Jump to content
Dogomania

Zerwane więzadło kolanowe, a ruch u AST?


Patka

Recommended Posts

Dawno nie zaglądałam świat wygląda różowo dla nas Lilit nie cierpi, biega pod nadzorem, bawi się z psami chodź cały czas mam stracha jak się za bardzo rozbryka :o

ale jakoś idzie do przodu oby chociaż w implancie jest luz, ale staram sie o tym nie myśleć , cieszymy sie zdrowiem suczki, która odmłodniała (zrzuciła 3 kg) i wszyscy sie pytają ile ma ten szczeniaczek :D

pozdrawiam i jestem ciekawa ujak tam Wasze psiaki mam nadzieje że wszystko jak najbardziej OK

Wesołych Świąt

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 474
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja Dumka cały czas ma kłopoty. Okresowo zdarzają się jej kulawizny na operowana łapę. Doktorek z Olsztyna tak jak ja przypuszcza, że to efekt reakcji odrzuceniowej na nici. Ale niestety nie można ich wyjąć. Boję sie jej wypuszczać luzem. Czasem robię to na spacerze gdy mam pewność, że nie na w pobliżu psów i innych gwałtownych podniet. Jednak na podwórku nie pozwalam jej biegać z innymi psami.

Życzenia Wesołoch Świąt dla Was wszystkich i dużo zdrowego ruchu dla naszych psich pociech.

Link to comment
Share on other sites

Kati co Wy razem robicie że on się tak nadwyręża - biegacie kilometry czy co? :D

mam nadzieję ze szybko mina wszystkie dolegliwości może kum mu wyciąg z chrząstki rekina na takie rzeczy świetnie działa...

Świąteczne pozdrowienia :wink:

My nic takiego nie robimy. :angel: Raptus tylko biega za piłką, ale to nie moja wina, że on na widok piłki warjuje. :evilbat:

W naszym przypadku znakomicie sprawdza się arthroflex. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kati U Lilit tez działał arthroflex, jednak zmiany w kolanie pogłębiały się niestety, mam nadzieję że Raptus tego uniknie. Jednak odradziam bieganie za piłką nam wet zakazał bo za duże obciązenia na staw :D

bieganie pod górke lepiej służy nam :wink:

Pozdrawiam Świątecznie Ciebie i Raptusa trzymajcie się zdrowo :D

Link to comment
Share on other sites

Kati ja Cie rozumiem bardzo dobrze tez musiałam Lilith odstwic ciągnięcie aportu i bieganie za jej ulubionymi wielkimi badylami :wink: wymyslamy inne rozrywki :)

Jednak ja wolę mieć zdrowego i troszkę znudzonego psa niz widzeć jak nie może sie samodzielnie podnieść z miejsca, albo znów ja narażać na operację!

Mówie oczywiście o swoim psie, a każdy wlaściciel ma Swoje zdanie i robi co mu sie podoba :wink:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witajcie,
nie wiem czy ktos jeszcze odwiedza ten post ale licze ze ktos na niego w koncu trafi:)
Tydzien temu wzielam ze schroniska suczke, ktora lekko kulala. Uspokajali mie jednak ze to tylko stluczenie i ze samo przejdzie. Dla pewnosci jednak poszlam do weterynarza- chirurga, (studiuje weterynarie wiec od razu wiedzialam do kogo pojsc) i jednoznacznie stwierdzil zerwanie wiezadla krzyzowego przedniego. Operacje zaplanowalismy za 3 dni... Wszytsko odbylo sie bez komplikacji, zwyrodnienia w stewie jeszcze nie bylo, jedynie stan zapalny. Wrocilam z sunia do domu. Dostala oczywiscie leki przeciwbolowe ale tylko w pierszy dzien. Dzisiaj jest 4 dzien po zabiegu, jednak martwi mnie jej brak apetytu i dosc wysoka temperatura - 40 stopni. ekarz kazal jej podac pyralgine w czopkach i mierzyc temperature. Martwie sie jednak czy to normalne... Na dworze zachowuje sie nawet normalnie, nozke ma w gipsie wiec skacze na 3. Ale w domu lezy caly czas. Pije wode jednak nie chce jesc. Napiszcie prosze jak zachwoywaly sie wasze psy po takiem zaniegu!

Link to comment
Share on other sites

[b]cedra [/b] mam nadzieję ,że do dnia dzisiejszego z pieskiem jest już lepiej. Nie ma juz gorączki.

Moja tez miała gorączkę , ja wyegzekwowałam jednak leki przeciwzapalne i przeciwbulowe od swojego weta. Ze stawiem kolanowym jeździłam do Wrocławia , gdzie miała robiona punkcję kolana 4 razy przez 4 tygodnie . Dostawała zastrzyki do stawu kolanowego . Oprócz tego mi zaproponowano robienie zimnych okładów na staw .

