Jump to content
Dogomania

Witaminy... praca zbiorowa!


sh_maniak

Recommended Posts

Chciałabym się dowiedziec jakie witaminy ( nazwy produktu i firma, która je produkuje) polecacie najbardziej, jakie macie wypróbowane specyfiki?

Chciałabym w tym topiku zebrać wszystkie cenne rady odnośnie witamin dla szczeniąt, suk ciężarnych, seniorów, psów o zwiększonej aktywności i o normalnej aktywości; ogólnie wszystko o witaminach wspomagających organizm piesków i ich okrywę włosową itd.

Podzielcie się swoim doświadczeniem! Zapraszam!

Link to comment
Share on other sites

A ja nie podaję ŻADNYCH witamin :D

Karmię wszystkie psy (suki, reproduktory i szczenięta) kompletną karmą z tzw. górnej półki.

Szczenięta mam zdrowe i dorodne. Wyrastają z nich piękne równie zdrowe psiaki. Nabywcom zakazuję podawania witamin.

Link to comment
Share on other sites

A ja nie podaję ŻADNYCH witamin :D

Karmię wszystkie psy (suki, reproduktory i szczenięta) kompletną karmą z tzw. górnej półki.

Szczenięta mam zdrowe i dorodne. Wyrastają z nich piękne równie zdrowe psiaki. Nabywcom zakazuję podawania witamin.

Własnie Carie masz rację, a jak ktoś karmi domowym jedzonkiem?

Sh a jaka masz pewność, że przyszły właściciel szczenięcia od ciebie też będzie karmił go karmą z tzw. górnej półki?

Ja bym nie umiała moim psą podawać tylko chrupek, moje kochane drapieżniki :evil: kochaja mięsko i ryby, a sucha karma stoi w misce cały czas. Witaminy oczywiscie też dostają.

Dobrze wróćmy do topiku, czy ktos jeszcze zna jakieś witaminki godne polecenia! :D

Link to comment
Share on other sites

Gwarancję mam taką, że sama im tę karmę dostarczam i mam stały kontakt z właścicielami szczeniąt. Wszelkie zmiany w żywieniu zawsze konsultują ze mną. Jeżeli zmieniają rodzaj karmy lub karmią naturalnie to również otrzymują wskazówki jakie stosować "witaminy".

Kiedyś, co prawda lata temu, karmiłam gotowanym żarełkiem i stosowałam "ROBORAN H" dla mięsożernych zwierząt futerkowych (produkt czeski) w okresie wymiany włosa. A w okresie wzrostu "GELACAN baby" (również czeski; jest cała linia tych preparatów , obecnie dostępny już w Polsce) czyli zestaw mączki kostnej z witaminami dla szczeniąt.

Oba preparaty działały chyba dość dobrze, bo psy wyglądały po nich doskonale.

Kiedy mając już 3 psy przeszłam na karmę gotową to jeszcze od czasu do czasu robiłam psom kurację algami firmy Baephar . Ale wtedy karmiłam K-9, Chekopee albo Akaną.

Odkąd jestem "wyznawcą" Eukanuby 8) niczego nie dodaję.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Na piękną sierść polecam "flawitol z flawonoidami z winogron" (laboratorium dr Seidla) na opakowaniu pisze że preparat zalecany dla psów dorosłych z problemami skórnymi jednak gdy się wczytacie dokładniej także dla psów wystawowych. Cena około 15 zł za 400g. Wydajny i naprawdę działa mój haszczak leni się o połowę krócej i szybciej mogę odpocząć od odkurzacza :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...