Jump to content
Dogomania

Hodowla, zakładanie dla zysku. jak to jest?


Iga23

Recommended Posts

Witam.
Mam pytanie, czy z hodowli psów da się wyrzyć, znaczy jaki jest dochód i iakie straty (szczepienia rejestracja itp.) i ile zostanie? Ogólnie. A i jeszcze jedno bo żeby suke można było pokryć musi mieć ona ileś osiągnięć. Czy np. dało by sie kupić sukę odrazu dorosłą z osiągnięciami? i w ogóle co tzreba wiedzieć o hodowli?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hodowla psów to hobby, nie praca. Robi się to z miłości, a nie dla zysku. Utrzymanie psów, wystawy, odchowanie szczeniąt- to wszystko kosztuje. Nie nastawiaj się na wielkie zyski, jeśli w ogóle na jakieś.
"żeby suke można było pokryć musi mieć ona [B]ileś[/B] osiągnięć."
Podowiaduj się trochę zanim zaczniesz w ogóle planować hodowlę...
(Może to ironicznie zabrzmiało, ale zaczynają denerwować mnie ludzie mający wielkie plany co do hodowli psów, a nawet nie chce im się przeczytać regulaminu hodowli ZK, żeby znać chociaż podstawy)

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, ja nie chce nikogo denerwować, ja czytałąm regulamin tylko niechce mi się pisać :) Nie chciałam żeby to tak zabrzmiało. Wiem że suka potrzebuje oceny bardzo dobrej lub doskonałej w conajmniej 3 wystawach, licząc od 15 miesięcy. W tym jedna międzynarodowa lub klubowa od 2 sędziów.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi oto że gdyby się dało z tego wyrzyć to moi rodzice by poszli na emeryturę i zajeli się hodowlą, a jak nie to nie założą hodowli bo nie maja na to czasu, poprostu niechcę żeby pieski cierpiały i siedzieły godzinami same w domu. A psa mam.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

Hodowla to pasja i nie wyżyjesz z tego.Pies to nie krowa dojna - hodowla ma być pasją a mam przykre wrażenie że jedyne co Cię martwi to sumy. A nie zastanawiałaś się jak odchować miot zdrowych pięknych szczeniąt? Że to miesiące ciężkiej pracy i nie przespanych nocy? Czy też może zdrowie i jakość wyhodowanych psów to dla Ciebie sprawa drugorzędna?
Ps. My nie mamy czasem do czynienia z Trolem? Cieżko mi uwierzyć że ona pisze poważnie.

Link to comment
Share on other sites

Oto mi chodzi, kochamy psy ichcemy mieć hodowlę tylko na to trzeba mieć czas, dlatego moi rodzice by musieli iść na emeryturę bo długo pracują, a ja chodze do szkoły, ale jak pujdą na emeryturę to z kątś trzeba wziąć pieniądze, więc to by było przy okazji.
Reyes dla mnie to pasja i napewno dobro szczeniąt nie jest drugorzędna, ale rodzice kazali zapytać bo od tego zalerzy czy hodowla będzie czy nie to pytam, nie czepiajcie się już mnie, uwierzcie gdybym mogła sama decydować o hodowli to o to czy na niej zarobię pytała bym na samym końcy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Iga23']Oto mi chodzi, kochamy psy ichcemy mieć hodowlę tylko na to trzeba mieć czas, dlatego moi rodzice by musieli iść na emeryturę bo długo pracują, a ja chodze do szkoły, ale jak pujdą na emeryturę to z kątś trzeba wziąć pieniądze, więc to by było przy okazji.[/quote]
Weś sobie kota z Azylu i kochaj.
Moja odpowiedz - wy za to nie wyżyjecie to musi być coś więcej niż 3 wystawy i mądry pomysł na złotą jesie[B]ń. [/B]

Link to comment
Share on other sites

Z hodowli nie daje się żyć. To pasja i zamiłowanie do zwierząt. Hodowla to ciągłe koszty. Większość ludzi pewnie tak jak ja nie kupi dla siebie czegoś tylko zapisuje na kolejną wystawę :evil_lol:. Hodowla to min dbanie o przyszłość rasy. Ostatnio coraz częściej widzi się psy które nie wnoszą nic do hodowli bo hodowcy kryją byle czym aby tylko szczenięta były i to jest bardzo złe.

Link to comment
Share on other sites

Iga moim zdaniem skonczy z tymi pytanami bo sa strasze a czytanie Twoich wypowedzi jest szokujace.jesli chodzi o to ze rodzice kazali Ci sie zapytac czy z tego beda pienadze to nisety Psy i ich hodowla oraz wystawa to wiela pracy i pienedzy nie ma z tego kasy ale jest przyjemnosc i czas spedzony z tymi kochanymi czworonogami. A prowadzic hodowle dla kasy to jest tragedia jesli kasa sie liczy to najlepiej nie zakladaj zadnej hodowli bo w tym wszystkim nie o to chodzi.Ucz sie niech Twoi rodzcie pracuja a nie zajmuj sie zkldaniem hodowli bo z takim podejsciem to nic z tego nie wyjdze tylko same tragedie moga sie dziac.niestety taka jest prada.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest moje podejście to tylko pytanie, dobra koniec. mi wystarczy powiedzieć że na tym się nie zarabia, i jerzeli masz zakładać hodowlę dla pieniędzy to tego nie rób, a nie zaras denerwować. Ide pa.

