Jump to content
Dogomania

waga 3m szczeniaka a wielkość psa dorosłego


cynn

Recommended Posts

Witam serdecznie,

mój mały kundelek rośnie jak na drożdżach i zaczęłam się trochę obawiać, że przyjdzie dzień, w którym stanie się naprawdę dużym psem, co oczywiście nie sprawi, że oddam go do schroniska, ale trochę utrudni nam obu życie w niedużym, wynajmowanym mieszkaniu.

Zastanawiam się czy na podstawie obecnej wagi można oszacować jak duży mniej więcej psiak urośnie. Wiem, że to może nie być takie proste, bo w przypadku różnych ras jedne szczeniaki ważą mniej, a drugie więcej, choć wcale nie urosną wysokie, ale mają większą masę mięśniową, wiem też, że nawet w przypadku jednej rasy dwa szczeniaki w tym samym wieku mogą bardzo różnić się wagą, a tu nie dość, że mamy kundelka, to jeszcze nie wiem, kim był jego ojciec. Mama była pieską gdzieś tak do kolanka.

Szczenior jutro zacznie swój 13 tydzień życia, zjada około 220g suchej karmy dziennie, a obecnie waży 4,3kg - nie wygląda na przekarmionego, nawet jak ostatnio wylazł mokry z jeziora to zastanawiałam się czy nie jest trochę za chudy, ale to pewnie dlatego, że pod wpływem wody mój puchaty piesek zamienił się w wymoczka :P. Jeśli to ma znaczenie, kiedy kończył 7 tydzień życia ważył 1,8kg, więc tyje średnio 0,5kg na tydzień :)

Podobno przejawia podobieństwo do owczarka niemieckiego, ale to chyba tylko pod względem umaszczenia, wydaje mi się, że jest mniejszy niż owczarki w tym wieku, więc może jest nadzieja, że duży nie będzie. Ma dosyć duże łapy, chociaż nie wiem na ile reguła duże łapy - duży pies się sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jakoś ci to pomoże to moje psy ważyły mniej więcej : w wieku 7 tygodni prawie 8 kg i docelowo 35kg, a suka w wieku 7 tygodni 5 kg i docelowo 23 kg :) Więc twój psiak waży obecnie mniej niż moja 7 tygodniowa niewielka suczka ;) Wrzuć jakieś zdjęcia!
Czym go karmisz?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli w tym wieku waży zaledwie 4,3 kg, to docelowo będzie prawdopodobnie psem wielkości swojej matki, czyli średniakiem. Z całą pewnością duży nie będzie, więc spokojnie. Przypuszczam, że 15 kg nie przekroczy.

Mój pies mając 7 tyg. ważył dokładnie 4,6 kg, a jako 13 tyg. szczeniak już 11 kg.
Teraz, w wieku dwóch lat waży 33 kg.

Link to comment
Share on other sites

To naprawdę zależy. Moja w 8tyg ważyła 7,7 kg a teraz 19kg i więcej nie urośnie. Rosła do pół roku strasznie szybko a następnie trochę przybrała na masie w wieku 7misięcy była już rozmiarów dorosłego psa.
Duże łapy nie zawsze się sprawdzają. fieście wszyscy mówili że będzie wielka(na zasadzie wielkości ON albo coś takiego) a mierzy ok 45cm. Dalej ma grubiutkie łapki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...