Jump to content
Dogomania

Umaszczenie


Dzaga

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

glupoty moja panno prawisz. Suka i pies musza miec uprawnienia hodowlane zdobyte na minimum 3 wystawach, u suki minimum ocena bdb, u psa ocena doskonala. Szczeniaki dostaja metryki wszystkie w miocie chocby bylo ich 12. A wyrobienie metryczki kosztuje 22 zl ;) dla jednego szczeniaka. Polna ma racje jesli znajoma nie ma hodowli pomimo tego ze posiada psy z rodowodem to szczeniaki beda traktowane jak psy w typie rasy...Takie sa przepisy ZK.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='jovanna']glupoty moja panno prawisz. Suka i pies musza miec uprawnienia hodowlane zdobyte na minimum 3 wystawach, u suki minimum ocena bdb, u psa ocena doskonala. Szczeniaki dostaja metryki wszystkie w miocie chocby bylo ich 12. A wyrobienie metryczki kosztuje 22 zl ;) dla jednego szczeniaka. Polna ma racje jesli znajoma nie ma hodowli pomimo tego ze posiada psy z rodowodem to szczeniaki beda traktowane jak psy w typie rasy...Takie sa przepisy ZK.[/quote]

No właśnie, a jak ktoś nie ma kasy to niech nie zakłada hodowli i nie rozmnaża piesków w typie rasy :angryy:, wychodzi na to, że ta dziewczyna ma rodziców nie zgodnych ze wzorcem skoro nie jeździ na wystawy, bo spójrzmy prawdzie w oczy, można pojechać raz na jakiś czas na wystawkę po 70 zł, czy to będzie majątek, jeżeli długo by odkładała...? 3 * 70 = 210 zł, możesz zbierać na to nawet przez rok, nikt Ci nie broni... po prostu zamiast kupować sobie coś co miesiąc moglabyś odłożyć na hodowlę... takie są realia :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jovanna']a kosztow podrozy na wystawe nie doliczylas .....taki wyjazd to ze zgloszeniem ok. 150-200 zl ;)[/quote]

podliczmy koszta:

oczywiście samych 3 wystaw na ten rok (przypuśćmy okolice Katowic odl. cenowa / km 15 zł)

1/ Bytom - krajowa -maj - dojazd tramwajem+ autobus ok 10 -15 zł /2 strony z psem + zgłoszenie psa np 70 zł = 80-90 zł
2/ Kraków - międzynarodowa - czerwiec - tu już drożej - razem ze zgłoszeniem dojazd pociągiem to tak 150 zł
3 Ustroń - krajowa - lipiec - też ok 100 razem

A jak chcesz w dłuższym czasie zrobić na Śląsku - to np taka kombinacja - Kraków , Chorzów, Zabrze , Rybnik , Racibórz. Poza Krakowem to są krajówki z dojazdem komunikacją miejską (1,45 - połowka/ 2.90 cały) czyli powiedzmy z psem na wystawę dojazd 10/12 zł.

Sorry za te podliczenia - ale wiele lat jeździłam z psem - bassetką i plecaczkiem w ten sposób po wystawach. Dało się.

I nie oszukujmy się - w każdym rejonie w przeciągu pół roku/ roku da się wyjeździć 3 wystawy. Z naprawdę małym nakładem kosztów.

A , co do posiłków. U mnie najczęściej litrowa cola - 3.40 zł + np 2 bułki.

Link to comment
Share on other sites

cwaniara....mieszkasz w takim zageszczeniu miast ze tanio mozna wyjezdzic ta hodowlanke. Ja mieszkam w Bydzi i zeby zrobic hodowlanke zglosilam w swoim miescie 60zl
- w Chojnicach (ok. 80 km ok.60 zl paliwo + 65 zl i jesc = 140 zl)
- w Sopocie (ok. 200 km ze zgloszeniem 90 zl + 120 zl + jesc = ok. 250 zl )
Moglabym tez jechac
- do Poznania to ok (140 km = ok. 100 zl paliwo)
albo Torunia. Koszty rosna, prawda ?
Wiesz, kazdy mierzy swoja miara....;)
Nie mialam wcale ochoty usprawiedliwiac tych co hodowlanki nie chca zrobic tylko wyzej kolezanka napisala o kosztach nie wliczajac w to kosztow podrozy i jedzenia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maja123']czyli nawet jesli rodzice maja rodowody to szczenie nie bedzie miec[/quote]

Jesli rodzice mają rodowody, ale nie byli wystawiani i nie zdobyli uprawnień, to ich dzieci nie będą mogły mieć rodowodów.

a co do wliczania w koszty wystaw jedzenia - wydaje mi się, że jedzenie spożywa się niezależnie od tego, czy się pojechało na wystawę,czy też nie,:diabloti: natomiast przy szczeniorach oprócz metryki płaci się też m.in. za krycie i przegląd miotu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...