Jump to content
Dogomania

Yorki, koffam je!!!


Asia_14

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asia_14']Chciałabym się dowiedzieć jak najwiecej o yorkshier terrierach :-D .
A kto moze lepiej to wiedzieć niż właściciele tych oto piesków .:Dog_run:[/quote]

Witaj, poczytaj dokładnie forum - to kopalnia wiedzy:) A Ty masz yorka? czy planujesz?:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Zgadza sie :D , planuje i to nawet dwa : samiczke i samca. A co do tych postów to wiem starałam sie czytac, ale gdzieś przy 100 wymiekłam :lol: . A chciałam sie zapytac czy właśnie ,,rozmanzanie" psiakow to jest az takie straszne? Na jednym forum słyszałam że tak. Komplikacje itd.

*A co do planowania yorków to dzisiaj ide obejzec yorki, moze znajde jakiegoś :razz: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia_14']Zgadza sie :D , planuje i to nawet dwa : samiczke i samca. A co do tych postów to wiem starałam sie czytac, ale gdzieś przy 100 wymiekłam :lol: . A chciałam sie zapytac czy właśnie ,,rozmanzanie" psiakow to jest az takie straszne? Na jednym forum słyszałam że tak. Komplikacje itd.

*A co do planowania yorków to dzisiaj ide obejzec yorki, moze znajde jakiegoś :razz: .[/QUOTE]
ojej, a czemu Ty chcesz rozmnażać je?
hodowlę zakładasz?

Link to comment
Share on other sites

[B]Asia_14,[/B]
zanim zdecydujesz się na rozmnażanie, radzę ci przeczytać odpowiedni wątek. Nikt tutaj nie poprze cię w rozmnażaniu psów bez rodowodu, a nawet tych z rodowodem, które nie mają uprawnień. A zastanowiłaś się nad sytuacją w przyszłości, jeśli kupujesz psa i suczkę? Albo je wysterylizujesz, albo założysz hodowlę, albo na czas cieczki bedziesz je izolowała od siebie. Dla kogoś, kto tak naprawdę chce yorka, czytanie wątków nie jest straszne. Ja całe forum przeczytałam od deski do deski, chociaż yorka już miałam. Coś mi się stało? Trochę chęci i będzie dobrze ;) A powtarzanie ciągle tych samych odpowiedzi dla każdego jest męczące, już był temat o rozmnażaniu psów, wystarczy poszukać.

Link to comment
Share on other sites

Ale ja niechce zakładać hodowil, ja chce poprostu miec maluski, ale oczywiscie nie po to aby sobie na nie popatrzec, tylko zeby np. moje kolezanki chcialy by mniec yorki. A co do tego ze dla chcacego nic trudnego to prawda, ale ja juz dosyc wiem a to zalorzlam zeby moze pogadac o yorkach i moze dowiem sie czegos nowego :D.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia_14']Ale ja niechce zakładać hodowil, ja chce poprostu miec maluski, ale oczywiscie nie po to aby sobie na nie popatrzec, tylko zeby np. moje kolezanki chcialy by mniec yorki. A co do tego ze dla chcacego nic trudnego to prawda, ale ja juz dosyc wiem a to zalorzlam zeby moze pogadac o yorkach i moze dowiem sie czegos nowego :D.[/quote]

mało to yorków wszędzie jest? nie wiem co stoi na przeszkodzie koleżankom, mnóstwo psów czeka na właścieli. teraz zarzucę czymś w stylu naszych drogich przyjaciół z wiadomego wątku: jeśli koleżanki chcą mieć pieska, i byłby to piesek bez rodowodu, to wiele maluchów czeka na nie w schroniskach.

a dużo tematów jest "do pogadania" :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

