Jump to content
Dogomania

Jak oduczyć ucieczek psa na spacerze?


kamila04112002

Recommended Posts

Witam!
Mam problem z 8 miesięcznym pieskiem. Ciągle ucieka mi na spacerach, a jak był mały już nie.
Od 4 miesiąca piesek zaczął wychodzić na luźne spacery, a 2 miesiące później zaczęłam go uczyć chodzić na smyczy. Trwało to ok. 2 tygodni. I jak się nauczył, to już tak chodził ( nauka trwała od lutego do kwietnia). Potem w maju znów były luźne spacery. No i się zaczęło. Max nie słuchał mnie, ciągle gdzieś uciekał.
Teraz są już jagody i chcę zacząć trochę zarabiać, ale nie chcę, żeby pies zostawał na łańcuchu. :placz:

Link to comment
Share on other sites

pies zawsze wybierze to, co jest atrakcyjniejsze dla niego, więc aby nie uciekał musisz być fajniejszy od całej reszty świata. baw się z nim, niech pies aportuje, niech szuka zgubionych przez Ciebie przedmiotów, ćwicz z nim posłuszeństwo, niech czas który razem spędzacie będzie dla psiaka frajdą i świetną zabawą. naucz też go komendy przywołującej, żebyś w razie czego mogła go zawołać.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mój pies także nie potrafi chodzić bez smyczy.. nawet na smyczy jest ciężko - ciągnie i nie potrafi chodzić przy nodze :/ Jak go spuszczę ze smyczy to już nie ma szans, żeby nie uciekł :( Nie wiem już jakgo nauczyć, bo ani prośba ani groźba nie działa :(

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pies ciągnie na smyczy jest skuteczna metoda ale czasochłonna niestety.
Bierzemy psa na spacer i jak tylko pies pociągnie od razu się zatrzymujemy, stoimy w miejscu bez słowa do czasu aż pies przestanie sie szarpać, ciągnąć i spokojnie stanie wtedy ruszamy do przodu. I tak za każdym razem. Niestety jest to męczące gdyż najczęściej na początku praktycznie co kor trzeba się zatrzymywać ale skuteczne. Co ważne trzeba tak postępować za każdym razem, na każdym spacerze niezależnie kto psa wyprowadza ( tzn żeby nie było opcji,ze Ty ćwiczysz z psem ale jak np mama z nim wychodzi to pies ciągnie i praca nie jest kontynuowana )

Link to comment
Share on other sites

Weż psa w pole i jak będziesz widziała ze ucieka zacznij go wołać, ruszać w inną strone, tańczyć, krzyczeć( w radosny sposób), piszczeć- robić wszystko co głupie :) i śmieszne żeby pies się tobą zainteresował.
Jeśli się boisz tak puszczać go to kup linke 15 metrową i idz w pole.
Zaopatrz się w różno smakowe smaczki i zabawki.
Ja jak przygrnełam weimara i wiedziałam ze ma duży popęd za zwierzyną kupiłam pachnące ringo. Bawiłam się z nim aż zmienił zdanie i wybrał zabawe. Nie oddala się teraz więcej niż te 20 m czy bliżej.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='Marttin86']mój jak pies myśliwski ucieka zawsze jak złapie trop - taka jego natura i nic tego nie zmieni[/QUOTE]

No chyba, że kulka w łeb za kłusowanie, mimo teoretycznych zakazów odstrzału, ustaw itd. Wtedy wszystko się zmieni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...