Jump to content
Dogomania

Siberian Sleddog Breed?


PaYooK

Recommended Posts

Chociaż byłabym niesprawiedliwa, niektóre maja super umaszczenie, no i napewno są bardzo szybkie.

Ciekawa jestem czy gdzieś w necie sa zdjęcia i może opis psa SH, który posłużył do stworzenia wzorca rasy. Bardzo mnie ciekawi jak wyglądał...hmmm....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja też widziałem te zdjęcia. Szczerze mówiąc, a i patrząc szczerze, jest tam wiele psów, które są skrzyżowanymi "sleddogami", ale jest kilka takich... Zresztą husky, nie husky... :o

Wiele różnych rzeczy słyszałem i czytałem o psach zaprzęgowych. m. in. i to, że niebieskie oczy są skazą genetyczną. Tzn. psy z niebieską tęczówką nie mogą pracować, tak jak powinny, na północy. Śnieg i światło, odbija się to i podobno przeszkadza?

Stawiam to jako pytanie, bo nie wiem jak jest faktycznie.

Piszę o tym, bo ile razy oglądam strony dotyczące psów zaprzęgowych, tyle razy patrzę na tego, który trafił do mnie z lasu i do którego dołączyła suka husky. Kto zna i widział Kazaka, ten wie...

Bardzo pozdrawiam i myślę, że to moze być bardzo ciekawy temat.

Czekam na wasze opinie.

Link to comment
Share on other sites

Jesli mozna powiedzieć, że Alaskan Husky to ferrari wśród psów zaprzęgowych (nie ras), to czy w takim razie są te ? ...co jest lepsze od Ferrari, kurcze ? Wiecie, o co mi chodzi. Skoro one zostały wychodowane w tym kiedunku, by zawsze chcieć biegać ?!? Nawet po wielu, wielu kilomentrach zawsze startują z jednakowo silną pasją... Tak tam jest napisane na tej stronie. Rasa jest juz ofociajlnie uznana (bodajże od 2002r., choć nie pamietam dokładnie, bo czytałam do dośc dawno) i jestem ciekawa, kiedy u nas o niej usłyszą ?

Grzegorz: Serdecznie Cie pozdrawiam (choć nie mieliśmy okazji pisać razem na żadnym temacie), ale szalenie podoba mi sie Twój Spring ! Naprawdę ! Może dlatego, że w jakis sposób bardzo mi przypomina mojego Manu. Pozdrów go ode mnie !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...