Jump to content
Dogomania

pies husky niegrzeczny co robić?


bela27

Recommended Posts

Moja 2 miesieczna husky jest taka niegrzeczna jak ją głaszczą to gryzie jak ją sie wezmie na rece gryzie za nogi gryzi normalnie jaja jest tak niegrzeczna ze juz momentami mam jej dosc ale juz wytrzymałam z nią 2 tyg moje koleżanki tez mają z tego samego miotu szczenieta i nie są tak niegrzeczne bawią sie i podgryzają ale nie tak jak ta malpa jak je siebierze na reze to lizą a ona normalnie szkoda słów mam nadzieje ze to sie zmieni matka i ojciec szczeniąt są łagodni i ufni oby ona potem tez taka była co mam robic zeby była chociasz troche grzeczniejsza nie wiem może moja rodzina zabardzo ja rozwydrzyła pomocy :( (zdesperowana)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela27']Moja 2 miesieczna husky jest taka niegrzeczna jak ją głaszczą to gryzie jak ją sie wezmie na rece gryzie za nogi gryzi normalnie jaja jest tak niegrzeczna ze juz momentami mam jej dosc ale juz wytrzymałam z nią 2 tyg moje koleżanki tez mają z tego samego miotu szczenieta i nie są tak niegrzeczne bawią sie i podgryzają ale nie tak jak ta malpa jak je siebierze na reze to lizą a ona normalnie szkoda słów mam nadzieje ze to sie zmieni matka i ojciec szczeniąt są łagodni i ufni oby ona potem tez taka była co mam robic zeby była chociasz troche grzeczniejsza nie wiem może moja rodzina zabardzo ja rozwydrzyła pomocy :( (zdesperowana)[/QUOTE]


Proponowałabym zacząć używać kropki (".") bo ciężko się czyta takie teksty.


Kazdy pies ma inną osobowość, to że rodzeństwo jest takie czy siakie nie oznacza, że Twoja suczka też taka będzie.

Problem który opisujesz jest częsty i łatwy do zwalczenia oczywiście przy wykazaniu dużej ilości cierpliwości.
Na forum masz milion tematów o tym jak oduczać psa gryzienia rąk, ubrań, jak uczyć go wyciszania się. W internecie też jest masa porad na ten temat- proponuję więc przysiąść i czytać skoro nie zrobiłaś tego przed nabyciem psa.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję poszukać psu domu bo za parę miesięcy będziesz tęsknić za obecnymi problemami.
A tak na poważnie, zainwestuj w dobre książki i nabądź trochę wiedzy, bo wybrałaś sobie rasę przy której naprawdę trzeba mieć pojęcie o wychowaniu - [url]http://zdaniem-psa.blogspot.com/p/kacik-czytelnika.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

ona nie jest niegrzeczna, ona po prostu nie zna zasad. nie wie, co wolno, a co nie i dlatego gryzie po rękach. naucz jej, że tak robić nie wolno, że z rękami postępuje się delikatnie, a gryźć można gryzaki czy zabawki. i nie patrz na to, ze jej rodzeństwo jest inne, widać ona ma taki charakter i trzeba z nią odpowiednio postępować.

Link to comment
Share on other sites

Łapy wysmaruj sobie paszczetem co jej podpowie co bardziej się opłaca - gryźć i dostawać ochrzan czy lizać i mieć z tego korzyści w formie super dobrego paszczeciku. Twoja suka nie jest nie grzeczna, jest szczeniakiem... Ile miała jak ją wzięłaś od matki ? 6 tygodni ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jamajka123']Dobra, powiedzmy że sobie wysmaruję te ręce pasztetem. Ale co jak się przyzwyczai? Po jakimś czasie wejdzie to w nawyk i mam biegać po całym domu z rękoma w kieszeni żeby się nie rzucił na mnie? :)[/QUOTE] Nie, nie wejdzie mu to w nawyk, nauczy się po prostu, że bardziej opłaca mu się lizać człowieka niż go gryźć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...