Jump to content
Dogomania

olkuskie psiaki potrzebują pomocy -DT, DS, ogłoszenia, sterylki! Pomozecie?


temikotka

Recommended Posts

Wizytowałam nowo otwarte schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu. Schronisko spełnia wszystkie warunki z rozporządzenia MRiRW. w sprawie dla prowadzenia schronisk. Administrator schroniska spółka  JUKO, jest otwarta na każdą współprace, w szczególności osoby które mogą przychodzić regularnie do schroniska, robić zdjęcia i ogłaszać psy na portalach, założyć wydarzenie na fb pt. schronisko "Rafik" Bolesław, na tej samej zasadzie jak zaczęło działać schronisko w Zawiercie. Przy dobrej organizacji, można wstawiać codziennie każdego psa który wejdzie do schroniska. FB to wielka siła, dzięki fb psy mają szansę powrotu do właściciela. Po przebytej kwarantannie, psy są czipowane sterylizowane/kastrowane, co nie znaczy że już mogą być zamówione, dla nowego właściciela. Wszyscy wiemy że nawet gdyby w schronisku były złote klatki, to psy potrzebują kontaktu z człowiekiem. Pies to stworzenie jednego pana/i. Pomóżmy wspólnie powrócić im do domów. Na chwilę obecną psów jest kilkanaście, wśród nich są dwa szczeniaki w jednym kojcu wewnętrznym i 3 młodsze szczeniaki w drugim kojcu wewnętrznym, bardzo płaczą. Kto pomoże je ogłaszać lub nawet dać im DT.  Nawet dobre schronisko nie jest dobrym miejscem dla tych maluchów.

Link to comment
Share on other sites

 

Wizytowałam nowo otwarte schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu. Schronisko spełnia wszystkie warunki z rozporządzenia MRiRW. w sprawie dla prowadzenia schronisk. Administrator schroniska spółka  JUKO, jest otwarta na każdą współprace, w szczególności osoby które mogą przychodzić regularnie do schroniska, robić zdjęcia i ogłaszać psy na portalach, założyć wydarzenie na fb pt. schronisko "Rafik" Bolesław, na tej samej zasadzie jak zaczęło działać schronisko w Zawiercie. Przy dobrej organizacji, można wstawiać codziennie każdego psa który wejdzie do schroniska. FB to wielka siła, dzięki fb psy mają szansę powrotu do właściciela. Po przebytej kwarantannie, psy są czipowane sterylizowane/kastrowane, co nie znaczy że już mogą być zamówione, dla nowego właściciela. Wszyscy wiemy że nawet gdyby w schronisku były złote klatki, to psy potrzebują kontaktu z człowiekiem. Pies to stworzenie jednego pana/i. Pomóżmy wspólnie powrócić im do domów. Na chwilę obecną psów jest kilkanaście, wśród nich są dwa szczeniaki w jednym kojcu wewnętrznym i 3 młodsze szczeniaki w drugim kojcu wewnętrznym, bardzo płaczą. Kto pomoże je ogłaszać lub nawet dać im DT.  Nawet dobre schronisko nie jest dobrym miejscem dla tych maluchów.


Czyli na tą chwilę cud, miód i orzeszki. Bardzo bym chciała aby tak już zostało, jednak jestem realistką i myślę, że w niedługim czasie zrobi się tam to, co w Ol.
Aby wygrać przetarg na wyłapywanie psów w woj. świętokrzyskim, zaproponowali stawkę 1000 zł. Będą musieli oszczędzać, bo to niedużo.
Idę na fb zobaczyć.
Link to comment
Share on other sites

 
Czyli na tą chwilę cud, miód i orzeszki. Bardzo bym chciała aby tak już zostało, jednak jestem realistką i myślę, że w niedługim czasie zrobi się tam to, co w Ol.
Aby wygrać przetarg na wyłapywanie psów w woj. świętokrzyskim, zaproponowali stawkę 1000 zł. Będą musieli oszczędzać, bo to niedużo.
Idę na fb zobaczyć.

ja też jestem realistką,  i skoro swoimi działaniami doprowadziłam wspólnie z osobami które mi w tym pomagały, wspierały to dziś dalej się nie poddaje. Narzekaniem niczego się nie osiągnie, ale ciężką pracą, wytrwałością, dążeniem do dalszej pomocy zwierzętom, egzekwowaniem prawa ale już tym razem od innych, od tych do których ta opieka należy. Zgodnie z uoz, opieka nad zwierzętami należy do gmin, schronisko jest tylko pośrednikiem w sprawowaniu przejściowej opieki. Odpowiedzialność z gmin nad opieką kończy się w momencie znalezienia nowego opiekuna lub śmierci zwierzęcia. Daj proszę linka do fb.

