Jump to content
Dogomania

Zbyt spokojna sunia w typie alaskana?


ghostrecoon11

Recommended Posts

Witam serdecznie,
od ponad miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem około 1,5 rocznej suni w typie malamuta. Sunia wcześniej mieszkała na wsi na łańcuchu pod wiatą, teraz mieszka razem z nami w mieście, jest to kochana psina otwarta i towarzyska, uwielbia się tulic i mnie pilnować choć nie tylko ze mną mieszka. Martwię się troszkę pewnymi szczegółami jej zachowania:

1. Choć potrafi zawyć tak że mam wrażenie że niebo zaraz się rozstąpi ( zrobiła tak gdy zobaczyliśmy się pierwszy raz ) oraz potrafi "rozmawiać", praktycznie wcale tego nie robi, czasem tylko szczeka gdy zobaczy coś co ją niepokoi.
2. Jej ogonek wcale nie jest w górze jak u innych, nosi go tuż ponad grzbietem, jakby ciągle się czegoś bała, swoją drogą zauważyłem że nie lubi ludzi którzy mają coś co przypomina kij.

Jest zdrowa i poświęcamy dużo czasu na łazęgi, ostatni rekord to 15 km, miała dość więc wróciliśmy autobusem. Może to u suk normalne takie spokojne zachowanie, może miesiąc to za mało by przywykła do nowego domu. Nie wiem więc pytam, może wy coś poradzicie żeby ogonek poszedł w gorę i by zaczęła "rozmawiać".

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Napisałeś że nie lubi ludzi którzy mają w ręku coś co przypomina kij,pewnie była bita,ogona nie nosi wysoko bo jest albo jest strachliwa albo nie pewna siebie,może boi się jeszcze innych ludzi,ufa tylko tobie.
Musisz dać jej trochę czasu,musi się oswoić,pokazuj jej innych ludzi którzy są miło nastawieni,niech ją głaszczą,mówią do niej niech zobaczy że jest bezpieczna i że może znów zaufać innym.
Psy tej rasy są radosne,zawsze dumnie noszą ogon ale tylko wtedy kiedy chcą pokazać jakie są piękne i dumne ( przynajmniej moja sunia tak robi,bo bez okazji nie nosi ogona wysoko,tylko luźno sobie wisi )
Moim zdaniem jest to spowodowane tym że ktoś ją wcześniej bił i źle traktował,jest w nowej sytuacji,trzeba dać jej jeszcze troszkę czasu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

O wycie się nie martw ;)
Znam malamuty co wyją tylko na ludzi z radości.
Musisz ją oswoić z kijem. Na spacerze na pewno jakiegoś znajdziesz. Jeśli ci ufa to będziesz miał łatwiej z przyzwyczajeniem jej że kij = coś dobrego.
Na spacerze gdy stoicie wyciągnij jej w delikatny sposób ogonek i nagradzaj jak będzie miała go w górze nawet kilka sekund.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...