Jump to content
Dogomania

MIELEC – zbiór linków wątków na dogo, psów ze Schroniska w Mielcu


Recommended Posts

[quote name='kasiatatry']Poza tym, to przede wszystkim zasługa mojego Andrzeja, który niestety nie ma czasu na pomaganie :roll: za to ma inne środki :evil_lol:[/quote]

Wiesz, potrzebujemy i takich co czas maja i takich co maja "inne środki"...:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich bardzo serdecznie.Chcialabym przygarnac malego pieska i przegladajac wasze forum natknelam sie na cudna DAISY i stad moje pytanie,czy ona nadal poszukuje kochajacego domu? Moze teraz opowiem troche o sobie.Mam 28 lat mieszkam w Grudziadzu z mezem i 7 letnim synkiem.Bardzo kochamy zwierzeta i nosilismy sie z zamiarem przygarniecia wiekszego pieska,poniewaz mamy dom z ogrodem i zwierzak mialby mnustwo miejsca do zabawy,nie daleko jest las i jezioro wiec na spacerach moglby szalec do woli.Niestety plany ulegly zmianie poniewaz spodziewamy sie dzidziusia mialam obawy czy potem poradze sobie z takim psem i czy on zaakceptuje male dziecko.Chetnie odpowiem na wiecej pytan i jesli adopcja suni jest nadal aktualna tez chcialbym sie dowiedziec jaki jest jej stosunek do kotow(mamy jednego kocura) i jak ewentualnie wygladalby odbor Daisy?

P.S przepraszam jesli to pytanie umiescilam w zlym miejscu i jesli istnieje taka mozliwosc prosze o przekierowanie go na wlasciwe
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ag@']Witam wszystkich bardzo serdecznie.Chcialabym przygarnac malego pieska i przegladajac wasze forum natknelam sie na cudna DAISY i stad moje pytanie,czy ona nadal poszukuje kochajacego domu? Moze teraz opowiem troche o sobie.Mam 28 lat mieszkam w Grudziadzu z mezem i 7 letnim synkiem.Bardzo kochamy zwierzeta i nosilismy sie z zamiarem przygarniecia wiekszego pieska,poniewaz mamy dom z ogrodem i zwierzak mialby mnustwo miejsca do zabawy,nie daleko jest las i jezioro wiec na spacerach moglby szalec do woli.Niestety plany ulegly zmianie poniewaz spodziewamy sie dzidziusia mialam obawy czy potem poradze sobie z takim psem i czy on zaakceptuje male dziecko.Chetnie odpowiem na wiecej pytan i jesli adopcja suni jest nadal aktualna tez chcialbym sie dowiedziec jaki jest jej stosunek do kotow(mamy jednego kocura) i jak ewentualnie wygladalby odbor Daisy?[/quote]

Ag@, prosze napisz nam gdzie znalazłaś Daisy( na jakim forum jakim watku?), bo prawdę powiedziawszy ja takiego pieska nie kojarzę. Czy ona aby na pewno jest z Mielca???

Link to comment
Share on other sites

Ag@, nie wiem o jakiej suczce piszesz? Czy mozesz podac link albo wkleic zdjecie? Czy ona jest z mieleckiego schroniska?

KasiaTatry, jest w schronisku komputer, taki 'starozytny'.
Jeszcze 3 lata temu p.Iza pisala od siebie z domu, teraz kierownik jedzie z mailami az milo. I zdjecia sami robia moja cyfrowa ze spadku.

A teraz Cioteczki na pocieszenie po dzisiejszym smutnym mailowaniu nt. ostatniego wyjazdu podaje ze strony :
[SIZE=5][COLOR=red]Galeria psów adoptowanych [555] [/COLOR][/SIZE]
[COLOR=darkslateblue][B]Tyle psów tylko ze strony znalazlo domy, wiele nie mialo zdjec np. szczeniaki. To nasza 3 letnia praca. [/B][/COLOR]

[B][SIZE=3][COLOR=royalblue]Oraz wiesci o Matyldzi:[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][COLOR=royalblue]Madzia zrobila pierwsza koope. I to na spacerku dzisiaj rano.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue]Zrobila tez siku na dworze. Do tej pory sikala tylko w domu. Od wczoraj wieczorem je. Wyjada ze swojej miseczki, a potem od Amora. Wszystko ok.[/COLOR][/B]
[B][/B]
[B][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halcia']To jes Ulka chyba ta co mi proponowałaś jak pisałam o mała,kudłata młoda/zdj.chyba na str.281/przyjeta 5.06[/quote]
Cholera, tak wlasnie powstaja niedomówienia, bo gdyby Ag@ zadzwonila do schroniska w sprawie suczki Daisy, to kto by wiedzial ktora to jest :???: Nawet ja zapomniałam, chociaz siedze na stronie codziennie, ze Sabinka tak ją nazwała :oops: Jak dla mnie za dużo tych psów do zapamiętania :-?