Link to comment
Share on other sites

Cieszy że powstały nowe schroniska. O Chełmku też słyszałam pozytywną opinię, może uda mi się podjechać i obejrzeć na własne oczy. W Zawierciu też mamy nowe schronisko, którego wydarzenia na fb obsługują dziewczyny znające tematykę zwierząt, jest piękny duży wybieg. W ubiegłą niedziele zgłosiło się 50 chętnych wolontariuszy. Marzeniem jest żeby do każdego z tych schronisk, zgłaszali się wolontariusze do pomocy. Siła fb wiemy że jest ogromna, ogłaszaniem zwierząt na różnych portalach nie dopuścimy do przepełnienia w schroniskach. Liczę na waszą pomoc, a ja będę próbować w przekonywaniu gmin do ogłoszeń na własnych stronach internetowych założenia zakładek o znalezionych zwierzętach na ich terenach.

Link to comment
Share on other sites

W schronisku w Bolesławiu gabinet weterynaryjny nie ma śladu szafki na narzędzia, lekarstwa, środki farmakologiczne, czy stołu, na którym opatrywane byłyby zwierzęta.
Zapytałam czy to gabinet, czy garderoba lekarza. Dostałam odpowiedź, że to już nieaktualne zdjęcie, że teraz jest wszystko. Ale zdjęcie "garderoby", zamiast gabinetu, nadal jest na stronie schroniska.
W jednym ze schronisk widziałam piękne pomieszczenie dla kotów. Problem w tym, że ani śladu kociej łapki, ani kociego włoska nie było. Ale pomieszczenie było. Gdyby ktoś pytał o takowe.
Ładne pomieszczenia to nie wszystko. Obsługa schroniska musi mieć serce do zwierząt. W serce u pały nigdy nie uwierzę.

Link to comment
Share on other sites

W schronisku w Bolesławiu gabinet weterynaryjny nie ma śladu szafki na narzędzia, lekarstwa, środki farmakologiczne, czy stołu, na którym opatrywane byłyby zwierzęta.
Zapytałam czy to gabinet, czy garderoba lekarza. Dostałam odpowiedź, że to już nieaktualne zdjęcie, że teraz jest wszystko. Ale zdjęcie "garderoby", zamiast gabinetu, nadal jest na stronie schroniska.
W jednym ze schronisk widziałam piękne pomieszczenie dla kotów. Problem w tym, że ani śladu kociej łapki, ani kociego włoska nie było. Ale pomieszczenie było. Gdyby ktoś pytał o takowe.
Ładne pomieszczenia to nie wszystko. Obsługa schroniska musi mieć serce do zwierząt. W serce u pały nigdy nie uwierzę.