Wiesz co - fantastycznie, ja ostatnio byłam w zabawkowym i widziałam taką śliczniusią torebkę Yorkową ?! Może się skusisz? :eviltong:
[SIZE=1]Ona ma 14 lat i chce mieć "maluski" dla koleżanek :roll: [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Wiesz niedawno byłam u weta z moja Sandrunia ,zaczełam sobie rozmawiac z lekarzem i sie dowiedziałam ze przychodzi pani która ma sunie yorka oczywiscie no i takze chciała miec młode wiec sunia została dopuszczona i w tym momencie zaczeły sie kłopoty.Suni brakuje wapna choc jest to poczatek ciazy a co bedzie jak maluszkom zaczna sie kształto wac kregosłupiki i reszta kosteczek?Juz teraz sunia dostaje paralizu z tego powodu i powinna byc dokonana aborcja niestety jej pani jest tak zaslepiona ze nie widzi zagrozenia zycia swojej pupilki.Moja Sandra nie ma rodowodu ale i rozmnazac jej nie mam zamiaru niedługo przejdzie sterylke(wiadomo aby uniknac chocby ropomacicza) wiec mocno sie zastanów czy warto tak ryzykowac dla maluszków.Wiadomo ze nawet nierodowodowe kosztuja spore pieniadze ale leczenie takze nie jest tanie i w sumie wychodzi na to ze za ta sume bys kupiła sobie nastepnego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia_14']Ale ja niechce zakładać hodowil, ja chce poprostu miec maluski, ale oczywiscie nie po to aby sobie na nie popatrzec, tylko zeby np. moje kolezanki chcialy by mniec yorki. A co do tego ze dla chcacego nic trudnego to prawda, ale ja juz dosyc wiem a to zalorzlam zeby moze pogadac o yorkach i moze dowiem sie czegos nowego :D.[/QUOTE]
Koleżanki chcą mieć yorki? Daj im adresy hodowli. Kupuj pieska dla siebie, a nie parkę, z myślą o 'maluszkach dla koleżanek'...Szczeniaki to nie takie hop-siup jak się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='hania1981']PIES TO NIE ZABAWKA!!!!!!!BIEDNE SZCZENIAKI KTORE IDA W RECE NIEODPOWIEDZALNYCH LUDZI KTORZY MYSLA ZE PSA POSADZA NA FOTELU I BEDA SIE MU PRZYGLADAC!!!!AZ MNIE CIARKI PRZESZLY!!!!!!!:mad: :mad: :mad:[/quote]
Ona nie ma o niczym pojęcia. Z nicka sądze ze ma 14 lat i bajki zmyśla.
Ona kupi "parkę" rodzeństwo i będzie co cieczkę kryła. Tylko co zrobią koleżanki jak w miocie będzie 6 szczeniąt? Przy nastepnej cieczce nastepne 6. I co wtedy zrobisz?

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, ja tez chcialabym miec w domu malutkie biegajace kluseczki :loveu: A kto o tym nie marzy? ;) Sama wiem ile to jest pracy przy maluszkach. Najbardziej mysle o Megi.. komplikacje, a nawet sam porod mnie przeraza :roll: Ale nie naskakujcie na nia tekstami "kup sobie pluszaka" bo 14 lat to juz 2 klasa gimnazjum (?). A oprocz tego jest tu nowa, moze jeszcze nie slyszala o tym, ze historyjka o jednej ciazy o suki jest nieprawda? Ja myslalam kiedys ze to prawda.. no.

Link to comment
Share on other sites

Ja Was tak proszę, wytłumaczcie spokojnie, a nie naskakujcie od razu, jakby co najmniej napisała, że ma ochotę trzymać te yorki na łańcuchu przy budzie i głodzić. Strasznie przykro czyta mi się takie wypowiedzi. Poza tym spokojnie - jeśli ma faktycznie 14 lat, to nie kupi sobie z kieszonkowego 2 psów nawet bez rodowodu (zakładając, że będą to yorki sunia najmniej 1000 piesek 800 zł i zakładając, że jej tata nie jest właścicielem 5 fabryk).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...