Link to comment
Share on other sites

Takie tematy wywoluja u mnie rozmyslanie nad ludzka glupota i tym, jacy jestesmy materialni. Jesli tak bardzo zalezy wam na zyskach to nie bedziecie wydawac kasy na wystawy, na dobre karmy, na wspanialego reproduktora... a wiec nei bedziecie miec zdrowych, dobrze odchowanych szczeniat, bo kazdego grosza bedziecie zalowac. takie jest moje wrazenie po przeczytaniu tego ironicznie smiesznego tematu. Aha, jakiego masz psa, czyzby goldena, labka lub yorka?

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='YaBear-CubCammy']Takie tematy wywoluja u mnie rozmyslanie nad ludzka glupota i tym, jacy jestesmy materialni. Jesli tak bardzo zalezy wam na zyskach to nie bedziecie wydawac kasy na wystawy, na dobre karmy, na wspanialego reproduktora... a wiec nei bedziecie miec zdrowych, dobrze odchowanych szczeniat, bo kazdego grosza bedziecie zalowac. takie jest moje wrazenie po przeczytaniu tego ironicznie smiesznego tematu. Aha, jakiego masz psa, czyzby goldena, labka lub yorka?[/quote]
Podpisuje się pod tym !

Link to comment
Share on other sites

saskja- szanujemy twoja wypowiedz,a le mysle, ze przedstawianie jakich kolwiek plusow dotyczacych zarabiania na hodowli jest rzecza zla i nie warto o tym pisac, lepiej zatrzymac to dla siebie i nie nakrecac mysli innych, bo moga sobie pomyslec, ze oni zarobia szybciej itp, wiec pamietaj o tym na przyszlosc;)

Link to comment
Share on other sites

Wruciłam, napisałam że odchodzę, bo mnie poniosło. W między czasie przemyślałam to co powiedzieliście. I chciałam was Przeprosić, przyznaje macie rację. Nie zakładam hodowli, i nie założę a szczegulnie dlatego, że chce na tym zarobić, zawsze pragnełam miec wspaniałą hodowlę z najlepszymi sukami i reproduktorami, nawet kiedyś kupiłam sobię gre Petż (Dogz) gdzie hoduje się psy, wiem że to nie to samo ale byłam mała i wtedy mi to wystaczało, dbałam o komputerowe pieski wystawiałam itp. :) Ale to stare dzieje i teraz wiem że opieka nad prawdziwymi psami to dużo większy obowiązek niż gra. Więc jeszcze raz Przepraszam, poprostu tak byłam zapatrzona w moją pasję, że jak rodzice mi powiedzieli że możemy mieć chodowlę jerzeli się na niej zarobi to bez pomyślenia chciałam za wszelką cenę ją mieć. Dzięki wam zrozumiałam, że nie o tym marzyłam, i że to nie tak powinno wyglądać. Rozmawiałam z rodzicami, powiedziałam im, że to zły pomysł, powiedziałam im wszysto to co wy mi i doszliśmy do wniosku, ze hodowli nie będzie, najwyrzej że rodzice będą mieli więcej czasu tak żebyśmy mogli hodowlę założyć dla przyjemności a nie dla pieniędzy. Więc chciałam wam po pierwsze podziękować za wytłumaczenie mi tego, bo gdyby nie wy to bym nie spełniła marzenia tylko jakiś jej szkic albo coś innego, poprostu to nie było by to czego pragnę, po drugie chciała bym was przeprosić wszystkich, za głupie pytania, za naskoczenie i w ogóle za wszysto, więc jeżeli kogokolwiek uraziłam to Przepraszam. I chciała bym was prosić, żebyście mnie nie oceniali, ja taka nie jestem poprostu ambicje wzieły górę nad rozumem każdemu się czasem zdarza, więc dajcie mi jeszcze jedną szansę i wykasujcie ten głupi temat.

Link to comment
Share on other sites

Ala, przeczytaj uważnie moją wypowiedź - czy to była zachęta?!!! Napisałam: "nie ma mowy, aby dało się wyżyć". Napisałam "dokłada się". Na hodowlę z renomą, działającą od 20 lat, to chyba rodzice Igi już wielkich szans nie mają, co? Na emeryturze to dość późno, by zacząć taką hodowlę. ;)
Nie mam pojęcia, jak mogłaś zrozumieć to, co napisałam, dokładnie na odwrót! Ja jeszcze nic dzisiaj nie piłam. A Ty? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...