Jump to content
Dogomania

Agility... a co to takiego?


Robull

Czy wiesz co to jest agility?  

259 members have voted

  1. 1. Czy wiesz co to jest agility?

    • Tak - od kilku miesięcy
    • Tak - od kilku lat
    • Tak - od kilku tygodni
    • Co nieco
    • Bardzo słabo
    • Nie mam pojęcia


Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Magda,dzieki za wskazowki. Mamy klopoty z lezeniem, bo piesek lezy jak widzi u pani w rece ziarno karmy , a nie jak reka pusta :roll: walczymy z tym od okolo miesiaca moze nie codziennie, ale teraz jeszcze bardziej sie przyloze do tego.Negra jest labradorem(bardzo lasym na cokolwiek jadalnego) bez objawow dysplazji(genetycznie nie obciazona) ale jestesmy czujni. Czy zabawka musi byc "specjalna" poniewaz wiele radosci sprawia jej kijek :P ,wiec to, plus pare ziaren karmy moze wystarczy?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Robull, a co zrobić jak pies ma w nosie wszystkie smakołyki-kosteczki, orzeszki i serek, na zabawki za bardzo nie zwraca uwagi, tylko chce wracać do samochodu albo śmignąć w las? 8) Jak już ruszy w stronę przeszkody, to jest z górki, ale przed startem jest rozkojarzony. Czy wchodzi w grę przyniesienie na trening nieznośnie śmierdzących żwaczy wołowych? :D Smród jest taki, że przy odrobinie szczęścia Draka by przelazła slalom z zamkniętymi oczami ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Agility... moze to głupie ale czy mozna bawić się w to z yorkiem...?

W końcu to terier... i kiedy należy rozpocząć szkolenie?

Jak najbardziej można się w to bawić z yorkiem, tylko oczywiście trzeba dla takiego niedużego pieska ustawić przeszkody odpowiedniej wielkości. Na przykład jest jeden york trenujący w Cavano w Warszawie. Zaczynać można bardzo wcześnie, w wieku kilku miesięcy, tylko trzeba uważać żeby nie przesadzić, bo organizm takiego młodego pieska cały czas się rozwija i zbyt intensywny trening mógłby mu zaszkodzić. Ale np. slalom, nisko ustawioną kładkę czy niziutkie hopki spokojnie można trenować. W końcu trzeba przyzwyczajać pieska do przeszkód ;-) Najlepiej skontaktuj się z jakimś klubem, w którym chciałabyś trenować i tam na pewno wszystko Ci wyjaśnią. Ja już nie będę się wymądrzać, bo przecież nie jestem żadnym ekspertem 8) Ale agility polecam z całego serca, bo to naprawdę świetna sprawa :B-fly:

Link to comment
Share on other sites

NNikka pewnie że york się nadaje. Psy których nigdy by się nie posądziło o skakanie zasuwają po torze jak króliczki z bateriami Duracell. :sweetCyb: Praktycznie każdy psiak nadaje się do agility jeśli mu się to podoba i nie ma przeciwwskazań zdrowotnych :D

No może trudno mi sobie wyobrazić np. buldoga ang. skaczącego hopki ale wszystko jest możliwe :). Niektórym psiaczkom wychodzi lepiej niektórym trochę gorzej. Niektóre łapią szybko o co chodzi i dobrze się koncentrują a nad niektórymi trzeba więcej popracować. :evilbat:

Myślę że nie tylko twój yorkuś ale też i mopsiki byłyby zachwycone :D A człowiek poza świetnie spędzonym czasem z pupilem wyrabia sobie kondychę (szczególnie jak biega się z borderem :evilbat: )

Agility jest takie wciągające że potem trudno przestać :evilbat: U mnie to już prawie jak choroba bo jak widzę jakiegoś psa to zastanawiam się jakby sobie poradził na torze :o :o Może muszę zacząć brać jakieś psychotropy bo choroba postępuje :vamp: i jest bardzo zaraźliwa.

Link to comment
Share on other sites

Hihihi, Aniu, wiedziałam że prędzej czy później pojawisz się na tym topicu. Jednak nastąpiło to szybciej niż myślałam :evilbat: :laola:

Całkowicie zgadzam się z tym, że jest to choroba zaraźliwa i nieuleczalna. Jeszcze dobrze nie nauczyłyśmy się współpracować z moją Najukochańszą Sierścią, a już kombinuję jak by tu mojemu chłopakowi podkraść jego szczeniaczka ONa, bo na pewno dałoby się z niego coś wykrzesać 8) Jakby ktoś z okolic Mokotowa miał wolnego psa, to jestem chętna. Zapłacę... :P

Link to comment
Share on other sites

Jesli masz jakieś pytanie związne z agility, to bardzo proszę o zadanie go tutaj, a na pewno nie zostanie bez odpowiedzi.

To ja mam pytanie: gdzie na Śląsku można uprawiać agility? Szukam i szukam i chyba NIGDZIE?

Najbliższa możliwość to chyba Kraków. A piszecie, że ośrodki powstają jak grzyby po deszczu. To ja chcę znaleźć chociaż jednego takiego grzyba dla mojej suczki. Ale nie 100 km od domu.

Link to comment
Share on other sites

Jakaranda w Katowicach jest ośrodek szkolenia, agility też pewnie mają. Mają też filie w Gliwicach i Orzeszu :D

Wyślę ci linka na priv bo chyba nie mogę go tu umieścić bo to byłaby w pewnym sensie reklama :evilbat:

Tu na dogomanii jest temat o agility na Śląsku pt. "Ślązacy łączmy się w agility" zajrzyj tam może ktoś wspomniał jeszcze o jakimś klubie. A może powstaje jakiś nowy.

tamer przede mną nic się nie ukryje. Ze mną jest coraz gorzej, choroba postępuje. Niedługo będzie potrzebny kaftanik (ja chcę taki z cavalierkami-agilitowcami) :silly: Ten nadmiar sukcesów uderzył nam chyba do głowy. Biedna Tajga jeszcze wyrabia normę ale nie wiem co będzie np. za rok :eek3: Zaczynam upodabniać się chyba do Cassie-ładuję baterie przez 30min a potem tylko...skakać...skakać...biegać...biegać :silly:

Link to comment
Share on other sites

NNikka, na naszej Fortowej stronie (www.fort.w.pl) w linkach są namiary na klub agility w Łodzi. Możesz tam wpaść albo zadzwonić i popytać czy organizują może jakiś kurs dla początkujących. Jeśli chodzi o zawody, to jakoś w połowie października będzie u nas IV edycja IAL-u i zawody dla początkujących. U nas=w Laskach pod Warszawą. Nie jest to blisko, ale czemu nie? 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...