Czyli mamy sprawdzic ta sunie w kociarni? Nie wiem jak ona do malych dzieci, niektore psy po przejsciach nie nadaja sie do dzieci, a w schronisku nie ma jak sprawdzic :niewiem:

Ten drugi piesek z Korczyny (przyjechal z Daisy) jutro jedzie pod Opole.
No i oprocz tych 8mu psow, ktorych zdjecia juz mam, kierownik ma do wyslania 8. Razem 16 nowych :mdleje:
[quote]
[B][B]Temat: [/B]Re: piesek czarno bialy[/B]
[B][B]Od: [/B]"Profil1" [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B]
[B][B]D[/B][B]ata: [/B]Wt Czerwca 17 2008, 2:22 pm[/B]

[B][COLOR=teal][B]Na pierwsze stronie piesek z Korczyny. [/B][/COLOR][/B]
[B][COLOR=teal][B]Jeżeli chodzi o pieska to ta Pani miała identycznego i wynalazła go w internecie.Na sprawdzenie nie ma czasu a po drugie nie mam dokładnego adresu bo jesteśmy umówieni po drodze na telefon.[/B][/COLOR][/B]

[B][SIZE=3][COLOR=red][B]Jeszcze mam do wysłania 8 piesków. Chodzi o zdjęcia.[/B][/COLOR][/SIZE] [/B]
[/quote]

A tutaj pierwsza partia darow czyli te, ktore wyslala Reno :klacz:
[img]http://img66.imageshack.us/img66/1957/p1010001ag2.jpg[/img]

[img]http://img186.imageshack.us/img186/8919/p1010002xp8.jpg[/img]

[img]http://img503.imageshack.us/img503/1030/p1010003hg2.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Aga, może ogólnie niech napiszą w schronisku jaka Daisy jest do ludzi. Czy bardzo wystraszona? Na koty na wszelki wypadek można ją sprawdzić.
Co do dzieci, hmmm....tego do końca nigdy nie wiadomo.
Moja Dotts np. nie bardzo reaguje na dzieci, ale tylko te małe :roll:. Takie 7-8 latki juz jej natomiast nie przeszkadzają.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="Red"][B][SIZE="3"]Cioteczki, czy widzialyscie ta sunie? Ona jest ze schroniska, oddana teraz tylko nie do Rzeszowa, ale do Mielca. Choroba własciciela jakos mi tutaj nie pasuje :no-no-no:[/SIZE][/B][/COLOR] :placz:

[img]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria/KOSma%20(1).JPG[/img]

[url]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria.php?ad=0&p=4&pk=P&str=0&sort=data%20DESC&pid=1686[/url]

[QUOTE][B]Witam . Kosma nie była sterylizowana, dostawała 1 x 5mg tabletkę encortonu i z tego chyba powodu miała bardzo rzadko cieczkę. Przez te 7 lat miała chyba tylko 2 razy cieczkę. Książeczka istnieje ale nie
mogę jej znaleźć, jeżeli to ważne to mogę przywieść oryginał
ostatniego szczepienia który przesłałem mailem Jeżeli potrzebują
Państwo dodatkowych, szczegółowych informacji o Kosmie to proszę
skontaktować się z lekarzem weterynarii Panem Kaczorem,
tel. 603 970 916, opiekował się Kosmą od momentu kiedy przygarneliśmy ją ze schroniska.[/B][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

A czy nie warto by zgłosic w Rzeszowie/ja nie!/że psa wyadoptowanego z ich schroniska ktos oddał do Mielca?Albo wróci w lepsze warunki,i tam skad był zabrany albo zrobia zadyme temu komus, powinni przynajmniej,bo pewnie w umowie jest cos wspomniane o postepowaniu z takim psem.Choć sadze,że odmówiono przyjęcia,bo pies bezdomny nie był..

Link to comment
Share on other sites

Reno masz racje,niech poprostu powiedza jaka ona jest,chociaz przy tak ogromnej liczbie psow trudno jest poswiecic troche czasu na poznanie charakterow swoich podopiecznych.Niech poprostu dadza znac co zaobserwowali.Gdybym nie miala dzieci uwierzcie mi ze nie robilabym zamieszania,ale serca by nam pekly gdyby sie okazalo po kilku dniach ze niestety ta slicznotka nie moze z nami zostac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']Cholera, tak wlasnie powstaja niedomówienia, bo gdyby Ag@ zadzwonila do schroniska w sprawie suczki Daisy, to kto by wiedzial ktora to jest :???: Nawet ja zapomniałam, chociaz siedze na stronie codziennie, ze Sabinka tak ją nazwała :oops: Jak dla mnie za dużo tych psów do zapamiętania :-?[/quote]

Tak, to ja tak ja nazwalam, ale zdaje sobie sprawe ze pewnie nikt w schronisku nie skojarzylby suni o tym imieniu, dlatego dodalam w Allegro taki tekst duzymi literami i intensywnym kolorem:

[CENTER][COLOR=black]"Kontaktując się w sprawie Daisy proszę pytać o sunię z Korczyny z boksu 63, gdyż w Mieleckim schronisku przebywa ponad 500 psów i nie każdy pracownik może znać ją po imieniu..."[/COLOR][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Chyba każda z nas na aukcjach powinna napisac, aby pytac sie o psa po jego lokalizacji w schronisku a nie po imieniu.
Myślę też na jakąś formułkąa w umowie adopcyjnej, która informowałaby, że psy poddawane są jedynie PODSTAWOWYM BADANIOM WET. Wiadomo, czego sie to tyczy ...:angryy:!

