Jump to content
Dogomania

Mały mamisynek


Alice89

Recommended Posts

Cześć, od wczoraj mam trzymiesięcznego szczeniaka bolończyka :) Niestety mały jest bardzo "przyklejony" do ludzi, cały czas musi za kimś chodzić, nie potrafi zając się sobą. Tak jak w dzień można wytrzymać i starać się go ignorować, jeśli nie mamy ochoty na zabawy/branie go na ręce, tak w nocy problem robi się nieco większy;) Udało mi się przekonać go do zaśnięcia na własnym posłaniu, tylko dlatego, że odeszłam od niego jak już spał. Niestety w nocy obudził mnie piszczeniem i próbą wdrapania się na łóżko. Próbowałam wszystkiego i niestety skończyło się na tym, że pies zasnął pod łóżkiem, ale musiałam mieć spuszczoną rękę. Przy następnym przebudzeniu przesunęłam mu posłanie pod moje łóżko, bo sama ręka i podłoga nie wystarczały... . O wchodzeniu do łózka oczywiście nie ma mowy, ale czy sama zmiana miejsca posłania to nie za duże ustępstwo w stronę psa? Jak go "odkleić" od ludzi? Czy to normalne i akceptować to, że w tym wieku musi tak być, czy może reagować bardziej stanowczo? Aż boję się pomyśleć co będzie jak będzie musiał zostać sam w domu...

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.silva-lupus.pl/a,70,zwykly-niezwykly-przyjaciel-ksiazka-juz-dostepna.html[/URL]

Przeczytaj i zrozumiesz dlaczego taki maluszek pragnie kontaktu z człowiekiem.
Dowiesz się także jak przebrnąć przez szczenięctwo,wymianę zębów,jak nauczać zostawania,itd.

Link to comment
Share on other sites

Szczenię masz dwie doby, zostało zabrane od mamy i z otoczenia, które zna, trafiło w obce miejsce. Ono nie ma wbudowanej opcji "natychmiastowa adaptacja", musisz mu pomóc, musisz nauczyć je wraz ze wszystkimi domownikami pewnych oczekiwanych zachowań. Polecam za14ruda książki Zofii Mrzewińskiej, z nich nauczysz się, jak pokazać psu odpowiednie polecenia, jak je utrwalać, jak budować z psem zdrową więź.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...