Jump to content
Dogomania

Czy to sa objawy zatrucia czekolada?


kasykk

Recommended Posts

Przepraszam ze rozpoczynam nowy temat zamiast pisac w tamtym, ale nikt nie odpowiada, a chcialabym zeby ktos zauwazyl ten post i mi pomogl.
To ja pisalam o zjedzeniu przez psa wazacego 10 kg. ogromnej ilosci czekolady a mianowicie 220 gram. :(
Otóz moj pies normalnie sie załatwia,nie wymiotuje, ale tak strasznie wali mu serce ze jak obok niego leżę to nie musze przykładać ucha zeby słyszeć :(
bije mocno i SZYBKO! a jego oddech jest w sumei normalny choc czasem dosc płytki i przyspieszony... czy to poprostu gorąco tak na neigo działa? czy to mogą byc objawy zatucia czekoladą?!?!
Jeszcze nei jest pewne w 100% ze ją zjadł ale to jest podejrzane...aha i wczoraj się ślinił i popuszczal odrobinkę moczu.. ;(:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasyk']Przepraszam ze rozpoczynam nowy temat zamiast pisac w tamtym, ale nikt nie odpowiada, a chcialabym zeby ktos zauwazyl ten post i mi pomogl.
To ja pisalam o zjedzeniu przez psa wazacego 10 kg. ogromnej ilosci czekolady a mianowicie 220 gram. :(
Otóz moj pies normalnie sie załatwia,nie wymiotuje, ale tak strasznie wali mu serce ze jak obok niego leżę to nie musze przykładać ucha zeby słyszeć :(
bije mocno i SZYBKO! a jego oddech jest w sumei normalny choc czasem dosc płytki i przyspieszony... czy to poprostu gorąco tak na neigo działa? czy to mogą byc objawy zatucia czekoladą?!?!
Jeszcze nei jest pewne w 100% ze ją zjadł ale to jest podejrzane...aha i wczoraj się ślinił i popuszczal odrobinkę moczu.. ;(:placz:[/quote]

I czekasz od wczoraj ??
To są objawy zatrucia
Co z psem ??

Link to comment
Share on other sites

Ja wczoraj nei wiedzialam jeszcze ze on zjadł ta czekoladę --' myślałam że zjadł ja moj dzieciak!
Z pieskiem wszystko ok. dzwonilam do weterynarza i jesli cos zacznie sie dziac, mam dac znac i przyjedzie natychmiast!
Jak narazie jest wesoły i biega za swoją piłką.. kiedy zobaczylam dzisiaj mokra plamę na podłodze ( małą plamę) i przyjzalam sie blizej, poczulam czekoladę...moj pies popuścił mocz w kolorze i o zapachu czekolady..wtedy juz wiedzialam ze on ją zjadł i bez wachainia zadzownilam do weta.
:(

Link to comment
Share on other sites

Kopiuję post z innego forum :

[QUOTE]
Właśnie dzisiaj trafiłam na bardzo ciekawy artykuł dotyczący zatruć czekoladą. Ponieważ czasami jednak takie przypadki się zdarzają przytoczę tutaj małe streszczenie.
Po pierwsze autorki artykułu podkreślają że toksyczne działanie na organizm składników czekolady jest rzeczą bardzo osobniczą – to znaczy u jednego psa dawka już 20mg/kg może być śmiertelna a i innego nawet 300mg/kg nią nie jest. Ilość zjedzonej czekolady a jej szkodliwość jest ściśle powiązana z masą zwierzęcia, ale również z wiekiem (młode osobniki są bardziej wrażliwe), stanem zdrowia, podawanymi lekami itd.

Objawy zatrucia najczęściej pojawiają się po 12-24 h ale również mogą wystąpić po 1 godzinie. Objawy to wymioty i biegunki, zwiększone pragnienie i niepokój, potem mogą się pojawić objawy ze strony układu nerwowego : zwiększona ruchliwość i drżenie mięśni, a także zaburzenia ze strony serca.
Na tego typu zatrucie nie ma specyficznych odtrutek, trzeba w pierwszym okresie wywołać wymioty. Najlepiej udać się do lekarza, gdzie jest możliwy zabieg płukania żołądka. Można także podawać co 3-4 godziny węgiel leczniczy w ilości 1 tabl na 2kg masy psa.
Autorki podkreślają ,ze chociaż smakołyki dla psów o smaku czekolady nie są dla nich szkodliwe nawet w bardzo dużej ilości- to jednak przyzwyczajają psa do smaku kakaa, które znajduje się w śladowych ilościach. I tym samym mogą powodować chęć jedzenia czekolady dla ludzi.
Na podstawie artykułu:Natali Dziekan i Mari Wiechetek” Zatrucia czekoladą u psów i kotów”
ŻWnr1/2004

[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Te czekoladowe siuski to lekka przesada moim zdaniem-zapewne sobie wmówiłaś. Ja bynajmniej tak mam, że jak sobie coś wmówię, to i w kupce znajde konwalie:lol:Nie odbieraj tego złosliwie-czasem poprostu tak jest.

Człowiek jest przewrażliwiony na punkcie psa i widzi coś, czego nie ma.Jak mój pies zakłuje sie źdzbłem trawy i ma mała ranke to ja jestem juz niemal pewna, ze to ślad po kleszczu:roll:a wcale tak nie jest...

Ale-lepiej iść do weta, obsłuchać, obstukać i spać spokojnie...z psiakiem oczywiscie;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Masz rację że to mogła być babeszjoza!!!!
Mojej koleżanki pies to przechodził i rzezcywiście sikał na brązowo okazałosię że przyczyniły się do tego 4 kleszcze, które nosił na karku a że ma długą sierść nikt ich nie zauważył. Uwaga na te małe potwory


[quote name='Chefrenek']Wiesz co ja pierwszy raz słyszę by pies lub człowiek sikał czekoladą. Jeśli mocz jest brązowy to raczej wskazowyałoby na babeszjozę a wtedy z wizytą u weterynarza nie ma co czekać.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...