Sabinko, Ag@ znalazła sunie tu na forum nie na allegro i stąd to małe zamieszenie...;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reno2001']Myślę też na jakąś formułką w umowie adopcyjnej, która informowałaby, że psy poddawane są jedynie PODSTAWOWYM BADANIOM WET. Wiadomo, czego sie to tyczy ...:angryy:! [/quote]Tez nad tym myslalam, trzeba uniknac wszelkich pretensji i 'reklamacji', ze w jakims tam badaniu np. EKG wyszlo, ze pies ma wade serca vide watek Rudego. Powinnysmy tez wpisywac taki zapis do aukcji allegro.
"PIES ZE SCHRONISKA JEST PODDAWANY PODSTAWOWYM BADANIOM LEKARSKIM. NIE MA MOŻLIWOSCI WYKRYCIA WAD WRODZONYCH."
Nie wiem czy to dobrze brzmi, ale tak ogólnie w zarysie mozna by wstawiac.

Dodalam wczoraj 7 nowych psow, mam jeszcze nowego dobermana do dodania.

Terra, wielkie dzieki za wplaty na hotelik :Rose:
To spory zastrzyk pieniędzy :klacz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']Troche mnie przeraza ta odleglosc do Grudziadza, bo co bedzie jesli sunka bedzie sie bala dzieci??? Nic nam nie wiadomo o jej przeszlosci, a ryzyko zwrotu psa, bez mozliwosci przetestowania go na dzieciach przed adopcja, jest bardzo duze.[/quote]

Niestety, zawsze jest ryzyko przy tak dalekich adopcjach.

Ja mam gorąca prośbe do wszystkich wolontariuszy mieleckich-ograniczmy ilośc naszych wątków na dogo!!! To się nie sprawdza. Lepiej w to miejsce porobic psiakom ogłoszenia na różnych portalach. Z tych wszystkich watków, które już są, mozna prowadzić zaledwie kilka. Jest wiele watków "martwych", podbijanych zaledwie przez 2-3 osoby. Jaki jest w tym sens???
Moim zdaniem nie sprawdzaja sie w ogóle wątki zbiorowe. Umieszczone na nich psy po prostu gina w natłoku a sam watek staje sie potwornie nieczytelny. Mam propozycję, aby zakładać wątki tylko tym psom, które wymagaja [B]NATYCHMIASTOWEJ[/B] interwencji vide Tobiś, lub gdy mamy konkretne propozycje dla psa-szpitalik, hotel, DT.
Co wy na to???

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem wasz niepokoj o sunie i w pelni go podzielam.Z mojej strony moge jedynie zapewnic ze sunieczka bedzie mial u nas kochajacy dom i zawsze pelna miske.Odleglosc rzeczywiscie jest duza,bo to 7 godz jazdy, a Daisy napewno bedzie zestresowana.Tak jak juz wspomnialam w mailu do Reno niestety nie jestem w stanie odbrac jej ze schroniska i wiem ze to duze utrudnienie ,dlatego licze na jakakolwiek pomoc ze strony dogomaniakow.Aczkolwiek jesli uda sie znalezc inny kochajacy dom dla Daisy ,bede trzymala kciuki za jej nowe zycie i bede sie cieszyla razem z nia:lol:.Poki co my nadal jestesmy nia zainteresowani.

Link to comment
Share on other sites

Figunia przesyla pozdrowienia :hand: jest bardzo szczesliwa i kochana
[IMG]http://img299.imageshack.us/img299/1561/sunp00351di0.jpg[/IMG]


[B][COLOR=royalblue]Nt. charakteru Daisy musimy poczekac na kierownika, ktory dzisiaj odwozil pod Opole kolege z jej boksu. Ewentualnie mielibysmy transport do Warszawy.[/COLOR][/B]

[B][COLOR=darkslateblue]Nt. ilosci watkow wielokrotnie sie wypowiadalam, ze nie jestesmy w stanie ich wszystkich ogarnac, jest ich duzo, niektore zapomniane przez autorki (Bonika). A psow jest prawie 550, nie da sie wszystkim watkow utworzyc. Ale ogloszenia kazdemu mozna probowac zrobic.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#483d8b]Te z hoteliku u Murki oraz szczegolnie potrzebujace powinny je miec, reszta informacji bedzie na tym watku i na drugim mieleckim.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...