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

[quote name='kropi124']Hej hej :)
Co tutaj tak cicho?[/QUOTE]

oj dawno tu nie zaglądałam, brak czasu - teraz wolną chwilę poświęcam na szukanie pracy..ech..a co u nas - leda przechodzi okres buntu, sprawdza na ile może sobie pozwolić, sprawdza cierpliwość, bywa nieposłuszna i nieusłuchana..są takie dni...ale są i takie, gdzie wszystko gra jak w szwajcarskim zegarku. Kupiliśmy nowy metalowy kaganiec, bo niestety skórkowy, który miało ostatnio przegryzła :( dalej szaleje na łące i w lesie, ale bez kaganca ani rusz..gdy zobaczy innego psa to jest masakra - pędzi do niego ile sił i nie zważa na nic..podobnie zachowuje się gdy widzi dzieci :/ z synem ma coraz lepszy kontakt - dzięki niemu zasmakowała w biszkoptach :D pozwala sobie grzebać w paszczy, ciągnąć za uszy, ogon ale wszystko pod czujnym okiem rodziców - wszystko w granicach rozsądku ;)

Majkowska- niestety foty i filmiki, które miałam przepadły, bo przypadkowo mąż sformatował dysk, na którym były - próbowaliśmy odzyskać dane, ale bez skutecznie :((( ech żal serce ściska, jak pomyśle co tam było :(((

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

no i w końcu nadszedł ten dzień - cieczka, póki co faza I...kilka kropel na podłodze, w sumie często się wylizuje, ale i tak myślę o majtach dla niech no i jakiś wkładkach..to się zacznie za 7 dni gdy faza II nadejdzie ;) jakieś porady w tym temacie, bo interesuje mnie ile u wyżełków trwa ten cykl menstruacyjny ;)

Link to comment
Share on other sites

Fajnie że wróciliście :) Pokaz czekoladę jak urosła :)
Ciągle o was myślę, bywam nawet w waszych stronach i myślałam nawet się umówić na jakiś spacer, ale już wróciłam do Krakowa , więc może następnym razem ;)

ulalala poważne sprawy dojrzewania ;)

Chyba cykl u wszystkich suk trwa podobnie.
A nie myśleliście ewentualnie o sterylizacji??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Fajnie że wróciliście :) Pokaz czekoladę jak urosła :)
Ciągle o was myślę, bywam nawet w waszych stronach i myślałam nawet się umówić na jakiś spacer, ale już wróciłam do Krakowa , więc może następnym razem ;)

ulalala poważne sprawy dojrzewania ;)

Chyba cykl u wszystkich suk trwa podobnie.
A nie myśleliście ewentualnie o sterylizacji??[/QUOTE]

Majkowska, jak będziesz w naszych rejonach dawaj śmiało znać, psiaki poszaleją :) wiesz, myślimy o sterylizacji, ale chcieliśmy by miała pierwszą rujkę za sobą, po co ją narażać na ropomacicza etc. choć ponoć zdarza się po zabiegu nie trzymanie moczu...hmm na razie chodzi w majciorach i jest ok ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']A skąd teoria że sterylka przed pierwszą cieczką powoduje ropomacicze??

Będę jeszcze pewnie to dam znać ;)[/QUOTE]

nie wysnuwam takiej teorii, chodziło mi o to, że teraz jak ma już cieczke to muszę poczekać ze sterylką...a generalnie, jeśli nie będę ją rozmnażać - jeśli się nie oszczeni, to może mieć problemy zdrowotne m.in ropomacicze

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieję, że uda się fotki wstawić ;) cieczka ledy mnie dobija, a najbardziej mojego męża - leda tylko czai na okazję by majty zdjąć...dwie pary już zniszczyła...zżera wkładki - nawet przez kaganiec - masakra, jeszcze chlapie krwią, z niecierpliwością czekamy na 2 fazę gdy krwawienie zaniknie na rzecz feromonizacji ;)

Link to comment
Share on other sites

ja jestem zadowolona z acany lecz to droga i trochę nieopłacalna karma ;)
co do cieczki to szczerze powiem iż jestem prze szczęśliwa z faktu wycięcia ... nie zniosłabym plamek krwi wszedzie a druga fajna sprawa to że mój pies jako "rasa" nie sięga sobie za bardzo do tyłka i takie majty pewnie długo by nosiła w jednym kawałku ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja karmię Happy Dogiem. Kupuję Waldkowi specjalną wysokoenergetyczną Race. Jestem zadowolona choć tu i ówdzie jadą po jej składzie, ale w zasadzie testowałam dużo marek i po wielu karmach robi ginantyczne rzadkie kupy, puszcza bąki i ogólnie ich nie trawi ,je dużo i chętnie a jest chudy jak szkapa bo wszystko wybieguje...

Link to comment
Share on other sites

znajomy polecił mi karmę szwedzką Husse - Valp Maxi dla szczeniąt dużych ras [url]http://www.husse.pl/karma-dla-psow/karma-super-premium/?produkt=110[/url] ma aż 58% kurczaka. Udało mi się zdobyć próbkę tej karmy i leda zjadała aż jej się uszy trzęsły i mniejszą kupę zrobiła niż zwykle więc jest bardziej przyswajalna zastanawiam sie nad jej zakupem

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

jak ten czas szybko leci...trochę dawno mnie tu nie było a tyle zmian :) lede przestawiliśmy na husse i karma jej służy zmężniała, włos błyszczący :) małe kupy :) wysterylizowaliśmy ją końcem czerwca - po pierwszej cieczce, zabieg przeszła super, szybko wróciła do zdrowia, nie ma problemów z nietrzymaniem moczu. Wybieramy się na wspólne wakacje, całą rodzinką nad morze, oczywiście do pensjonatu, gdzie zwierzątka są mile widziane - będzie więc przygoda :) tyle z nowości u nas :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...