Jump to content
Dogomania

chcą uspic psa bo nie maja pieniedzy na jego leczenie, co robic?


Marek35

Recommended Posts

Witam! Mieszkam na wiosce, mój sąsiad ma psa coś w stylu owczarek niemiecki, pies jest młody, od pewnego czasu gubi sierść i to bardzo w tej chwili to ma tylko kłębki tej sierści. Sąsiad ponoc był z nim u weterynarza ale tabletki nie pomagaly, pies ma prawdopodobnie uczulenie na karme i potrzebuje karmy specjalistycznej - tak ponoc powiedzial weterynarz. Psa mozna wyleczyc tylko trzeba inna karme podawac i lepsze leki. Karme oczywsicie pies dostaje byle jaka od samego poczatku bo to od razu widac po siersci. Sasiad powiedzial ze chce psa uspic bo nie stac go na karme specjalistyczna za ok 200 zl miesiecznie co jest dla mnie bzdura bo sasiad caly czas buduje dom. Psa nie chce oddac na leczenie do kogos innego, w chwili obecnej trzyma go w kotlowni. Czy to jest legalne tak uspic psa z tego powodu? prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Marek to pomoz w zakupie karmy,albo zrob zbiorke pieniedzy na dogo dla psa sasiada.Nalezy wszystko zrobic ,zeby psa uratowac ,zeby pies byl zdrowy ,czy "to nasz czy wasz"
Moze ma tylko alergie na pchly
Poza tym nalezy uswiadomic wet i dypolomatycznie sasiada,ze usmiercanie psow zdrowych jest karalne ,a choroba skory nie jest choroba z powodu ktorej sie usmierca
Prosze napisz ,zatelefonuj do org prozwierzecych gdzie mieszka pies ,napewno tak mysle zareaguja org.prozwierzece w twoim regionie.Moze i dogomaniacy sa w tym regionie to pooedukuja sasiada skapego i zmienia mu swiadomosc ,ze pies nie jest" rzecza"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']to czemu psa nie odda tylko woli go zabić?o.O
a na co pies uczulony? może by dało radę go przestawić na BARFA i kupować mu jakieś odpadki mięsne taniej.[/QUOTE]

nie wiem na co dokładnie pies uczulony wiem tylko od sasiada ze na jakis skladnik z karmy
oczywiscie ze chcialem pomoc bo kocham zwierzeta nawet wzial bym psa do siebie ale sasiad awanturuje sie tylko ze mna ze to jego pies i koniec moze z nim zorbic co chce i nie bedzie na niego kasy wydawal mimo moich tlumaczen ze sie dorzuce do karmy
ktory to wet sasiad mi nie powie, pies narazie trzymany jest w kotlowni cos starsznego
inni sasiedzi wtracac sie nie chca bo jak na wiosce to nie ich sprawa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marek35']nie wiem na co dokładnie pies uczulony wiem tylko od sasiada ze na jakis skladnik z karmy
oczywiscie ze chcialem pomoc bo kocham zwierzeta nawet wzial bym psa do siebie ale sasiad awanturuje sie tylko ze mna ze to jego pies i koniec moze z nim zorbic co chce i nie bedzie na niego kasy wydawal mimo moich tlumaczen ze sie dorzuce do karmy
ktory to wet sasiad mi nie powie, pies narazie trzymany jest w kotlowni cos starsznego
inni sasiedzi wtracac sie nie chca bo jak na wiosce to nie ich sprawa[/QUOTE]
zglos koniecznie o znecaniu sie nad psem org.prozwierzecej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marek35'] sasiad awanturuje sie tylko ze mna ze to jego pies i koniec moze z nim zorbic co chce[/QUOTE]
w takim razie ja bym udowodniła sąsiadowi, że mimo iż pies jest jego to nie może z nim zrobić co chce... zgłoś się do Lubelskiej Straży dla Zwierząt i opisz wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...