Po pierwsze gabinet wet. jest z prawdziwego zdarzenia, stół do zabiegów,  stół fryzjerski z smyczą, i jak wyłapią psiaka z dredami, choć można będzie wyciąć mu dredy, może w niedalekiej przyszłości znajdzie się osoba chętna która podjedzie i obetnie psa w miarę fachowo. Lampa p/w bakteryjna, szafka na narzędzia weterynaryjne. Wszystko jest systematyczne dokupywane. Dziś wożą psy na sterylki i kastracje do Bukowna, do weta z którym mają podpisaną umowę. Też widziałam na własne oczy kilka psów już po zabiegach sterylizacji/kastracji, w kubraczkach i kołnierzach. Czy Ty uważasz elik że dla tych ludzi doba jest dłuższa niż dla Ciebie? Czyżbyś nie wiedziała co to jest przeprowadzka,dokupywanie potrzebnych akcesoriów? Dawno to było jak się przeprowadzałaś. W/g Ciebie ważniejsza jest zmiana zdjęcia na stronie aniżeli sprawy do załatwienia z opieką nad zwierzętami? Zakup np. parnika do gotowania ciepłej karmy, bo miejsce już jest przygotowane, zakup i podpisanie umów na odpady, na które również musi być zezwolenie PLW. Albo czytasz tylko to co chcesz, lub chodzi Ci o zadymę i Twoją rację. Schronisko prowadzi spółka JUKO, a nie Pałka. Zdaje się że niepotrzebnie zaczęłam wogóle cokolwiek pisać o tym schronisku, jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził. Na tym kończę moje wywody, i dalszy ciąg dyskusji. Odebrałam te wpisy że nie ma sensu prowadzić dalszej dyskusji bo ja proszę o ogłaszanie psów, ale tym tematem nikt nie jest zinteresowany. Aniu jeśli chcesz pytać o więcej szczegółw dotyczących pomocy zwierzętom to proszę napisz do mnie maila.

Link to comment
Share on other sites

Ada-jeje, a czy "przechowalnie" tez kontrolujecie? Bo niejaka spółka "Eskalibur" wygryzła z lokalnej działalności hyclowskiej weta w naszych okolicach, nie wpuszcza ludzi szukających zaginionego psa na swój teren, na stronie internetowej ni słowa o tym że trudnią się hyclowstwem... w Andrychowie wyrasta "młodszy model" olkuskiego Mordoru?...

 

http://www.boz.org.pl/monitor/nr=754;f=V_PDM

Co do wolontariatu - oby nie było jak w Bielsku, że tylko 30 osób może wejść na teren, plus całkiem zlikwidowało kierownictwo "długie" spacery. Tylko na łączkę obok, (teren wysypiska) pół godziny i powrót do kojca...

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze gabinet wet. jest z prawdziwego zdarzenia, stół do zabiegów, stół fryzjerski z smyczą, i jak wyłapią psiaka z dredami, choć można będzie wyciąć mu dredy, może w niedalekiej przyszłości znajdzie się osoba chętna która podjedzie i obetnie psa w miarę fachowo. Lampa p/w bakteryjna, szafka na narzędzia weterynaryjne. Wszystko jest systematyczne dokupywane. Dziś wożą psy na sterylki i kastracje do Bukowna, do weta z którym mają podpisaną umowę. Też widziałam na własne oczy kilka psów już po zabiegach sterylizacji/kastracji, w kubraczkach i kołnierzach. Czy Ty uważasz elik że dla tych ludzi doba jest dłuższa niż dla Ciebie? Czyżbyś nie wiedziała co to jest przeprowadzka,dokupywanie potrzebnych akcesoriów? Dawno to było jak się przeprowadzałaś. W/g Ciebie ważniejsza jest zmiana zdjęcia na stronie aniżeli sprawy do załatwienia z opieką nad zwierzętami? Zakup np. parnika do gotowania ciepłej karmy, bo miejsce już jest przygotowane, zakup i podpisanie umów na odpady, na które również musi być zezwolenie PLW. Albo czytasz tylko to co chcesz, lub chodzi Ci o zadymę i Twoją rację. Schronisko prowadzi spółka JUKO, a nie Pałka. Zdaje się że niepotrzebnie zaczęłam wogóle cokolwiek pisać o tym schronisku, jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził. Na tym kończę moje wywody, i dalszy ciąg dyskusji. Odebrałam te wpisy że nie ma sensu prowadzić dalszej dyskusji bo ja proszę o ogłaszanie psów, ale tym tematem nikt nie jest zinteresowany. Aniu jeśli chcesz pytać o więcej szczegółw dotyczących pomocy zwierzętom to proszę napisz do mnie maila.