Trzymam kciuki za rehabilitacje , która nie stety jest dość długa .

Wika

Link to comment
Share on other sites

Goraczka utrzymywala sie przez 5 dni od zabiegu wiec podjelismy decyzje o zdjeciu opatrunku. Okazalo sie ze z rany jest wysiek i tydzien chodzila suczka bez gipsu. Od piatku ma jednak nowy, teraz jest wszytsko ok. Jeszcze 8 dni gipsu i zaczynamy rehabilitacje... Troche nas to przeraza ale bedzie dobrze:))) A jak sie czuje wasz piesek po operacji? Dawno to byo?

Link to comment
Share on other sites

Cedra jestem zdziwona gipsem (na tym topicu tylko jeden pies go miał -inna technika) przy tym zapaleniu że z powrotem założono?? trzeba przeciez jak najszybciej "uruchamiać" konczynę i nowe więzadło (inna technika)
Lilith jest juz 1 i 4 miesiące po :) czyje sie dobrze w galerii bullowatych są jej obecne foty :) w stawie jest troche luzu ale wiedzielismy, że implant to ryzyko - bardzo aktywny pies u nas nie odradzano ze względu na małe szanse. Lilith zyje bez bólu jest szczęsliwa nadal pasiemy ja z przerwami glukozaminą teraz znaleźlismy podobno rewleacyjny preparat Traumeel S + Iskial :)
Trzymam kciuki za was i psinkę będzie bobrze tylko pilnujcie ruchów biernych i z dala od wroga nr 1 - schodów :D
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Kora miala calkowicie zerwane wiezadlo krzyzowe przednie. Jednak dzieki szybkie interwencji nie doszlo u niej do zmian wytworczych, czyli tzw zwyrodnienia. Dzisiaj zdjelismy jej gips i podobno wszytsko wyglada bardzo dobrze. Troszke kuleje i ma opuchlizne ale to norma po zabiegu. Dostaje meloxam, arthroflex i miejscowo voltaren. Czuje sie swietnie i chetnie by poszalala a tu 2 miesiace spacerki tylko na smyczy. Z 10 dni moze juz plywac to chociaz troszke zaspokoi jej potrzeby ruchu:) Napisz prosze wiecej o swojej sunji, Jak przebiegala rehabiliacja. "Przez jaki czas nie mogla biegac ani aportowac?

Link to comment
Share on other sites

Lilith nigdy nie będzie mogła apotrowac w więzadle-implancie jest "luz". Najważniejsze jednak, że jej nie boli myslę, że u Twojej suni będzie inaczej jest lekka Lilith do tego ma beczkowate ułożenie tylnych kończyn, co nie pomaga .... 6 miechów to moim zdaniem minimum ograniczania ruchu. PŁYWANIE I ĆWICZENIA ruchy BIERNE - to podstawa rehabilitacji.
Najważniejsze że Lilith wstaje i porusza się bez bólu, a zwyrodnniałe tkaniki zostały usunięte, jednak po dłuższym wysiłku lub na zmianę pogody delikatnie utyka.
sunia także dostawała preparat z glukozaminą(500mg) Chondroityną (500mg) i MSM (250mg) o nazwie ARTHRON ORAZ PREPARAT TRAUMEEL S HOMEOPATYCZNE.
pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

Patka-ja dopiero czytam jakie mialas problemy z kochana Lilith :cry: .Traumeel S jest faktycznie rewelacyjny-ja dawalam to Dalinskiemu jak przezywalam paranoje z dysplazja i do dzis polowa wetow twierdzi ze ja ma,polowa ze nie :-? .czas pokaze :roll: juz wiem,czemu nasze spacerki nie sa mozliwe-moje glupki by ja skrzywdzily :cry: :cry: :cry: Ale moze jakis spacerek-z Lilith i ze mna sama i wika?albo odwrotnie :) Lilith ujela nasze serduszka :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

witajcie po dluzszej przerwie. Niestety powracamy ze smutna nowina, Korusia zwichnela sobie rzepke. O dziwo nie robila nic nadwyrezajacego, chodzila na smyczy a jednak nie staje juz na lapke i przeskakuje jej rzepka. We wtorek bedziemy u docenta Osinskiego, prawdopodobnie czeka ja jeszcze jedna operacja. Mam nadzieje ze nie zerwala przy okazji ponownie wiezadla krzyzowego...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wracamy wlasnie od docenta Osinskiego. Jestesmy umowieni na operacje na srode. Rokowania sa takie, ze jest szansa ze bedzie sie podpierac na tej lapie... Ale o zadnych spacerach po gorach, nawet w odleglej przyszlosci nie ma juz mowy, glownie przez wiezadlo krzyzowe:( Rzepka jest tu podobno "zabiegiem kosmetycznym" w porownaniu z rekonstrukcja wiezadla. Martwimy sie bardzo czy Korusia bedzie w ogole kiedys biegac:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...