No tak, skoro Adajeje skontrolowała schronisko, to przecież musi tam być dobrze.
Nie zamierzam dyskutować, bo to jakby z koniem się kopać. Za delikatna jestem na takie pieszczoty.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ada-jeje, a czy "przechowalnie" tez kontrolujecie? Bo niejaka spółka "Eskalibur" wygryzła z lokalnej działalności hyclowskiej weta w naszych okolicach, nie wpuszcza ludzi szukających zaginionego psa na swój teren, na stronie internetowej ni słowa o tym że trudnią się hyclowstwem... w Andrychowie wyrasta "młodszy model" olkuskiego Mordoru?...

 

http://www.boz.org.pl/monitor/nr=754;f=V_PDM

Co do wolontariatu - oby nie było jak w Bielsku, że tylko 30 osób może wejść na teren, plus całkiem zlikwidowało kierownictwo "długie" spacery. Tylko na łączkę obok, (teren wysypiska) pół godziny i powrót do kojca...

Nie ogarniam wszystkiego, wiem o wielu sprawach dlatego nie udzielam się na dogo, wole ten czas wykorzystać na zadawanie pytań w gminach na rozliczaniu ich, na tapecie w tej chwili Bochnia Miasto, i Bochnia gmina, gdzie w roku 2013 pod igłe poszlo 100 zwierząt, Kolejna gmina to Wolbrom. Jeśli chodzi o wolo to nie każdy może zostać wolo, mamy przykład w JZ gdzie jest nasz pełnomocnik i koordynator ile przewinęło sie juz wolo. Zbyt często wolo nie stosuje się do regulaminu który podpisuje. JZ nie jest jedynym takim miejscem, mialam kontakty z osobami ktore zakladaly wolo w innych schroniskach. Jeśli chodzi o wybieg w Bolesławiu to na dzień dzisiejszy to tylko ten mały placyk pomiędzy kojcami, teren pod wybieg jest zaplanowany w drugiej cześci schroniska ktory jeszcze nie jest ogrodzony. Mają wykorzytane dopiero połowe terenu. Nie naraz Kraków wybudowano.

Link to comment
Share on other sites

No tak, skoro Adajeje skontrolowała schronisko, to przecież musi tam być dobrze.
Nie zamierzam dyskutować, bo to jakby z koniem się kopać. Za delikatna jestem na takie pieszczoty.

vice wersa, lepsze warunki sa w chlewie u Betkak, tam Ci nic nie przeszkadza, ful wypas

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś z Was zna losy suni Yoko(Oskarki), była z tego co wyczytałam u Beaty w Kazimierzy w hotelu, było nawet wydarzenie na FB?
Czy ona jest jeszcze do adopcji?

Jeśli była u Beaty w Kazimierzy, to Jej zapytaj. Chyba będzie najlepiej zorientowana.
Link to comment
Share on other sites

Oj, oj, oj dziewczynki bądźcie grzeczne.

Dzwoniłam dzisiaj rano do Marty. Niestety, adopcje stoją :( mimo wyróżnionych ogłoszeń. Jak się skończą wykupię nowe pakiety. Może też uda się Marcie porobić nowe zdjęcia? Może to pomoże?
Nienawidzę takiego zastoju :( Podcina mi skrzydła i zapał do działania.

Link to comment
Share on other sites

Oj, oj, oj dziewczynki bądźcie grzeczne.

Dzwoniłam dzisiaj rano do Marty. Niestety, adopcje stoją :( mimo wyróżnionych ogłoszeń. Jak się skończą wykupię nowe pakiety. Może też uda się Marcie porobić nowe zdjęcia? Może to pomoże?
Nienawidzę takiego zastoju :( Podcina mi skrzydła i zapał do działania.

Aniu a czy miedzy innymi nie mozna by oglaszc tez tych psów na fb? Popularnośc i sila fb, jest ogromna, duza liczba psow znajduje wlasnie domy dzieki akcji na fb.

Link to comment
Share on other sites

Aniu a czy miedzy innymi nie mozna by oglaszc tez tych psów na fb? Popularnośc i sila fb, jest ogromna, duza liczba psow znajduje wlasnie domy dzieki akcji na fb.


Z pewnością masz rację, fb to potęga, ale ja mocno nie fb-ukowa jestem :( A druga rzecz, to czas, którego ja mam coraz mniej. Tam trzeba cały czas być, aby przyniosło to pożądany skutek. Przynajmniej tak słyszam.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...